Засідання НР

Автор Zheka, Вересень 01, 2011, 19:15:22

Попередня тема - Наступна тема

ProRadio

Цитата: TV-Ukr від Березень 02, 2024, 10:20:05Щоб можна було не встановлювати квоту на 45% української музики. Але що заважає зробити це на конкурсі для загальнонаціональних мереж?

Стрибайте, а яким чином це може вплинути на мережевиків? От дивіться... Є умовне "Радіо Ікс", яке має умовно 20 часторт по Україні як загальнонаціональна мережа і 2 частоти - як псевдо місцева. На всій мережі йде один ефір і один плейліст. То який вплив тут можуть мати квоти?
  •  

Radioraptor

Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 01:56:20...і знову конкурс - ніби для "місцевих", а подалися самі мережевики

І що це нам говорить? Як на мене, це безглуздо обумовлювати такі речі. Звертатимуться ті, хто оцінить, що матиме економічний інтерес там працювати. Очевидно, що місцеві мовники не виявляють такого інтересу, і ці частоти залишалися б невикористаними, якби мережеві мовники не зареєструвалися.
  •  
    Подякували за цей пост: optimist

TV-Ukr

#3287
Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 12:14:29Стрибайте, а яким чином це може вплинути на мережевиків? От дивіться... Є умовне "Радіо Ікс", яке має умовно 20 часторт по Україні як загальнонаціональна мережа і 2 частоти - як псевдо місцева. На всій мережі йде один ефір і один плейліст. То який вплив тут можуть мати квоти?
В Мукачево, наприклад, від ТАВРів подалось Наше Радіо, а не Рокс, який вже мовив за тимчасовим дозволом, оскільки за умовами конкурсу має бути не менше 45% української музики. А на Роксі десь 30% української музики, бо на ньому є більше 60% музики мовами ЄС.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

ProRadio

#3288
Цитата: Radioraptor від Березень 02, 2024, 12:37:40І що це нам говорить? Як на мене, це безглуздо обумовлювати такі речі. Звертатимуться ті, хто оцінить, що матиме економічний інтерес там працювати. Очевидно, що місцеві мовники не виявляють такого інтересу, і ці частоти залишалися б невикористаними, якби мережеві мовники не зареєструвалися.

Дивіться... Ось беремо дві частоти - 102.0 МГц в Івано-Франківську та 102.2 МГц в Антополі (фактично - Рівне). На обох частотах роками працювали мережеві компанії. Згодом їхні ліцензії закінчилися / були анульовані. І за якийсь час на ці частоти були видані тимчасові дозволи - так само мережевим компаніям. І тепер Нацрада виставляє ці частоти під... місцеве мовлення. Тобто, якщо йти за логікою, то. напевно, Нацрада детально вивчила місцевий ринок, запити слухачів, наявність бажаючих мовити тощо - і вирішила "відірвати від серця" кілька "мережевих частот", аби забезпечити потреби розвитку місцевого мовлення? Але ж... На Франківськ не подався жодний місцевий мовник - тобто, виходить, що бажаючих немає. Натомість подалися мережевики. На Рівне подалися три місцеві компанії і два мережевики. І, враховуючи нещодавній "львівський досвід", цілком припускаю, що обидві частоти виграють мережевики. Тому я й кажу, що це скидається на цирк - заради цифр у статистиці, які відображатимуть наприкінці року "бурхливий розвиток місцевого радіомовлення" :)
Щоправда, потім самі ж працівники Нацради отримають додатковий "гемор" з адмініструванням ліцензій, коли під час усіх моніторингів і перевірок треба буде детально звірятися з кожною комою кожної з ліцензій і шукати варіанти, як "натягнути сову на глобус", враховуючи той факт, що в умовного "Радіо Ікс" в умовному Ненацьку в ліцензію вписано одну концепцію, а в умовних Червоних Дишлях - іншу, а ефір - єдиний.   

Березень 02, 2024, 15:52:36
Цитата: TV-Ukr від Березень 02, 2024, 13:11:11В Мукачево, наприклад, від ТАВРів подалось Наше Радіо, а не Рокс, який вже мовив за тимчасовим дозволом, оскільки за умовами конкурсу має бути не менше 45% української музики. А на Роксі десь 30% української музики, бо на ньому є більше 60% музики мовами ЄС.

