DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Для суспільного може і непогано. Але як показує досвід, жодного випадку, щоб мене хтось із клієнтів попросив налаштувати радіо. Буває так, що телефонують і питають, як переключитися на ТБ, бо випадково натиснули якусь кнопку.
  •  

TV-Ukr

#196
Цитата: Ігор від Квітень 23, 2021, 13:36:12
зараз вже не бачу створювати мультиплекси. В FM зараз гарна якість звуку, плюс готова мережа і купа приймачів на руках.
Недавно в одному з магазинів електроніки говорили, що раз на тиждень у них обов'язково хтось купує приймач.
Якщо комусь хочеться цифру то зараз більшість радіостанцій мовлять в інтернеті, можна поставити додаток на смартфон і спокійно слухати там, де є інтернет. В автомобілі можна підключитися через Bluetooth, і слухати на автомагнітолі, якщо не має прийому улюбленої радіостанції.
І тут я згоден. Цифра - це добре, але FM ще має своє життя. Якщо аналогове ТБ має погану якість картинки та займає багато радіочастотного реурсу (який може бути використаний для 4G/5G або для цифри), то FM займає свій радіочастотний ресурс та й звук якісний. Але це при впевненому прийомі, та й не в кожному місті багато радіостанцій.

До речі, інтернет-радіомовлення також має своі недоліки. По-перше, не всі мають смартфони для їх прослуховування, а по-друге. не всі маюсть безлімітний інтернет. Я колись слухав Ретро ФМ через інтернет, за годину споживало 300 МБ. Якщо слухати його 12 годин на добу, то буде 3.6 ГБ. А якщо кожен день слухати?

Хоча, можу помилятися, бо деякі додатки (наприклад, той же RadioPlayer) можуть споживати менше трафіку. А я вставляв посилання з трансляцією у VLC.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

vital-fm

TV-Ukr Так для лімітних підключень і існує aac 32/64, в суспільного було 16, і в radioplayer також, ясна річ, якщо вставляти 320, то трафік буде гарно йти, не 300 за годину, наче 150 - 160 на максимальному.
  •  

optimist

Я через RadioPlayer щодня витрачаю по 2ГБ на Wi-Fi вдома. Слухаю по кілька годин радіо у HD 320. Можу лише похвалити їх. Інтернет вдома оптичний. А якщо у місті, то мобільний безлімітний. Як показує практика, обмеження швидкості після 40ГБ на мобільному не страшні для RadioPlayer
  •  

vital-fm

Так там автопідлаштування під швидкість - 3 бітрейти на вибір.
  •  

optimist

Цитата: vital-fm від Квітень 24, 2021, 20:37:55
Так там автопідлаштування під швидкість - 3 бітрейти на вибір.
З відки знаєш?)
  •  

Ігор

Цитата: vital-fm від Квітень 24, 2021, 20:37:55
Так там автопідлаштування під швидкість - 3 бітрейти на вибір.
Вони ретранслють два канали, один 64 кбіт/с інший у 320. За автоналаштування не чув нічого. Але вони працюють непогано 👍
  •  
    Подякували за цей пост: optimist

Ігор

Цитата: TV-Ukr від Квітень 24, 2021, 16:56:41

До речі, інтернет-радіомовлення також має своі недоліки. По-перше, не всі мають смартфони для їх прослуховування, а по-друге. не всі маюсть безлімітний інтернет. Я колись слухав Ретро ФМ через інтернет, за годину споживало 300 МБ. Якщо слухати його 12 годин на добу, то буде 3.6 ГБ. А якщо кожен день слухати?

Хоча, можу помилятися, бо деякі додатки (наприклад, той же RadioPlayer) можуть споживати менше трафіку. А я вставляв посилання з трансляцією у VLC.
Щодо смартфонів, то я вже дивлюся вони є навіть у більшості наших батьків. Як мінімум діти віддали свої старі і вони ними успішно користуються.
Щодо інтернету, то радіо не так багато вже і їсть, ютубі із відео з'їдає більше, а коли хочеться послухати музику, не сподобалася пісня, переключаєш на наступну, а трафік то вже вбив, наприклад 5 Мб тільки щоб почути, що дурниця і переключити далі. У випадку з радіо ризикуєш тільки буфером у кілька секунд.
  •  

sen

Не знаю звідки у вас такі трафіки через радіо. Я слухаю завжди прямим потоком, через AIMP.  Десь 5 годин прослуховування (різних радіо) влазить у 300 Мб
  •  

Ігор

Я вдома слухаю через інтернет, то ніколи не заморочувався, а в дорозі то це година на роботу і година з роботи. Не так то і багато. Одну із субот їздив на велосипеді кілька годин, то навіть не заморочувався трафіком, слухав собі. Пакету 6 ГБ на місяць вистачає з головою, а вдома безлімітний інтернет.
  •  

sen

В мене за місяць десь 800 Мб виходить при 6 ГБ в пакеті, це радіо 5-10 годин, кілька відеодзвінків, і величезна кількість серфінгу, месенжерів, емейлів. Але звісно тільки на вулиці чи в дорозі, вдома звісно вай-фай.
  •  

optimist

Я слухар радіо через Інтернет скрізь, вдома, на навчанні у Києві - через RadioPlayer!
  •  

DrewUA

Те відчуття коли завантажив PCRadio і маєш незліченну кількість радіостанцій за ~17МБ/год...
  •  

vital-fm

Цитата: Віталій від Квітень 24, 2021, 20:42:59
З відки знаєш?)
Ще коли INTV давно транслював телеканали, читав, що спеціально тримають кілька бітрейтів, щоб автоматично підлаштовувалось під швидкість користувача.
П.С. потік 128 кб = 54 мб/год - табличка старого доброго початкового укртелекомівського ADSL, від цього і множте/діліть та обирайте зручне для прослуховування і трафіку.
П.С2. Щось тема зайшла у зворотній від dab бік.
  •  

krasaffcheg

На самом деле, обсуждение здесь свелось к ситуации как в старом анекдоте. Мол, "по данным опроса на сайте РБК, 90% посетителей сайта пользуются интернетом". Понятное дело, что активные пользователи интернета слушают радио через IP.

DAB - это для несколько иной аудитории. Это для аудитории, которая слушает радио через эфир. И здесь у DAB есть перспективы, на самом деле. Но только в случае, если есть воля государства на перевод радио в цифру с последующим отключением аналога. Как, к примеру, в Норвегии уже произошло или ожидается в Швейцарии. В остальных случаях, ожидать что слушатели сами будут перебегать с FM на DAB... Не будет этого.

Чисто технически мне куда интереснее судьба другого цифрового стандарта - DRM. Казалось бы, шикарный стандарт для воскрешения вещания на СВ и КВ. Но там с приемным оборудованием всё очень плохо.
  •