МХ-7

Автор admin, Лютий 25, 2022, 16:01:38

Попередня тема - Наступна тема

Roman3101

#330
Чергові зміни в МХ-7.Додано канал ТЕСТ 12 - висить заставка.
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

DVB

#331
Краще б запустили УР-1, Промінь, Культуру і Точку, в тестовому режимі. Може б людям сподобалось і почали писати в НСТУ та НР з проханням оголосити конкурс і на радіо в МХ-7. Заодне, НСТУ мало б резервний спосіб роздачі сигналу до передавачів.

Lupus68

Цитата: DVB від Лютий 20, 2024, 12:59:59Краще б запустили УР-1, Промінь, Культуру і Точку, в тестовому режимі. Може б людям сподобалось.
Ну і DAB+ вже час розширювати по регіонах.
А багато років тому десь під Одесою DRM-передавач тестували, можна було б якось запустити його знов...
І СХ-передавачів нам би побільше...
Впевнений, усі ці технологічні штукенції дуже сподобаються нам, "гікам", що тут зібралися у радіогурток "Харашо сідім". А в реалі дуже сумнівно, що хтось повалить слухати радіо по телевізору, поки навкруги працюють ФМ-ки. В селах народ теж це навряд чи оцінить. Здається, Нацрада це розуміє, а тому й відганяє від себе ці звабливі думки на дуууже далеку перспективу...
  •  

DVB

#333
Ну майже у всіх країнах, в DVB-T є декілька державних радіостанцій. Навіть в тих, де покриття на ФМ, як у мобільних операторів. І які за площею, як наша Одеська область. І тут, на відміну від DAB+, навіть не потрібно ніяких великих фінансових вкладень і розбудови мережі. Лише за трансляцію платити. Думаю КРРТ за радіопакет, нарахує менше ніж за один ТВ канал. Стосовно того чи будуть слухати, то я вам скажу що будуть. Може УР-1 і Культуру мало, а от Промінь і Точку, будуть слухати. Тим більше, що у Променя покриття в ФМ не значне, а Точка взагалі лише на супутнику і в інтернеті. А якщо в пакет ще зайдуть декілька радіостанцій, то взагалі можна буде робити десь в гаражі чи на дачі стаціонарний приймач з Т2 тюнера + комп'ютерні колонки. Звичайно біля великих міст, де в ФМ більше десятка станцій, це не актуально, а по селам, будуть слухати.
  •  

Lupus68

#334
Цитата: DVB від Лютий 20, 2024, 23:43:32Звичайно біля великих міст, де в ФМ більше десятка станцій, це не актуально, а по селам, будуть слухати.
Я остаточно все продав і виїхав з окупованого Донецька у 17му. Але там вже у 14му захопили 2 телецентри (загалом 6 міських веж!), і першим чином приїзджі російські специ, наче по кальці з рос.тб-мереж, переналаштували їх під раша-ТБ, включно 3 пропагандистських державних + пару-трійку комерційних радіоканалів.
Тобто, в нас тут, на підконтрольній території, про це в 17му ще навіть не мріяли, а в окупації це вже роки 3 як працювало синхронно з рахою!
А ще, у 2010х, це я бачив у Європі: DVB-T/T2 там вже було налагоджено: пакети містили 20-50 телеканалів + десь до 30 радіоканалів.
Але я ніколи ще не зустрічав людей, які слухали б радіо по тб! Безумовно, крім нас з вами (та й то, погратися на пару днів). Але потім ми все одно перейдемо на кишенькові радіоприймачі (AМ + FM) та смартфони (FM + інтернет-радіо), навіть у гіпотетичному гаражі. Бо це набагато зручніше, аніж перти туди тб-тюнер з антеною!
P.S. При всьому цьому я розумію, що, як ще одне джерело в системі оповіщення тривог та надзвичайних ситуацій, ця мережа необхідна.
І вона існує в інших країнах насамперед для цього. Ну а радіо - це вже фактор супутній.
  •  

