Модернізація старих телевізорів

Автор pavlo_r, Квітень 22, 2012, 21:41:36

Попередня тема - Наступна тема

pavlo_r

Vova.UA, якщо ТВ Електрон, або подібний модульної конструкції,  то за допомогою паляльника можна зробити композитний вихід під тюльпани. Це не складно, там на радіоканалі відеовхід передбачений, просто заглушений. Ми так з батьком над його Електроном попрацювали і все грає)))))  
  •  

Vova.UA

Цитата: "pavlo_r" post=22794Vova.UA, якщо ТВ Електрон, або подібний модульної конструкції,
Так, він самий. Модель не пам'ятаю, але здається - щось типу 67 ТЦ... погуглю, може щось вийде  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

На вихідних зможу відсканувати схему, хоча думаю в інтернеті їх повно. Там же мають бути і інструкції. Деякі пояснення зможу дати і я, якщо потреба буде.  
  •  

Ігор

З платі СМРК2 з 7 ножки виходить Відеосигнал (ПЦТС), і через перемичку йде на Модуль кольровості і до субмодуля УСР. Я зімав перемичку і подавав туди сгнал відео. Працювало добре, я навіть поставив туди кнопку щоб перемикати ДВД і ТБ. На третій ніжці що не замкнена там корпус, я туди піпаяв копус екрану з кабеля Відео.  
  •  

Vova.UA

AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Спочатку теорія ;) там майже намає чого паяти  :) Правда я звук там не паяв, його аналогічно, тільки на підсилювач. Або можна на окремий підсилювач.  
  •  

Vova.UA

Электрон 67 ТЦ 461 ДИ
Здається, він  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Vova.UA

Є ще в наявності Електрон Ц 275 Д. Він вже майже дохлий, але потренуватися можна. Але він не підтримує ПАЛ

В мому САТ. тюнері можна в меню виставити стандарт відеовиходу пал/секам/нтсц. Чи є така можливість в Трімаксі або Стронгу ???  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

remza

Дайте ветеранам (3УСЦТ - 4УСЦТ), спокойно умереть ...  
  •  

Vova.UA

Цитата: "remza" post=22879Дайте ветеранам (3УСЦТ - 4УСЦТ), спокойно умереть ...
Неа  ;)  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

Цитата: "Vova.UA" post=22877Є ще в наявності Електрон Ц 275 Д. Він вже майже дохлий, але потренуватися можна. Але він не підтримує ПАЛ

В мому САТ. тюнері можна в меню виставити стандарт відеовиходу пал/секам/нтсц. Чи є така можливість в Трімаксі або Стронгу ???
Ні, немає. Only Pal or NTSC  
  •  

Vova.UA

Не догадалися китайці, що в наших краях є такий стандарт ...  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Sid Meyer

Чесно кажучи, дивує масштаб обговорення старих телевізорів на цьому форумі. Я вже років три у друзів, знайомих, родичів, у всіх, у кого був в гостях, не бачив рядянського телевізора. Кінескоп у них служить 5-8 років, після чого треба міняти, а зараз міняти нема на що. Вважаю, що треба таки показати власникам цих ТВ, що настало третє тисячоліття і спонукати іх купити новий, простенький телек. Якщо це ваші батьки, діди/бабусі - купити для них.

До того ж в більшість тих архаїчних ящиків впаювати треба не тільки композитний вхід, а й декодер PAL/SECAM. О, доречі перші радянські кольорові телевізори Темп-22 і Радуга підтримували NTSC. Комусь пощастило :)  
  •  

yes111

Цитата: "Sid Meyer" post=22897Чесно кажучи, дивує масштаб обговорення старих телевізорів на цьому форумі.

А нічого дивного. У мене самого досі в експлуатації (тобто, у мене особисто і в родичів) перебувають 6 телевізорів, власноручно зроблених свого часу (1999 ... 2001 рр.) з 3УСЦТ. Переробляв за таким алгоритмом:

1. Викидаємо заводський модуль колірності, натомість встановлюємо МЦ-97 від ND Corp. (TDA4655/57, TDA4661, TDA4565, TDA4580, TDA6103).

2. Доопрацьовуємо модуль радіоканалу. Замість СК-М-24 і СК-Д-24 встановлюємо UV-915 (Philips), за рахунок чого отримуємо можливість перекрити всі ефірні й кабельні канали, а також істотно підвищити чутливість, обмежену шумами. Відповідно, в СМРК викидаємо перший каскад УПЧ, а К174УР5 замінюємо на К1021УР1 (з відповідною зміною обв'язки, де потрібно), міняємо також компоненти у колі АРП. Встановлюємо плату зовнішньої комутації (SCART).

