Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаAlexFM дякую вам за інформацію, дивився на своєму мп3 плеєрі там сигнал з корпуса навушників йде через конденсатор. Дроселя там не побачив. Мікросхема там стоїть на іншій екранованій платі розміром десь 1кв см. Підкажіть будь-ласка який там має бути дросель? Або чим його можна замінити? Налаштування буду проводити за містом.


Там двухслойный или трехслойный монтаж. полюбому общий вывод должен звониться через дроссель на корпус, на средний вывод(общий,средний) на корпус, через 0.1 - 0.8 Ом. Если найдете фоты Вашего плеера в \"негляже\" - выложите плз, изучим и оценим!


Додано: 07-06-2011 20:02

А вообще, по последним исследованиям, самым лучшим приемником для дальнего DX-инга ничего лучше нет приемника Tecsun 310.  
  •  

Ігор

Завтра на роботі ще раз пошукаю, якщо не знайду скину фото.

Транзистора в Білій Церкві не знайшов, зробив замовлення щоб пошукали в Києві. Якщо не знайдуть прийдеться шукати аналог.  
  •  

Vova.UA

AlexFM писав(ла):
ЦитатаА вообще, по последним исследованиям, самым лучшим приемником для дальнего DX-инга ничего лучше нет приемника Tecsun 310.
Ну так DSP  :woohoo:

p.s. DE 1103 по Україні скільки зараз коштує ?  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаЗавтра на роботі ще раз пошукаю, якщо не знайду скину фото.

Транзистора в Білій Церкві не знайшов, зробив замовлення щоб пошукали в Києві. Якщо не знайдуть прийдеться шукати аналог.


В \"негляже\" подразумеается в разобраном виде. На сиих фотах можно определить есть ли возможность доработки подобного девайса...  
  •  

Ігор

AlexFM писав(ла):
ЦитатаВ \"негляже\" подразумеается в разобраном виде. На сиих фотах можно определить есть ли возможность доработки подобного девайса...

добре. Я думав може ще як варіант спробувати виговити схему на окремій платі, а потім підпаяти? Розміри плати мають бути маленькі, і місце в плеєрі є щоб вмістити.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаAlexFM писав(ла):
ЦитатаВ \"негляже\" подразумеается в разобраном виде. На сиих фотах можно определить есть ли возможность доработки подобного девайса...

добре. Я думав може ще як варіант спробувати виговити схему на окремій платі, а потім підпаяти? Розміри плати мають бути маленькі, і місце в плеєрі є щоб вмістити.


Одно \"но\"! Что поверхностный монтаж, что дополнительный модуль необходимо тщательно экранировать, ввиду того, что дюже шумит ЖКИ экран. Потребуется двухсторонняя экранировка с маленьким куском медной жести сверху.  
  •  

Ігор

Спробую зробити корпус з міді, але вже після того як виготовлю і спаяю плату. Дроселя я незнайшов, але бачив на іншому fm підсилювачі вдома, його можна взяти на цей підсилювач?  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаСпробую зробити корпус з міді, але вже після того як виготовлю і спаяю плату. Дроселя я незнайшов, але бачив на іншому fm підсилювачі вдома, його можна взяти на цей підсилювач?

Вполне. А вот дросселек ищите, ибо если \"минусовый\" контакт наушников будет сидеть строго на \"земле\" общего корпуса аппарата, то это уже будет не антенна, а \"затычка\", потому-что именно он развязывает провод наушников от корпуса по ВЧ. Возможно искомый Вами дроссель находится на обратной стороне платы. (маленький черненький прямоугольничек, звонящийся в обе стороны и имеющий сопротивление не более 1 Ом. Таких должно быть три: левый, правый и корпусной).

Транзистор не обязательно тот, который я Вам указал, возможны вариации. Подойдет из хорошего УВЧ из любой \"полячки\", такой усилитель Вам обойдется в 10грн.  
  •  

Ігор

Здається я знайшов дросель на екранованій платі. Опір я поміряю на вихідних тому що  на роботі мені щей досі неможуть видати мультиметр. Мікросхема SP3767HN якщо можна перевірте, чи це та що мені потрібна? На платі стоїть дата 6/06/2006.


Додано: 08-06-2011 14:54

AlexFM писав(ла):
ЦитатаТранзистор не обязательно тот, который я Вам указал, возможны вариации. Подойдет из хорошего УВЧ из любой \"полячки\", такой усилитель Вам обойдется в 10грн.
таких підсилювачів у мене в дома декілька є 7777 і 9999. Якщо не знайдуть той тоді випаяю. Мають бути підсилювачі для Fm але вони заводяться.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаЗдається я знайшов дросель на екранованій платі. Опір я поміряю на вихідних тому що  на роботі мені щей досі неможуть видати мультиметр. Мікросхема SP3767HN якщо можна перевірте, чи це та що мені потрібна? На платі стоїть дата 6/06/2006.