DrewUA

Цитата: Lupus68 від Лютий 21, 2024, 07:49:21Але я ніколи ще не зустрічав людей, які слухали б радіо по тб! Безумовно, крім нас з вами (та й то, погратися на пару днів).
Якби у Т2 були топові радіостанції, то можна було би взяти старенький тюнер, приєднати його до колонок, перемкнути в режим радіо і слухати. Радіо в Цифрі у хорошій якості якого у тебе немає в FM. Така собі заміна ще не запущеному DAB+.
  •  
    Подякували за цей пост: DVB

Lupus68

#336
Тут ось виникає ще 1 проблемка при запуску функції "Радіо": в одних моделях приставки або телевізора на пульті є кнопка "Radio", в інших (дешевших, китайських) лише десь в глибині меню на екрані.
І потім, залежитиме і від того, як екран телевізора себе поводитиме при роботі у режимі радіо: чи він повністю гасне (саме цього я і хочу), і відтворюється лише звук, чи там якась непотрібна анімація, усілякі скрінсейвери, і, що ше гірше, - яскрава заставка на увесь екран, яка його поступово випалюватиме: тобто без функції вимкнення (підсвітки) екрана.
Оскільки функція поки що не працює, ми не можемо перевірити, як це закладено у прошивках наших тюнерів або телевізорів.
Пам'ятаю лише з тих донецьких часів, описаних вище, що на Самсунгу (наче, серія 4000) в цей час миготів величезний, на увесь екран, синій динамік. 🤬 Це всеодно, що свиню підкласти, та вичавити бажання у пересічного користувача слухати таке радіо - удар по зору синім кольором у темній кімнаті.
  •  

DrewUA

Так можна ж без телевізора то всьо слухати. Головне щоб тюнер запам'ятовував останній режим, і все, тільки лівий і правий канал тюльпана приєднати до колонок і норм.
  •  

admin

Здається це все вже не раз обговорювалося. Давайте повернемося до МХ-7 у цій темі.
  •  

vlad_lutsenko

Армія ТV мовить зараз в SD-якості

Radio_2019

Суспільне Культура також.
Слава Україні! Героям слава!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
  •  

Roman3101

#341
https://photos.app.goo.gl/tLaHmYEaam67VZ2eA
Прийом МХ-7 на полячку висотою 15 метрів з Івано-Франківська на відстані 45 км від Івано-Франківська(Калуський район).Рівень сигналу 99,% ,якість сигналу 80%.
  •  
    Подякували за цей пост: admin

SzymonPL

#342
According to the ITU, MUX-7 from Tarnopol (Lozova) is coordinated in V polarization. And maybe that's how it's broadcast?

From experience with MUX-8 in Poland, I can tell you that it is not easy to receive VHF (174-230 MHz) on a UHF antenna (470-690 MHz), especially with different polarization.

And in Poland there are 3 popular options in this situation:
- VHF + UHF combo antenna, e.g. Emme Esse 560HVD, Televes V+ Mix
- separate UHF and separate VHF antenna, connected by a crossover
- resignation of the reception VHF (currently we have 4 programs in MUX-8, 1 more planned; on UHF band 30+ programs)
  •  

admin

#343
Цитата: SzymonPL від Березень 03, 2024, 13:19:21According to the ITU, MUX-7 from Tarnopol (Lozova) is coordinated in V polarization. And maybe that's how it's broadcast?
Can you please share links on ITU files? In never checked them because I was thinking that KRRT is pointing on reuse of existing receiving antennas.

Березень 03, 2024, 14:25:03
V pol analog:
Білопілля
Буки
Василівка (Любимівської ТГ)
Дніпро
Івано-Франківськ
Кам'янка
Красноперекопськ
Лозова (Байковецької ТГ)
Лисичанськ
Маріуполь
Сімферополь
Тростянець
Чапаєвка (Совєтського району)
Херсон
  •  

SzymonPL

GE06/134, GE06/136, GE06/137, GE06/138, GE06/147, GE06/148, GE06/154, GE06/174, GE06/175, GE06/176

These documents include MUX-7 coordination for Ukraine.
Detailed data (characteristics, antenna height) are available in the IFIC files on the ITU website.

I will also send you some coordination files by email.
Overall, according to this, in V there is also Turka and Trostyanets.
Some locations are not included in the coordination database at all - which is a bit surprising.
  •  
    Подякували за цей пост: admin, Vova.UA