Обговорення статті для початківців Т2

Автор fediv, Квітень 23, 2012, 09:48:46

Попередня тема - Наступна тема

fediv

Колеги, я написав на своєму сайті цілу статтю ДЛЯ ПОВНИХ ПОЧАТКІВЦІВ про прийом ефірного  цифрового телебачення. Стаття знаходиться ось тут:
http://tv-remont.info/publ/6-1-0-193
Хто має бажання, почитайте, покритикуйте, я врахую зауваження.  
  •  

admin

Дуже користна річ.
Я мабуть кину лінк на це пояснення (після його доопрацювання).

Тепер щодо зауважень. На мою думку.

ЦитатаМає бути не менше, ніж 32
не менше ніж 30 (у деяких регіонах немає 4-х регіональних)

ЦитатаВ Києві точно буде більше.
В Києві, Одесі, Житомирі та відповідних областях. Вздовж кордонів можливий прийом цифрового телебачення наших сусідів.
ЦитатаНі, для цього потрібна інша країна, або хоча б інша влада.
З ЖЕКами важкувато, а от СМД (чи як його там) запросто може встановити гарну антену на даху, та розвести кабель усім.

ЦитатаДетальні таблиці частот і розміщення передавачів для мультиплексів MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5  можна завантажити з Інтернета
___ОСЬ ТУТ___
(примітка: ці корисні таблиці прочитуються програмою WORD, і складені не мною. Хто впізнав своє авторство, пробачте)
Видно, що ці таблиці word, 1 в 1, стягнуть з оцих сторінок нашого сайту:
МХ1
МХ2
МХ3
МХ5

тому думаю доцільніше розмістити саме оці посилання (бо вони доречі оновлюються)  
  •  

Ігор

Сподобалася стаття :super:
особливо там де про кімнатну антену :)  
  •  

oldman

Цитата: "fediv" post=22827Хто має бажання, почитайте, покритикуйте, я врахую зауваження.
Не критикую, а просто подсказываю. В статье после строки "Логоперіодична антена дає кращі результати.", можно поставить картинку именно логопериодической антенны. Там сейчас волновой канал. Просто, тем кто будет читать, слово логопериодическая, может быть очень сложным для запоминания, поэтому ориентироваться будут по картинке.
Enter music уже нет в списке каналов. В место него Пиксель.  
  •  

admin

ага, и отдельно написать про антенны типа "волновой канал" для дальнего приёма  
  •  

volh1

ЦитатаХто має бажання, почитайте, покритикуйте, я врахую зауваження.

Ну, раз пошла такая пьянка...

Для начала измените название статьи. Речь у вас идет не о всей Украине, а конкретно о Киеве и пригородах (например, вы пишете о существующем DVB-T-вещании и киевских региональных каналах в МХ-5). То же самое с тюнерами, которые "не стоит покупать" - в пограничных регионах и Стартреки хорошо смотрятся :)

ЦитатаДля прийому ефірного цифрового телебачення не потрібна ніяка абонентська плата

Здесь хорошо бы добавить "...на сьогодні (ХХ.ХХ.2012)...", потому что если кто-то прочитает статью, скажем, в момент, когда "Зеонбуд" включит платные каналы, он будет введен в заблуждение :) А еще лучше - написать об этом в преамбуле. Все может очень быстро измениться.

Цитата- Чому ціна ефірного цифрового тюнера вища, ніж ціна китайського супутникового тюнера ?

Цифровые эфирные тюнеры тоже китайские.

Цитата- Старі супутникові тюнери традиційно прийдеться викинути ?

Вопрос к делу не относится. Хотя бы потому, что во многих случаях люди на спутниковых ресиверах смотрят не только украинские каналы.

ЦитатаМаразматики з Національної ради телебачення та радіомовлення обіцяють

Если хотите сделать серьезный материал, лучше воздержаться от подобных выражений. Пусть ваш читатель их высказывает, а не читает :)

Цитата- Enter music - також музичний канал. Всі ці музичні канали важко відрізнити один від одного

1. Этого канала уже нет - ребрендинг. 2. Лучше воздержаться от оценок содержания каких бы то ни было каналов. Вам они на одно лицо - а кому-то нет.