Думаю, причина значно більш прозаїчна: припускаю, що РОКС в Мукачевому "не пішов" і не збирав реклами, а формат "Нашого Радіо" розрахований на більш "широку" аудиторію. До того ж, воно на Закарпатті має частоту у Холмці - рекламу в Мукачевому навіть не дуже треба продавати окремо, можна просто трохи підняти розцінки на рекламу в Ужгороді - з огляду на "покращення можливостей прийому в області і збільшення аудиторії".
  •  

TV-Ukr

Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 15:44:10Думаю, причина значно більш прозаїчна: припускаю, що РОКС в Мукачевому "не пішов" і не збирав реклами, а формат "Нашого Радіо" розрахований на більш "широку" аудиторію.
Можливо, але ця квота також завадила Kiss FM податись на Житомир та Чернігів, а Мелодії - на Суми. Думаю, що якби цієї квоти не було, то ці станції пішли б на конкурс. Можливо, Мелодія подасться на колишню частоту Діва-Радіо, але все одно незрозуміло, чому на загальнонаціональних конкурсах ця квота є, а на місцевих немає.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

0-0-0-0

Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 15:44:10На Франківськ не подався жодний місцевий мовник
Подалися, але на іншу частоту 90,6. Там 2 місцевих або відносно місцевих (РАІ з  Івано-Франківська, яке раніше було в Бурштині, має свою мережу по області та Сяйво з Коломиї, яке теж сформувало невеличку мережу) та мережеві Львівська Хвиля, FM Галичина, Релакс та Шансон-Шлягер.
  •  

TV-Ukr

Цитата: Roman3101 від Березень 01, 2024, 18:20:50https://webportal.nrada.gov.ua/informatsiya-pro-perelik-zayav-yaki-podani-pretendentamy-na-konkurs-na-vilnyh-radiokanalah-movlennya-3/
Також 29.02.2024 завершилася подача заяв на конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних каналах (програмах) мовлення в ефірній багатоканальній електронній мережі стандарту T-DAB у м. Києві (радіомовлення з використанням радіочастотного спектра), який було оголошено відповідно до рішення Національної ради № 1977 від 28.12.2023. На цей конкурс заявних документів не надійшло.
:D
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

ProRadio

#3292
Цитата: TV-Ukr від Березень 02, 2024, 16:10:40Можливо, але ця квота також завадила Kiss FM податись на Житомир та Чернігів, а Мелодії - на Суми. Думаю, що якби цієї квоти не було, то ці станції пішли б на конкурс.

Далеко не факт. Щодо Сум - то Мелодія там була, але згодом ТАВР замінив її на KISS. У Житомирі KISS так само колись був в ефірі РадіоКЛУБ, але потім його замінили на Авторадіо. У Чернігові KISS FM теж бував, а потім його замінили на інше. Тобто, схоже на те, що ці бренди в зазначених містах не надто сильно затребувані, тому їхні власники не надто поспішають їх туди приводити.

Цитата: TV-Ukr від Березень 02, 2024, 16:10:40Можливо, Мелодія подасться на колишню частоту Діва-Радіо, але все одно незрозуміло, чому на загальнонаціональних конкурсах ця квота є, а на місцевих немає.

Я так розумію - це відображення певних нюансів законодавчого поля. Яке передбачає більш суворі мовні рамки для мережевих компаній і більш гнучкі - для місцевих. У питанні квот це, якщо не помиляюсь, ніде прямо не прописано (хоча, я ще не дуже звик до всіх тонкощів нового Закону про медіа), але в Законі про мову ж є про мову теле- і радіоорганізацій. Можливо, від цього відштовхуються.

Березень 02, 2024, 22:49:37
Цитата: 0-0-0-0 від Березень 02, 2024, 16:29:27Подалися, але на іншу частоту 90,6.

... але не факт, що виграють. Враховуючи останні тенденції та наявність "потужних конкурентів".

Цитата: 0-0-0-0 від Березень 02, 2024, 16:29:27Там 2 місцевих або відносно місцевих (РАІ з  Івано-Франківська, яке раніше було в Бурштині, має свою мережу по області та Сяйво з Коломиї

Ну ці - реально місцеві. Або - якщо не місцеві - то регіональні.

