Про автомагнітоли.

Автор Radioneon, Січень 28, 2012, 12:36:35

Попередня тема - Наступна тема

admin

  •  

Vova.UA

Ну я ж кажу - мені не треба з тої магнітоли все можливе витягувати))) Більше цікавить - чи не буде шумів всяких - бо кажуть - для такого діла більше трансформаторний блок підходить. В мене колись трансміттер був підключений до +3В з сис.блока - то свистів ужасно :(
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

admin

Я не пробував ніколи. А що блока живлення старого системнику не можна знайти?
  •  

anatolij69

Подключение автомагнитолы к блоку питания компьютера

 

http://napoisk.ru/a_avto.htm
  •  

DeJar

Цитата: Vova.UA від Жовтень 04, 2014, 21:31:31
Хто знає, чи поягне імпульсний БП стару магнітолу, яка видає 2х20 Ват ? Мені впринципі на повну катушку викручувати не треба. І чи не буде перешкод від сього блока ?
Напр. http://aukro.ua/blok-pitaniya-12v-2a-12v-2a-i4648067124.html
Рік тому купляв подібний імпульсний БЖ (12v 2a) для живлення автомагнітоли. Результат - поганий прийом навіть місцевих FM-станцій. З фільтрами експериментувати не хотілося, просто перейшов на звичайний трансформаторний БЖ. Ефір став чистим.
  •  

Don_Andrey

Заводил магнитолу (12*2W RMS) от блока питания стронг 8502 (12В 1А). Работало это дело где-то до 30% громкости, громче блок питания уходил в защиту, фона в динамиках не было, но для радио это смерть. На нашем рынке разница в цене 2-ух и 4-ех амперных блоках была менее 40грн., себе выбрал по мощнее, запас карман не жмет. В отличии от компьютерных БП тут можно подрегулировать выходное напряжение (себе поставил 13.5В т.к. номинальные параметры магнитолы достигаются именно при этом напряжении) и нет активного охлаждения.
Объективная реальность - это иллюзия, вызванная отсутствием алкоголя в крови.
  •  

Evgeniy

Я себе купил БП такой:
Мощности с запасом) И самое главное – полное отсутствие шумов, даже если антенна рядом с ним. В пластике был БП – прилично шумел. Поэтому советую блоки только в металлическом корпусе.
  •  

Ігор

Цитата: DeJar від Жовтень 05, 2014, 01:06:21
Рік тому купляв подібний імпульсний БЖ (12v 2a) для живлення автомагнітоли. Результат - поганий прийом навіть місцевих FM-станцій. З фільтрами експериментувати не хотілося, просто перейшов на звичайний трансформаторний БЖ. Ефір став чистим.
Я тільки і користуюся трансформаторним БЖ
  •  

yadro

Абсолютно випадково заскочив на цю тему.
Підсилювачі і радіоприйом - колись ця тема дуже мене цікавила. Підсилювач, зроблений за схемою Сухова (з журналу "Радио") і досі у мене працює.

Але хвалитися не хочу. Хочу сказати ось що.

Імпульсний блок живлення із хорошим, добре прорахованим  мережевим фільтром чудово працює і не створює радіоперешкод, навіть якщо його майже не екранувти.

Всі давні пристойні підсилювачі мають живлення з звичайним, низькочастотним трансформатором, але це не стосується сучасних підсилювачів. Те ж саме можна сказати і про хороші, не китайські радіоприймачі. Широтно-імпульсний блок живлення наступає і перемагає.

Ринок наповнений не радіоприймачами, а якимось китайським радіо-барахлом, деяке барахло навіть недешеве.

Автомагнітоли ніяким боком не захмщені від радіоперешкод від поганенького блока живлення з широтно-імпульсним перетворенням. Навіть в самому автомобілі, якщо неудачно вибрати точку заземлення, можна одержати багато перешкод від власної системи запалення.

Деякі автомагнітоли розраховані на непроходимо погані, нікчемні динаміки. Підключити таку магнітолу до хороших колонок - це не звук, а ненормально підняті високі і низькі частоти.

На форумах радистів тема радіприйому, перешкод і автомагнітол настільки велика, як ракова пухлина, що розмови на нашому форумі порівняно з тими форумами виглядають, як одна буква з усього китайського алфавіту.

  •  

admin

  •  

vital-fm

Ага, увімкнув магнітофон і перелякався.
  •  

Evgeniy

#26
Небольшой обзор тюнера новой магнитолы Sony CDX-G1100UE - модель 2016 года. Уже хорошо знакомый фирменный Digital Clarity Tuner тут уже претерпел значительные изменения. Пошли инженеры тут, конечно, навстречу массовому потребителю, и как следствие допилили нехилым IF фильтром дабы убрать шипение как таковое. Но из-за него же теперь при очень слабом сигнале звук стал неравномерным, как-бы проглатывает то, что не доходит до нужного порога С/Ш. Слушать станции едва пробивающиеся из шумов весьма некомфортно. И неожиданно стали пробиватьмя гармоники звукового тракта с 6 ТВК на 91,6 и 88,7 МГц, что, кстати, характерно также и для новых Kenwoodов, даже не знаю чего так. Это из обнаруженных минусов, но всё-таки положительные моменты также весомы. И самый главный момент - более высокая избирательность! По этому параметру тюнер превозошёл возможности предыдущего Clarity Tuner и теперь он наилучший из всего, что я когда-либо слушал. Плюс разделение стерео каналов стало ещё шикарнее звучать.
И для наглядности обзор приёма дальних станций в притирку с местными. Замечу, что расстояние 7 км это до самого передатчика, приём ведётся в пределах города.
https://youtu.be/lilA3jgDA-A
  •  

vetal-rock

ЦитатаНо в данном случае это зеркалка даже не на -10.7, получилось бы 80,6, а зеркалка второго порядка, т.е. скорее всего в приемнике рассогласован вход и выход пьезокерамического полосового фильтра, который просто тупо включен между тремя ногами микросхемы, без LC контуров и т.п.

Вон у товарища на даче, в 15 км от города на старый советский проигрыватель с приемником, на 69.4 Шансон ловится, который у нас на 90.8. Соответственно -21.4.

И вообще, немного увлеклись, это уже тема про радиоприемники.

Не дуже розбираюся в техніці, але на касетній магнітолі Pioneer KEH-P7910R я теж помітив різницю -21,4. Музику з FM-модулятора, який налаштовано на частоту 87,5 МГц, також можна почути на частоті 66,1 МГц. І це незважаючи на те, що у магнітолі досить хороший звук. 
  •  

Don_Andrey

Модулятор не показатель, точнее показатель насколько плохим может быть излучатель сигнала.
Объективная реальность - это иллюзия, вызванная отсутствием алкоголя в крови.
  •  

DeJar

10.7 МГц - это промежуточная частота, стандартная для большинства FM приёмников.
А зеркальный канал сдвинут по частоте на удвоенное значение промежуточной частоты, т.е. на 21.4 МГц
В последнем примере всё правильно: приёмник настроен на частоту 66.1 МГц, его гетеродин работает на 66.1 + 10.7 = 76.8 МГц, зеркальный канал будет на 76.8 + 10.7 = 87.5 МГц
Для более глубокого понимания гуглите "супергетеродинные приёмники".
  •