Ага, знатная китайская подделка под Филлипс. Кстати, если в Вашем плеере места достаточно, то рекомендую во входных цепях поставить параллельно катушке постоянный конденсатор на 20пФ и красный (потому-что красный имеет диапазон 5-25пФ) СМД подстроечник. ТОгда будет проще настроить входной тракт.  
  •  

Ігор

Дякую за поради. Поставлю, але продовжу на наступному тижні коли приготую деталі. Чутливіть радіо у плеєра гірша за телефон, але стерео він приймає набагато краще. В Рокитному я міг приймати \"містами\" деякі Київські радіостанції у стерео. Телефоном у стерео я неможу прийняти навіть з  БЦ, хоть сигнал моно ловиться краще. І на плеєрі стерео звучить набагато краще.


Додано: 08-06-2011 17:45

На платі зі зворотної сторони лише кнопки і дистплей. Радіодеталей немає ніяких.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаДякую за поради. Поставлю, але продовжу на наступному тижні коли приготую деталі. Чутливіть радіо у плеєра гірша за телефон, але стерео він приймає набагато краще. В Рокитному я міг приймати \"містами\" деякі Київські радіостанції у стерео. Телефоном у стерео я неможу прийняти навіть з  БЦ, хоть сигнал моно ловиться краще. І на плеєрі стерео звучить набагато краще.


Додано: 08-06-2011 17:45

На платі зі зворотної сторони лише кнопки і дистплей. Радіодеталей немає ніяких.


Вы бы сделали фоты сего девайса в разборе со всех сторон, что-бы сразу стало ясно, с чем Вы имеете дело!

Ну если в этом плеере порог срабатывания режима стерео выше, чем у телефона, при тех-же отношениях синал/шум, значит после переделки и правильной настройки почти все станции будут стерео, при тех-же условиях. А вот когда в Деген встроил дополнительный модуль, на полевике малошумящем, на керамике, то у него чуйка прибавилась еще в два раза! Я уверенно в низинной местности принимал станции из-за холма за 150 км находясь от передатчика с почти чистым стерео!  
  •  

Ігор

Пробував фотографувати телефоном  погано видно. Доріжок взагалі не видно:( треба буде спробувати цифровиком сфотографувати, але на вихідних.

Пізніше можна буде спробувати зробити ще один підсилювач до fm тюнера (якщо можна). Але спочатку розберемося з плеєром.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаПробував фотографувати телефоном  погано видно. Доріжок взагалі не видно:( треба буде спробувати цифровиком сфотографувати, але на вихідних.

Пізніше можна буде спробувати зробити ще один підсилювач до fm тюнера (якщо можна). Але спочатку розберемося з плеєром.


А что за ФМ-тюнер?! У меня когда-то был \"стоечный\" Грюндик с селектором, я ему нацепил петлевой вибратор с SWA-555, а потом еще по ПЧ усилитель на 10,7мГц +30дБ, заменил 2 и добавил еще 2 полосовых фильтра на S10,7A (полоса 145кГц), подстроил дробный детектор: был параллельно колебательному контуру 8,2кОм, я заменил подбором на 12,5кОм. Результат: на постоянной основе принимал из Одессы 107,9 Наше ФМ (120км). После разнесения антенн приемника и передатчика смог даже ретранслировать на 100.2, с мощностью 5Вт.  
  •  

Ігор

Це Польський УКХ тюнер, але із впаяним конвертером. Мені його продали в 2008, він був майже не чутливим, підключав до польської антени повертав на БЦ і зі слабким сигналом приймав найсильніші станції. В середині 2 входи один з них був більш чутливий, але відключений. Я його підпаяв замість того що був, чутливість набагато покращилася. Зараз на звичайний провід, але з заземленням приймаю деякі радіостанції з Києва але слабувато. Ще цей тюнер показує рівень сигналу, має память на декілька радіостанцій, але налаштовуються аналогово. Є ще одна функція коли пропадає сигнал тюнер замовкає.
Раніше я слухав на автомагнітолу, але пробило блок живлення спалило її.  У ній я знайшов лінійний вихід і вивів його на тюльпани а далі на пульт підсилювач і тд... Нею я на провід 1 ,5 метра приймав всі радіостації з Києва і БЦ, під час тропо навіть Житомирські.


Додано: 08-06-2011 20:37

Модель тюнера я напишу в пятницю.  
  •