ЦитатаПопулярна польська антена (сітка і чотири ряди вусиків) показує себе трохи гірше для прийому цифрового сигналу

Такие антенны тоже бывают разные.

Цитата- Коли ми дивимось звичайне аналогове телебачення на якусь кімнатну антену, ми бачило якесь зображення.
- З цифровим сигналом все не так. Ми бачимо АБО якісне цифрове зображення, АБО нічого.

Обычно те, кто пишет такое, никогда не сталкивались со цифровым ресивером :). С цифровым сигналом все аналогично. Просто там, где аналог снежит, цифра распадается на квадраты. Ну и интервал от "качественного изображения" до "ничего" на порядок меньше.

Еще: в списке тюнеров нет Strong 8502, хотя, возможно именно он будет поставляться как "социальный" ресивер.

Цитата- У нас НЕМАЄ ніяких шансів на кусок дроту замість нормальної антени побачити 32 цифрових канали.

Все зависит от места приема.

И последнее.

ЦитатаАле на всій території України буде прийматись донецький канал "Україна". Для тих, хто дуже зациклений на Росії, і цього досить.
...
 Україна - канал для донецьких
...
Доки при владі будуть донецькі зеки, цього не буде.

Меньше всего среднестатистическому читателю этой вашей статьи нужно знать о вашей политической позиции и вашем национальном самосознании. А если не можете удержаться - идите на улицу агитировать. В крайнем случае, напишите в преамбуле, что "статья не предназначена для жителей Даунбасса". И тогда все всё сразу поймут.
Да, чтобы не было неясностей: я не из Донбасса и не сторонник ПР.

Где-то так.  
  •  

Охрим

fediv
Цитата- Чи будуть в цифровомі форматі такі канали: дитячий, загально-спортивний, про природу, пізнавально-науковий ?
Відповідь: Доки при владі будуть донецькі зеки, цього не буде.
"Піксель TV" - якраз і є дитячий канал.
А канал "Мега" здається пізнавально-науковий?  
  •  

fediv

Цитата: "volh1" post=22834Обычно те, кто пишет такое, никогда не сталкивались со цифровым ресивером
По-перще, дякую, що насмішили цією фразою.
По-друге, я справді вдячний всім, хто прислав свої зауваження ось по цій статті:
http://tv-remont.info/publ/6-1-0-193
Я хлопець швидкий, зауваження врахував і статтю відкоректував.
ЩОДО АНТЕН: для спеціалістів - логоперіодична, або хвильовий канал, але ж для всіх інших "палка з перегородками". Якусь приблизну фотографію антени знайшов і розмістив в статті. Хто має більш толкові фотографії, пришліть мені на TV-REMONT собака UKR крапка NET, я заміню фото.
Всім дякую за поради.  
  •  

AlexFM

Цитата: "admin" post=22832ага, и отдельно написать про антенны типа "волновой канал" для дальнего приёма

Про них уже Карл Ротхаммель все написал. Доступным для технически неграмотного человека языком.  
  •  

Ігор

  •  

Ігор

Ось ще дві логоперіодичні антени
 
  •  

AlexFM

Ну по опыту нижняя получше будет, особенно с местом под установку УВЧ. Электронная железяка тоже "Не айс", но после доработки фильтров (если руки выше середины тела) "превращается в волшебство" с результатом "один к тысяче".

Причем все вышеописаное с себестоимостью 100 грн., - копейки по нонишним временам, если пересчитывать на водку! ;)  
  •  

puron

А как она себя ведет на растоянии до 70 км от телецентра?  
  •  

Ігор

В мене та що перша (в окремому пості). З підсилювачем, і в самої антени коефіцієнт підсилення 8 - 12 дб. В останньої здається 4 дб.  
  •  

volh1

Цитата: "fediv" post=22839
Цитата: "volh1" post=22834Обычно те, кто пишет такое, никогда не сталкивались со цифровым ресивером
По-перще, дякую, що насмішили цією фразою.

Всегда пожалуйста. Заходите (пишите) еще - буду смешить по мере сил :)  
  •