Цитата: 0-0-0-0 від Березень 02, 2024, 16:29:27та мережеві Львівська Хвиля, FM Галичина

...ці дві теж регіональні. Галичина мовить фактично на два макрорегіони - Галичина і Волинь, Львівська хвиля - на ці ж два + Поділля.

Цитата: 0-0-0-0 від Березень 02, 2024, 16:29:27, Релакс та Шансон-Шлягер.

... а ось ці вже - реально мережевики. Ось мені важко називати "регіональними" бренди, які присутні в більшості регіонів країни - і у центрі, і на півдні, і на сході, і на заході, і на півночі.
Я пригадую, як у часи Пороха на одному з конкурсів на частоту у Кривому Розі для місцевого мовника Нацрада "завернула" Прямий ФМ. Начрада часів ПОРОХА. Завернула ПРЯМИЙ ФМ. Бо конкурс був - на місцеве мовлення. І "...Нацрада спеціально оголошує деякі конкурси з позначкою "для розвитку місцевих і регіональних мовників", аби вони могли їх вигравати, не конкуруючи з мережевиками".
Ну от а зараз - для чого?;))))))
  •  

ProRadio

Цитата: TV-Ukr від Березень 02, 2024, 17:13:36Також 29.02.2024 завершилася подача заяв на конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних каналах (програмах) мовлення в ефірній багатоканальній електронній мережі стандарту T-DAB у м. Києві (радіомовлення з використанням радіочастотного спектра), який було оголошено відповідно до рішення Національної ради № 1977 від 28.12.2023. На цей конкурс заявних документів не надійшло.
:D

Теоретично "Радіоточка" могла б податися - якби суспільні мовники наразі б подавалися б.
  •  

TV-Ukr

Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 22:35:21У Чернігові KISS FM теж бував, а потім його замінили на інше. Тобто, схоже на те, що ці бренди в зазначених містах не надто сильно затребувані, тому їхні власники не надто поспішають їх туди приводити.
В 2021 році Kiss FM подавалось на колишню частоту Ретро FM в Чернігові, але тоді її виграло ТІМ FM. Думаю, якби були підходящі конкурси, то спробували б піти знову.
Цитата: ProRadio від Березень 02, 2024, 22:35:21У питанні квот це, якщо не помиляюсь, ніде прямо не прописано (хоча, я ще не дуже звик до всіх тонкощів нового Закону про медіа), але в Законі про мову ж є про мову теле- і радіоорганізацій. Можливо, від цього відштовхуються.
Скоріше прописано в Законі про медіа, бо Закон про мову діє вже давно, а в 2021 були загальнонаціональні конкурси без цих квот. А на місцеві конкурси того ж року подавались якраз місцеві та регіональні радіостанції.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

ProRadio

Цитата: TV-Ukr від Березень 03, 2024, 11:44:26В 2021 році Kiss FM подавалось на колишню частоту Ретро FM в Чернігові, але тоді її виграло ТІМ FM. Думаю, якби були підходящі конкурси, то спробували б піти знову.

2021-ший рік був ще до початку повномасштабної війни. Ви забуваєте, що було у Чернігові і Сумах в лютому-березні 2022. Та й сьогодні ці міста не надто привабливі для інвестицій і розвитку бізнесу - через близькість до кордону з рф та Білоруссю.

Цитата: TV-Ukr від Березень 03, 2024, 11:44:26Скоріше прописано в Законі про медіа, бо Закон про мову діє вже давно

Закон про мову діє давно, але деякі його положення набувають чинності поступово. Так само, як і деякі положення закону про медіа. І, зрештою, закону про квоти. Ось наприклад від початку поточного року збільшилися квоти на державну мову у веденні програм. І саме там прописано певну різницю між загальнонаціональними і місцевими мовниками. Для місцевих - вимоги більш гнучкі. Про квоти на музичний продукт ніби останнім часом нічого не згадували - ніби офіційно 35% для всіх було, і деякі послаблення - для тих, в кого 60%+ пісень мовами країн ЄС. Але, можливо, є якісь інші нюанси. Чи в Нацраді є таке бачення якоїсь норми. Чи просто - "із запасом" (+10%)...

Цитата: TV-Ukr від Березень 03, 2024, 11:44:26, а в 2021 були загальнонаціональні конкурси без цих квот.

