Технічна сторона радіо

Автор belov, Серпень 05, 2012, 18:35:35

Попередня тема - Наступна тема

belov

Не знайшов подібної теми (можливо погано шукав, тому вибачте і поєднайте якщо схожа є)

Хотів поцікавитись у спеців, чи можливо якось виміряти потужність передавача з вулиці чи ще якось? Ну тобто, наприклад якщо радіостанція мовить із більшою потужністю, ніж зазначено в ліцензії, чи можуть спеціалісти УДЦР це побачити і яка похибка їх вимірювань? Ну наприклад якщо за ліцензією 1кВт, а мовить 5 - тут зрозуміло. А якщо 1 за ліцензією, а мовить 1,1??? Це можна виміряти?
  •  

Satellite

Спектроанализатором и направленной антенной.
  •  

rl55

Можно измерить только напряженность поля,которая зависит от мощности передатчика,Ку антенны,диаграммы направленности,потерь в фидере,природных условий приема.
Как видите,задача со многими неизвестными...
  •  

Ігор

Нас вже рік учать, що потужність ми можемо виміряти побачивши на дисплеї передавача, і на Ваттметром на самій антені.
  •  

rl55

Ігор,как-то Вы некорректно выразились:
ЦитатаВаттметром на самій антені
  •  

Ігор

:oops: я мав на увазі виводи де підключена антена.
  •  

rl55

Как раз на выходе передатчика,где подключается антенна и будет реальная на данный момент выходная мощность передатчика.
  •  

Ігор

А якщо наприклад ще сто метрів кабеля, будуть втрати. А так ми дізнаємося потужність яка випромінюється.
  •  

rl55

Я так понял, Вы предлагаете измерять мощность наверху,у самой антенны.Только как это реально сделать?
Думаю,что существуют приборы для измерения параметров антенн,которые могут показать и потери фидера.
Может специалисты подскажут,как и что измеряется.Я немного интересовался ГОСТами,там описаны методы измерения.
  •  

Ігор

Цитата: "rl55" post=30057Я так понял, Вы предлагаете измерять мощность наверху,у самой антенны.Только как это реально сделать?
так саме там. Самому цікаво.

Цитата: "rl55" post=30057Думаю,что существуют приборы для измерения параметров антенн,которые могут показать и потери фидера.
пів року назад на сесії мене вчили як підраховуються  втрати в фідері, а я забув :dash:
  •  

rl55

Ігор,а где Вы учитесь,если не секрет?
  •  

Ігор

Київський Технікум Електронних Приладів. Факультет: Радіотехнічні вимірювання (заочно).
Ще маю освіту Радіомеханіка.
  •  

admin

Ігор, питалось про потужність передавача а не ERP, тому втрати у кабелі у цьому випадку без різниці
  •  

Ігор

Тоді відповідь буде така: з вулиці потужність передавача виміряти не можна! Її можна тільки побачити на дисплеї передавача.
  •  

admin

або виміряти Ваттметром на виході передавача/початку фідеру
  •