Ремонт телевізорів

Автор Ігор, Серпень 05, 2011, 22:00:27

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Замінив резистор, який подає живлення на ТВС, він дзвониться, але його опір близький 1 МОм. Телевізор увімкнувся, але знову згорів резистор R405, через нього подається напруга +24 В.
  •  

Ігор

По схемі у ТВС немає ніяких конденсаторів, наче ж заряду не має бути, але як мене вдарила "присоска", коли я захотів від'єднати її від кінескопу.  :roll: і це після того, як телевізор був вимкнений пів години.
  •  

pavlo_r

:) Ну так кінескоп це теж конденсатор, який заряджається від другого анода кінескопа (присоска), 27 000 В, між іншим. Розряджати перед від'єднанням його треба обов'язково. Достатньо взяти щуп від тестера і одним кінцем приєднавшись до шассі (якщо металеве), а інший засунути під "присоску). Один "бах" і готово :)
  •  

rl55

#273
Игорь, практически на 100 процентов у тебя пробита МС кадровой развертки IC301 LA7840.
Резисто R405 (единицы Ом) используется в качестве предохранителя, так что можешь смело вместо него поставить обычный пред. ампера на 3-4. Тем более, что именно такого ты врядли найдешь - это специальные разрывные резисторы, которые при сгорании не дымят и не вызывают дугу.

А то что стукнуло высоким - то это не смертельно. Будет тебе наука на будущее. Хотя будущего у CRT телевизоров нет. Так и не воспользовался ты своими знаниями по 3УСЦТ...
Так же еще сохраняется заряд в сотни вольт и на конденсаторах БП и в цепи видеоусилителя. Так что будь осторожен. Хотя, пока несколько раз не стукнет, бдительность не появится.
Ну и приучайся вилку из розетки вытаскивать - если в предыдущих случаях отделаешься легким испугом, то с сетевым напряжением шутки плохи. 

Разряжать второй анод кинескопа лучше не на шасси (которого в современных ТВ нет), а на внешнее токопроводящее покрытие кинескопа ( на ту проволочку/оплетку на кинескопе). Иначе больщой импульсный ток разрядки (сотни ампер) пройдет по земляныт дорожкам платы и может натворить бед.
  •  

Ігор

З розетки я завжди вимикаю.
Наука у мене один раз була, з телевізором 3УСЦТ, тоді я не встиг торкнутися об проводок, як мене вдарило. А через тиждень ми тільки вчили чому?!
Подивився, що там просто трансформатор, тому і подумав що пронесе :)

Вчора один резистор знайшов, який сьогодні і спалив. Значить куплю і міксохему, чомусь же той резистор і згорів.
  •  

rl55

#275
Можешь прозвонить питание МС, обычно заметно. МС кадровой в буржуйских ТВ выходят довольно часто.
Можешь и попробовать включить через пред - ничего страшного не произойдет, но убедишься в исправности/неисправности МС.

Проверить диод на пробой в выпрямителе 24 В тоже надо.
  •  

Ігор

Вчора діод був цілий, сьогодні перевірю.
  •  

rl55

Похоже, Игорь, у тебя типовая неисправность, а ты на два года растянул ремонт. Так скоро и аналог выключат...
  •  

Ігор

Два роки я його просто не трогав, зараз вирішив зробити, доки у відпустці.
За аналог я не хвилююся, дивлюся супутникове.
  •  

Ігор

Цікаво, діод за резистором цілий, і далі по схемі не знайшов КЗ, конденсатори нові. Може спробувати потужніший резистор?
  •  

rl55

#280
Там к.з. явных может и не быть. Бывают пробои ключа обратного хода внутри МС. Можешь прозвонить между пином 6 и 3.
Резистор на сколько Ом ставишь?

Ставить резистор большей мощности нет смысла - ведь он должен сгорать при перегрузках. Я же писал, что он выполняет функцию предохранителя. Таков последний писк моды... Критично для этого, так же, и его сопротивление.

А что, пробитый строчный транзистор уже заменил?
  •  

Ігор

Так, знайшов де його можна випаяти :) там же і знайшов ці резистори. Вчора паяв МЛТ.
  •  

Ігор

Так, знайшов де його можна випаяти :) там же і знайшов ці резистори. Вчора паяв МЛТ.
  •  

rl55

А что смешного?
Лучше бы номинал написал. Да и не файно МЛТ ставить - дыма будет при его сгорании...
  •  

Ігор

Вибачте, вдома заговорили, тому і не написав номінал. Я впаяв 3 Ом, по схемі має бути 1 Ом, підписаний як 1 1W, я так розумію, що друге значення має бути потужність.
  •