Ну не знаю... Можливо, таким чином "завертають" потенційних претендентів з числа інформаційних станцій? Хоча... В умовах ніби ж не написано, що україномовні треки мають складати 45% від 24 годин. Але, з іншого боку, - може бути можливість причепитися: "У вас дуже гарна концепція... Але я щось не побачив(-ла) в ній згадки музичних творів. А у нас тут в умовах конкурсу передбачено, що їх має бути 45%. Але ж 45% від нуля буде нуль, а нуль - це не 45%. І як із цим бути? Виникає правова колізія... Тому я душею і серцем - підтримую вашу концепцію, але я ж ви розумієте - не можу проголосувати через цю колізію. Але нічого - будуть наступні конкурси, тож бажаю вам удачі!" - може бути десь так...
  •  

TV-Ukr

Цитата: ProRadio від Березень 04, 2024, 02:36:382021-ший рік був ще до початку повномасштабної війни. Ви забуваєте, що було у Чернігові і Сумах в лютому-березні 2022. Та й сьогодні ці міста не надто привабливі для інвестицій і розвитку бізнесу - через близькість до кордону з рф та Білоруссю.
Це не завадило Люксам, Авторадіо та Громадському податись на Чергнігів та Суми.
Цитата: ProRadio від Березень 04, 2024, 02:36:38Ну не знаю... Можливо, таким чином "завертають" потенційних претендентів з числа інформаційних станцій?
Проте Громадське все ж взяло участь в цьому конкурсі і виграло частоти в Чернігові та Сумах. Але не впевнений, що це на 100% інформаційна станція.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

ProRadio

Цитата: TV-Ukr від Березень 04, 2024, 08:56:35Це не завадило Люксам, Авторадіо та Громадському податись на Чергнігів та Суми.

Ну так Громадське Радіо - це ж ніби некомерційний проєкт (хоча, вони на рекламі теж заробляють і теж зацікавлені в аудиторії великих міст). І за своїм форматом і концепцією воно все ж таки відрізняється від KISS FM. Зрештою, їхні програми значною мірою орієнтовані на мешканців прикордонних та прифронтових територій. Тому для них Чернігів і Суми - цілком цікаві.
Люкс - це теж більш широка аудиторія, ніж KISS FM. А Авторадіо просто шаленими темпами розбудовує нову мережу, маючи повну підтримку Нацради (напевно, є якісь причини?;))).
А так - дивіться. ТАВР не поспішає відновлювати мовлення KISS FM і Мелодії у Херсоні. Вже більше року місто деокуповане - а мовлення цих станцій немає. Тобто, ці станція для ТАВРа наразі явно не є пріоритетними - бо РОКС і Байрактар швиденько відновили. І якщо порозмірковувати над цільовою аудиторією - то все ніби й логічно.

Цитата: TV-Ukr від Березень 04, 2024, 08:56:35Проте Громадське все ж взяло участь в цьому конкурсі і виграло частоти в Чернігові та Сумах. Але не впевнений, що це на 100% інформаційна станція.

Ну, я, по-перше, висловив своє ІМХО. По-друге, я висловив припущення, що чисто теоретично Нацрада може зачепитися за цей момент, якщо дуже сильно не хотітиме видавати ліцензію комусь "незручному".
  •  

Radioraptor

Цитата: ProRadio від Березень 04, 2024, 15:19:36ТАВР не поспішає відновлювати мовлення KISS FM і Мелодії у Херсоні. Вже більше року місто деокуповане - а мовлення цих станцій немає. Тобто, ці станція для ТАВРа наразі явно не є пріоритетними - бо РОКС і Байрактар швиденько відновили. І якщо порозмірковувати над цільовою аудиторією - то все ніби й логічно.

Ані ХІТ FM, ані Наше не відновили мовлення, але не можна сказати, що вони не є пріоритетними для ТАВР.
У цьому випадку, очевидно, задіяні інші причини.
  •  

TV-Ukr

Релакс теж досі не відновив мовлення в Херсоні, хоча ці станції для ТАВРів є пріорітетними, бо Хіт має найбільше частот серед інших станцій холдингу, а також став другою станцією після Роксу, яка вийшла з марафону. А Релакс і Наше ходять на конкурси і потроху розширяють мережу.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •