Wi-Max в Украине

Автор alt, Липень 02, 2009, 04:25:00

Попередня тема - Наступна тема

alt

Wi-Max - технология беспроводной передачи данных, конкурент WiFi. Название стандарта: IEEE 802.16, 802.16a. Частоты в диапазоне 3 ГГц, 5ГГц. Дальность до 50 км.

Отдельные компании в Украине уже получили лицензии и приступили к внедрению технологии.

Помехи
Наличие на местах в диапазоне 3,5 ГГц радиорелейных линий связи (РРЛ) КРРТ и Укртелекома создаёт помехи WiMax. При этом РРЛ КРРТ как правило работают незаконно, не имеют необходимых разрешений (еще бы, как при СССР их поставили так и работают).

В диапазоне 5ГГц Wi-Max сталкивается со своих конкурентом Wi-Fi 5 ГГц. И тут 2 стандарта начинают активно друг другу мешать.  
  •  

2692775

Минулого літа в нашому селі поставили антену стандарту wi-max Freshtel. До цього часу в нашому селі взагалі ніякого інтернету не було. Я також вирішив підключитися. Результат - висока швидкість передачі даних. Вдень 5-8 Mbit ну а рано-вранці то взагалі буває навіть і 11Mbit. Ввечері швидкість падає до 3-4Mbit
  •  

asdef78

а які оператори інтернету?
  •  

2692775

Цитата: asdef78 від Липень 24, 2014, 13:33:26
а які оператори інтернету?
В Україні лише один оператор wi-max (4G). Це Freshtel (фрештел). Якщо ти дуже зацікавився, то можеш зайти на їхній офіційний сайт. Там крім тарифів, акцій та новин також є дуже цікава рубрика "Карта покриття", завдяки якій можеш дізнатися, чи є покриття Freshtel у твоєму населеному пункті.
  •  

pavlo_r

Не лише Фрештел. Наприклад Бестлінк + купа дрібних провайдерів, які не зрозуміло на яких умовах працюють. В мене на селі можна до двох провайдерів підключитись. І жоден з них не Freshtel
  •  

mikhail

  •  

2692775

Цитата: pavlo_r від Липень 24, 2014, 18:14:48
Не лише Фрештел. Наприклад Бестлінк + купа дрібних провайдерів, які не зрозуміло на яких умовах працюють. В мене на селі можна до двох провайдерів підключитись. І жоден з них не Freshtel
Я мав на увазі wi-max (4G). А якийсь регіональний wi-fi(3G) який працює лише в Львівській області взагалі немає ніякого відношення до цієї теми. Це ж тема про wi-max, а не wi-fi
  •  

2692775

Цитата: mikhail від Липень 25, 2014, 13:06:48
а як же Giraffe ?
З таким мінімальним покриттям і високими тарифами цей оператор просто приречений на банкрутство.
  •  

pavlo_r

Та  й Freshtel теж тарифами кусається. Не бачу у них жодного безліміту.
  •