Блокування російських сайтів (пошукових та поштових систем, соціальних мереж, etc)

Автор admin, Травень 16, 2017, 14:05:16

Попередня тема - Наступна тема

ass1995

Среди моих знакомых Opera VPN используют максимум 15%. Больше всего пользуются VPN Master, меньше - Tor. Но один мой знакомый на роутере перепрописал DNS-сервер на 8.8.8.8.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

kram2000

Слідом за Оперою GOOGLE  закриває можливість використовувати свою мережу для обходу блокованих сайтів
https://mediananny.com/novosti/2327307/
  •  

FromMakij

З вк даремно так зробили, а однокласники варто. Якщо була би мета їх заблокувати, то заборонили би операторам приймати від них смс. А ці перші заблокували, щоб зробити прецендент, а далі як і в рашці посилювати цензуру аж до або народного повстання або до перетворення на кндр.
Макіївка - це Україна!
  •  

kram2000

LOL  под стулом  под стулом

В Росії забанили "ВКонтакте" та "Яндекс", намагаючись блокувати Telegram

У ніч на 27 квітня Роскомнадзор вніс до реєстру заборонених деякі IP-адреси "ВКонтакте", "Яндекса", "Однокласників", Facebook, Twitter, LiveInternet і Yahoo
При цьому відомство внесло до реєстру заборонених один з двох основних IP-адрес соціальної мережі "ВКонтакте", повідомляє Telegram-канал RKNShowtime, який в автоматичному режимі оновлює інформацію про перелік заблокованих сайтів.

Зараз ці IP-адреси вже "вільні від блокування". При цьому операторам зв'язку, за словами представників відомства, ці дані не надавалися. Незважаючи на це, адреси з'явилися в офіційному вивантаженні Роскомнадзора, яку автоматично використовують для своєї роботи провайдери. Адреси зникли з реєстру через дві години.

"Короткочасне потрапляння до реєстру окремих IP-адрес було пов'язано з технологічними особливостями роботи системи", - прокоментував Роскомнадзор.

https://espreso.tv/news/2018/04/27/v_rosiyi_zabanyly_quotvkontaktequot_ta_quotyandeksquot_namagayuchys_blokuvaty_telegram
  •  

kram2000

Не про ВК, але також важливо знати про небезпеку, яку можуть несуть боти у  Facebook.
https://www.youtube.com/watch?v=zI197lkDZwM
  •  

kram2000

Наслідки блокування Telegram на Росії виявилися дуже  бабло для VPN -розробників
https://www.kommersant.ru/doc/3635111?from=four_business

VPN заработали на блокировках

Кампания Роскомнадзора по блокировке мессенджера Telegram, в ходе которой периодически возникают проблемы также с подключением к WhatsApp, Viber, Google Cloud, Amazon и другим сервисам, привела к резкому росту продаж VPN-сервисов, говорят в опрошенных "Ъ" компаниях. Так, у американской TorGuard VPN число платных подписок из РФ увеличилось на 1000% с начала апреля, рассказал ее основатель и гендиректор Бенджамин Ван Пельт. Рост начался сразу после объявления блокировки. Для компании Россия сейчас занимает второе место после США среди самых быстрорастущих рынков. «С началом блокировки Telegram мы наблюдаем увеличение интереса и со стороны российского бизнеса»,— отмечает господин Ван Пельт.

Рост продаж VPN выглядит «грандиозным», подтверждает гендиректор Golden Frog (сервис VyprVPN) Сандэй Йокубаитис. По его данным, трафик сайта компании вырос на 36,19%, а количество скачиваний продукта со смартфонов — на 198%, кроме того, зарегистрировано на 190% больше новых аккаунтов. «Последние события в России напоминают попытки Китая установить цензуру в интернете»,— считает господин Йокубаитис. По его словам, компания много лет борется с усилиями китайского правительства по блокировке VyprVPN в Китае и ей удается бесперебойно работать 99,9% времени. «Сейчас российские власти не пытаются блокировать нас, но в любом случае мы уверены, что можем обойти такие попытки»,— утверждает господин Йокубаитис.

