Громадське радio

Автор sanyo, Липень 18, 2013, 15:18:06

Попередня тема - Наступна тема

sanyo

УКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ПРАЦЮЮТЬ НАД ЗАПУСКОМ «ГРОМАДСЬКОГО РАДІО»
Перший час радіо мовитиме лише в інтернеті, далі хоче знайти партнерів серед FM-станцій. Старт планується восени.

Низка українських журналістів працюють над запуском проекту «Громадського радіо». Уже сформовано редакцію та розпочато роботу над створенням сайту. Про це у відеоблозі на «Відеотеці» розповіла журналістка та громадська активістка Наталія Соколенко, яка є заступником головного редактора «Громадського радіо».

Нині до проекту, окрім Наталії Соколенко, залучені Андрій Куликов, Олеся Сакада, Сергій Андрушко, Анастасія Станко, Ірина Славінська а також Вахтанг Кіпіані, який готуватиме радіоверсію «Історичної правди». Хто очолить радіо, обіцяють оголосити на презентації, що відбудеться незабаром.

За концепцією, це буде класичне розмовне радіо, де висвітлюватимуться «головні питання сьогодення та обговорюватимуться з усім українським народом». Мета, за словами пані Соколенко, – «знати, почути одне одного і діяти».

«На жаль, українські засоби інформації, в тому числі й радіостанції, не виконують одну з головних функцій медіа – не організовують загальнонаціонального діалогу. Ми не чуємо одне одного ми не знаємо проблеми одне одного. А отже, ми й не шукаємо спільних рішень», – додала вона.

Зараз команда «Громадського радіо» працює над створенням сайту – перший час воно мовитиме в інтернеті. Щодо фінансування, то за словами Наталії Соколенко, редакція розраховує на фінансову підтримку слухачів. Сайт проекту запускається на кошти команди.

«Поки що у нас буде лише інтернет-мовлення. Але коли ми почнемо регулярно виробляти продукт, то знайдемо партнерів серед FM-станцій, які братимуть наші програми. Ми орієнтуватимемось на слухачів, які щось знають і хочуть знати більше. Ми не уникатимемо складних тем, і, як професіонали, викладатимемо їх у простій формі. Ми хочемо, щоб наші програми були поживою для думання», – уточнила в коментарі «Телекритиці» пані Соколенко.

Андрій Куликов, якого журналістка називає неформальним лідером проекту, вже провів для команди, що переважно сформована з телевізійників, вступну лекцію з радіомовлення. «Ми були просто вражені тим, наскільки радіо відмінне від телебачення. Ми вчимося робити радіо. Але, головне - це те, що люди, які зібрались там працювати, мають внутрішній стрижень, а це для журналіста така ж важлива якість, як для хірурга тримання скальпеля, щоб рука не тремтіла. Журналіст має не здригнутись як людина. А радійному мистецтву ми навчимося. Нам є у кого вчитися», – зазначила Наталія Соколенко.

Планується, що «Громадське радіо» стартує восени разом із «Громадським телебаченням», уточнила «Телекритиці» Наталія Соколенко, яка запрошує журналістів долучатися до проекту. http://stv.mediasapiens.ua/material/20672
  •  

sanyo

Похвально конечно...Насколько я помню раньше уже было радио с таким названием в инете...правда не помню было это полноценное вещание или нет. :good:
  •  

sanyo

вот что пишет википедия:
Грома́дське ра́діо — недержавна організація, яка мала на меті створення назалежного радіомовлення в Україні. Її було засновано 2002 року львівським журналістом, редактором і публіцистом Олександром Кривенком.
Значна частина тематичних програм цієї радіостанції (ток-шоу, авторські програми, програми новин) розповсюджувалася в Інтернеті в формі подкастів. Восени 2004 р. і до весни 2005 р. "Громадське радіо" мовило протягом 1 години на тиждень також і в прямому ефірі в Києві та багатьох обласних центрах на хвилях розмовно-інформаційного Радіо-ЕРА FM.
  •  

FMDX

sanyo, стоооп! На какой ещё Ере? Если не ошибаюсь, на Радио Континент (сам не слышал, но инфу помню) и проект далее не пошел, потому что Нацрада не захотела выделять независимому вещателю отдельную частоту, а потом Олександр Кривенко погиб :cry: и дело сошло на нет...
  •  

vital-fm

#4
Спільний проект був тема дня о 22-ій по буднях на "ері".
  •  

дрон

Від Громадського Радіо залишився сайт:
http://www.radio.org.ua

Багатющий аудіо-архів, новини і програми десятирічної давності.
Можна знов зануритись у ту атмосферу.
Є там і програми Олександра Кривенка.

Можна і послухати, і скачати.
  •  

sohok

Цитата: дрон від Серпень 20, 2013, 18:42:43
Від Громадського Радіо залишився сайт:
http://www.radio.org.ua

Багатющий аудіо-архів, новини і програми десятирічної давності.
Можна знов зануритись у ту атмосферу.
Є там і програми Олександра Кривенка.

Можна і послухати, і скачати.
А як послухати аудіо ,я не можу це зробити пише ,що я не з України і я не можу слухати
  •  

pavlo_r

#7
sohok, а ти в Україні знаходишся? Це я так, на всякий випадок. Якщо в Україні, то що за браузер у тебе? Опера? Тоді вимкни Опера турбо (бо трафік іде через проксі-сервер в Норвегії). Якщо не Опера і не використовуєш проксі-серверів - тоді виникає питання, до твого провайдера - якими каналами він ганяє трафік. Я не бачу твого ІР, але можеш тут http://www.cy-pr.com/whois/ перевірити чи рахується твоя адреса українською чи ні.
  •  

дрон

Цитата: sohok від Серпень 20, 2013, 21:45:22
А як послухати аудіо ,я не можу це зробити пише ,що я не з України і я не можу слухати

Аудіофайли не відкраваються? У мене і на роботі, і вдома все відривається :dunno: Доречі - і там, і там через Оперу.
  •  

vital-fm

Качайте, там і так в 32 викладено
ось приклад
  •  

pavlo_r

Справді. У мене навіть в режимі турбо (ІР польський) все іде. sohok, що саме ти не можеш відкрити?
  •  

FMDX

#11
Дрон, величезне дякую :super:   Слушал немного в своё время в Нете, заходил на страницу... А уже  в прошлом или 2013ом искал, но так почему-то не смог найти линк через Гугл, думал, сайт исчез из Нета (может, закрывали за неуплату, а потом возобновили, не знаю). Интересно, кто поддерживает его работу сейчас? //Понятно, я помню только об истории с Континентом...
  •  

FMDX

#12
Капец!!! :roll:  Нельзя открыть аудио, так как моего провайдера нету в списке UA-IX, пользователям участников которого загрузка разрешена. ЗАЧЕМ было ограничивать BСЕМ украинцам слушать Нет-станцию??? Ладно, выкручусь, попробую через прокси зайти...
П.С. Таки открываются, но не все -- новости не хотят, например...
  •  

sohok

Цитата: FMDX від Серпень 21, 2013, 13:29:21
Капец!!! :roll:  Нельзя открыть аудио, так как моего провайдера нету в списке UA-IX, пользователям участников которого загрузка разрешена. ЗАЧЕМ было ограничивать BСЕМ украинцам слушать Нет-станцию??? Ладно, выкручусь, попробую через прокси зайти...
П.С. Таки открываются, но не все -- новости не хотят, например...
В мене так само як в тебе не відкривається оператор мій Телком
  •  

Radiostyle

  •