3. Додатково встановлюємо систему дистанційного керування МСН-97 від ND Corp. (процесор Philips PCA84C640P, енергонезалежна пам'ять на 90 каналів, автопошук, останов, стабільна графіка, синій екран при відсутності сигналу, система команд RC-6).

4. Блок живлення, рядкову і кадрову розгортки залишаємо без змін. Тільки викидаємо звідти всі "електроліти", замінюючи їх на свіжий імпорт, а також всю "кераміку" К10-7в (червоні "прапорці", замінюємо на імпортні), і всі транзистори КТ315/КТ361 (міняємо на BC547/BC557).

5. Щоб кінескоп жив довго і щасливо, робимо плавний розігрів (протягом 1 ... 1,5 хв.) і затримку увімкнення телевізора на час цього розігріву. У мене телевізор у корпусі Blaupunkt з кінескопом 67 см (1986 року народження). У тещі вдома стоїть телевізор з аналогічною начинкою, але у корпусі "Електрон-Ц260Д" (1982 р., дослідна партія, коштував тоді 1300 совєтських рублів), кінескоп 67 см, фінський, рідний(!). У селі - в корпусі "Електрон-Ц280Д", але на кінескопі 61ЛК4Ц (1990 р.), який своє перше життя пожив ще у ламповому телевізорі. Наразі всі вони почуваються прекрасно і жодних ознак втрати емісії, порівняно з тим, що було в магазині, не виявляють. Нещодавно заходив майстер з "Тріолану" (кабельний оператор у Києві), перевіряв якість сигналу. Глянув на мій ящик - і довго не міг оговтатись. "Не може бути," - каже, - "у багатьох нові показують набагато гірше!"

А головна перевага - це модульна конструкція. Завдяки тому, що ці телевізори складаються з окремих уніфікованих взаємозамінних плат, я практично будь-яку несправність можу усунути протягом 15 ... 20 хвилин, навіть не вмикаючи паяльника. А собівартість ремонту не перевищує 20 грн. (це у найгіршому випадку, якщо доведеться купувати плату на радіобазарі). Одразу ж скажу, що останній раз це траплялося більше 5 років тому. То ж наведіть мені, будь ласка, хоча б один аргумент - чому я маю відмовлятися від цієї техніки на користь модних LCD-дошок, в яких кольори і рівень чорного плавають, в залежності від кута огляду, як на дитячому календарику з двома картинками. І ще, мало не забув сказати: за рахунок великих динаміків і пристойного об'єму корпусу, звучать вони теж незрівнянно краще за сучасні.

Цитата: "Sid Meyer" post=22897О, доречі перші радянські кольорові телевізори Темп-22 і Радуга підтримували NTSC. Комусь пощастило :)

Важко сказати, наскільки пощастило. Річ у тім, що стандарт розкладання телевізійного зображення в СРСР і в США істотно різнився: в СРСР - 625 рядків / 50 полів за секунду, а в США - 525 рядків / 60 полів за секунду. Відтак, напряму застосувати в СРСР систему NTSC, прийняту для кольорового мовлення у США, виявилося неможливо. Тому для дослідних кольорових передач на початку 1960-х років в СРСР застосовували доволі екзотичну модифікацію системи NTSC, яка згодом, наскільки мені відомо, для регулярного мовлення більше ніде й ніколи не застосовувалася. Зокрема, частоти рядкової і кадрової розгортки дорівнювали, як і в сучасних системах SECAM і PAL, відповідно 15625/50 Гц (у США - 15750/60 Гц), а частота кольорової піднесучої - приблизно 4.43 МГц, як у системі PAL, яка з'явилася на кілька років пізніше (у США - приблизно 3,58 МГц). То ж, якщо на вхід такого телевізора подати сигнал системи SECAM або PAL, то зображення буде або чорно-білим, або ж хаотично забарвленим (за рахунок шумів у тракті колірності). А якщо американський NTSC - то ще й зі зменшеним розміром по вертикалі. То ж колір на екрані такого раритету вдасться побачити, хіба що, при наявності у джерела сигналу режиму "NTSC 4.43".  
  •  

rl55

#14
Полностью согласен. Дешевые импортные ТВ работают заметно хуже советских. Вследствии многостандартности, имеют более узкую полосу ПЧ. Декодер СЕКАМ работает также хуже. Большая задержка при переключении каналов. Звук раздражает средними частотами. Слабым местом советских ТВ был кинескоп, особенно после "перестройки". У меня кинескоп на Фотоне 91 года сдох через 2 года. Поставил импортный, впоследствии декодер ПАЛ. С тех пор до сих пор работает без поломок и без заметного ухудшения качества. Менять на дешевый имп. - разве, что для современного вида. А для подключения внешних входов использую соотв. точки в СМРК и ручную блокировку радиоканала переключателем П2К. Дешево и сердито.
  •