У европейской CyberGhost число индивидуальных пользователей выросло более чем на 380%, отмечает ее менеджер по маркетингу Андра Захариа. Российские пользователи проявляют явный интерес к VPN, чтобы защитить конфиденциальность и избежать цензуры, отмечает она. Число активных пользователей, включая платных и бесплатных, в апреле в России выросло на 10% — это в два раза больше по сравнению с мартом. В PrivateVPN также наблюдают рост количества пользователей из России.

Зарубежные сервисы имеют преимущества в глазах покупателей, российские аналоги вряд ли смогут показать столь же впечатляющие темпы роста, полагает директор Координационного центра доменов .ru/.рф Андрей Воробьев. По его словам, основной мотивацией для покупки VPN стал обход блокировок, но российские сервисы обязаны соблюдать закон, то есть ограничивать доступ к запрещенным ресурсам, как это делают операторы связи.

IT-компании ищут собственные пути обхода блокировок. Проблемой стали перебои в работе многих облачных сервисов для программной разработки, отмечает глава «Эквио» Алексей Вагин: «Мы и ряд других IT-компаний из среднего и малого бизнеса не стали покупать VPN, потому что не доверяем им полностью.

Вместо этого мы приобрели сервер в Нидерландах, на котором организовали свой VPN, и все нужные нам облачные сервисы пускаем через него. Это минимизирует риски, но обходится в $100–150 ежемесячно».

Он уверен, что инвестиции участников рынка в иностранные серверы продолжатся, потому что бизнес не знает, что ожидать дальше, и вынужден подстраховываться.

На данный момент Роскомнадзор ограничивает доступ к 80 сервисам VPN и прокси: все они были специально созданы для обеспечения доступа к Telegram, сообщили "Ъ" в пресс-службе ведомства. Еще 10 VPN- и прокси-сервисов, уточнили там, были разблокированы, так как перестали давать возможность обойти блокировку Telegram.
  •  

kram2000

Цікава стаття Олександра Ольшанського про заборону WebMoney

Чим загрожує заборона WebMoney

В оновлений список юридичних осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) включена електронна платіжна система WebMoney.

За офіційною версією санкції вводяться проти компаній, які сприяють російській агресії. Щодо WebMoney.UA версія дивна.

WebMoney – це франшиза. Власник технології продає право на створення фінансових компаній під брендом WebMoney. Кожен може відкрити її в будь-якій країні, якщо заплатить за франшизу. Вони присутні в Казахстані, Росії, В'єтнамі, Англії і ще десь.

В Україні компанія працює з 2003 року.

Фінансові компанії мають три виміри:

Юридичний – реєстрація компанії.
Монетарний – в якій валюті компанія тримає резерви.
Технологічний – які технології компанія використовує.
WebMoney.UA зареєстрована в Україні і тримає заощадження в гривні. З технологічним виміром складніше. Колись розробником цих технологій була відома російська компанія. Але це було дуже давно. Зараз, наскільки мені відомо, її обслуговує великий фінансовий європейський холдинг, з головною компанією в Литві.

Компанією були незадоволені при всіх владах. При Януковичі її періодично закривали. Тепер ось теж закривають. У 2014 році під час подій в Криму і на Донбасі WebMoney.UA активно співпрацювали з правоохоронцями і багато нелегальних каналів фінансування сепаратистів були перекриті завдяки їм. Тому суть претензій незрозуміла.

Треба ще розуміти, що процедура внесення компанії в санкційні списки – це не судова процедура, там не передбачені ніякі докази і немає можливості виправдатися. Це таке вольове рішення, де немає розгляду "правий – не правий", і не існує процедури оскарження. Це дуже жорстка міра, і на мій погляд застосовувати її треба вкрай обережно.

У підсумку, крім самої WebMoney, найбільше постраждають прості користувачі. Компанія WebMoney.RU точно не постраждає, вона до України не має ніякого відношення.

Непрямий виграш отримають іноземні фінансові оператори, які працюють в Україні, фактично поза нашим правовим полем. Але сказати, що вони замовники заборони, неможливо. Немає у нас на ринку таких великих гравців, які б виграли від виходу WebMoney.

Як наслідок таких дій у України не буде своєї великої компанії у сфері фінтеху.

Я вважаю, що все треба мати своє: свою соціальну мережу, свій пошуковик, свою розрахункову компанію. Але важко мати все своє, якщо це своє періодично закривати, забороняти, наїжджати. Це просто неможливо.

WebMoney була останнім великим представником українського фінтеху, що працює на українському ринку. Всі інші або закрилися, або втекли. Фінтех – це люди, які мають справу з грошима. А гроші найпростіше забрати. Мені здається, що держава протягом багатьох років веде війну з українським фінтехом. Вона цю війну виграла. Тепер весь український фінтех, хто в Чехії, хто в Словаччині, а у нас нічого не залишилося. І користуватися будемо тепер зарубіжними системами.

https://biz.nv.ua/ukr/experts/chim-zahrozhuje-zaborona-webmoney-2472209.html
  •  
    Подякували за цей пост: BanderaTV

kram2000

  •  

BanderaTV

  •  
    Подякували за цей пост: Aschim

kram2000

Алішер Бурханович більше не є власником Mail.Ru Group (до якої входять окрім того заборонені ВКонтакте та Одноклассники)
https://www.rbc.ru/business/22/10/2018/5bcd6c1c9a79470c9e6f06ce?from=materials_on_subject
  •  

kram2000

Да здраствует "чебурнет"!!!!  8-)  8-)
https://www.kommersant.ru/doc/3881644?from=hotnews

Госдума одобрила законопроект о «суверенном рунете»

Госдума одобрила в первом чтении законопроект о «суверенном рунете». 334 депутата поддержали документ, 47 высказались против, воздержавшихся нет.

Поправки в законы «О связи» и «Об информации, информационных технологиях и о защите информации» были внесены в Госдуму 14 декабря. Авторами законопроекта выступили глава комитета Совета федерации по конституционному законодательству Андрей Клишас («Единая Россия»), его первый заместитель Людмила Бокова («Единая Россия») и депутат Госдумы Андрей Луговой (ЛДПР).

Поправки предполагают создание в России инфраструктуры, «обеспечивающей работоспособность российских интернет-ресурсов в случае невозможности подключения» к зарубежным серверам. На реализацию законопроекта планируется выделить 20 млрд руб.
  •  

kram2000

  •  

Sanja

Не знаю як кому, а у мене заборона русосайтів, нічого не забрала.
ВК, аднакласніках не сидів, яндексом не користувався (завжди вважав його лайнокопією гугла), мейл-поштою користувався лише для реєстрацій (спаму і тд.), робочою завжди була і є gmail.com.

Навіть ще тоді, коли це було "не модним", я завжди на всіх своїх сайтах вказував наступні рядки у robots.txt:
Spoiler
##Лайно з росії не цікавить##
User-agent: Yandex
Disallow: /
User-agent: YandexBot
Disallow: /
User-agent: YandexMedia
Disallow: /
User-agent: YandexImages
Disallow: /
User-agent: YandexCatalog
Disallow: /
User-agent: YandexDirect
Disallow: /
User-agent: YandexBlogs
Disallow: /
User-agent: YandexNews
Disallow: /
User-agent: YandexPagechecker
Disallow: /
User-agent: Mail.RU_Bot
Disallow: /
User-agent: StackRambler
Disallow: /
User-agent: Aport
Disallow: /
User-agent: Nigma.ru
Disallow: /
User-Agent: turtle
Disallow: /
[close]
Тобто, забороняв русоботам ходити по сайту)
Дискутую українською мовою.
  •  
    Подякували за цей пост: BanderaTV

IANDROCOM

 Цікаво те що в мене ВК працював, декілька днів тому, два рази. Дивно.
  •  

DVB

Щойно прочитав новину.
Сериал «Папик» от «95 квартала» покажут на российском канале СТС
А перед цим, всі пам'ятаємо про продажу прав на показ Яндексу.
Я це до того, що якось не нормально, коли забороненим для громадян України ЗМІ, Квартал 95 продає права на показ своїх витворів.
  •