Радіолюбителі (радіоаматори, радіопірати)

Автор Radiostyle, Вересень 16, 2011, 19:23:51

Попередня тема - Наступна тема

vital-fm

  •  

andergrin

  •  

МАЯК-232

З нагоди дня Об'єднаних Націй, в неділю 24 жовтня 2021 унікальний історичний альтернатор Александерсона у Ґріментоні, Швеція, з позивним SAQ, має відправити повідомлення цілому світу на 17,2кГц CW.
Деталі і ютюб трансляція на сайті радіостанції, початок події о 17:00, передача повідомлення о 18:00 за київським часом:
https://alexander.n.se/en/saq-grimeton-un-day-transmission-on-october-24th-2021/
  •  

Ігор

  •  

Vova.UA

#1219
17.2кГц ? це ж звукова частота  :-?

хммм, не знав про наддовгі хвилі...
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

МАЯК-232

Цитата: Ігор від Жовтень 26, 2021, 20:58:31
А як цей сигнал можна було прийняти?
Найпростіше на звукову карту комп'ютера і будь-яку SDR програму. Антеною може бути довгий кусок дроту, закинутий на дерево і підключений до лінійного входу (мусить бути високоомний вхід). Обов'язково треба окреме заземлення, бо завади від живлення заб'ють весь динамічний діапазон. Найкраще ноутбук на батареї.
Також можна використати магнітну антену від ДХ приймача, доробивши підсилювач, як для динамічного мікрофона. Тоді можна приймати і в квартирі, не треба заземлення. Магнітну антену тримати подалі від комп'ютера і живлення.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Ігор

Цитата: Vova.UA від Жовтень 26, 2021, 22:44:18
17.2кГц ? це ж звукова частота  :-?

хммм, не знав про наддовгі хвилі...
Її можна використовувати для передачі інформації як радіо.  По моєму ними користуються підводні судна, бо хвилі цієї частоти мають високу проникну здатність.
  •  

Sid Meyer

7055 кГц - частота взаємних матюків. Годиною раніше те саме було на 8131 - канал стратегічної авіації РФ. Реакція на влучання у житловий будинок у Дніпрі.
https://youtu.be/j0BCUJRGxB8

DRV9911

Цитата: Sid Meyer від Січень 15, 2023, 23:13:53
7055 кГц - частота взаємних матюків. Годиною раніше те саме було на 8131 - канал стратегічної авіації РФ. Реакція на влучання у житловий будинок у Дніпрі.
https://youtu.be/j0BCUJRGxB8
Знать бы, откуда вещают эти матюки? Слышу про них уже давно. На 7050 кГц их тоже было слышно, помню еще блатняк там крутили с матюками. Не знаю, как сейчас их слышно.
  •  

Sid Meyer

Цитата: DRV9911 від Січень 16, 2023, 23:38:18
Знать бы, откуда вещают эти матюки? Слышу про них уже давно. На 7050 кГц их тоже было слышно, помню еще блатняк там крутили с матюками. Не знаю, как сейчас их слышно.
Вони іноді кажуть звідки. Активні на 7050, 7055 і в 80 м діапазоні на різних частотах. Часто крутять музику, новини або просто глушать один одного шумом. Слухати можна на websdr.org
  •  

Bayraktar

Доброго вечора всім. Одразу вибачаюсь що не в ту тему, прошу перенести якщо що. ДЯкую за розуміння.
Суть питання: Які можуть бути наслідки правові і взагалі, якщо запустити мовлення наприклад "радіоТочка" у прикордонній з рОСІЄЮ громаді за допомогою передаваача з аліекспрес. Він малопотужний, думаю тут є люди які знають це все краще мене. Питання: чи є це серйозним порушенням? або може реально отримати якийсь дозвіл? але гарантувати 24 години на добу не можу. Це просто як хобі чи щось таке. Коротше, порадьте будь-ласка і висловіть думки. ДЯкую
  •  

admin

Якщо не заважатимеш військовим то нічого серйозного не буде. Імхо.
  •  

Bayraktar

Цитата: admin від Лютий 29, 2024, 20:37:04Якщо не заважатимеш військовим то нічого серйозного не буде. Імхо.
а як зрозуміти заважатиму чи ні? якщо взяти з таблиці прораховану частоту - цього достатньо? чи треба якось щочь додатково дізнаватись? по суті тут по покриттю питання стоїть в межах 5 км згідно з передавача і антени
  •  

admin

Це вже важче. Прорахована частота теж може виявитися проблемною, але краще мовити на прорахованій.
  •  
    Подякували за цей пост: Bayraktar

BanderaTV

Щоб уникнути суперечок, повідомлення були перенесені до відповідної теми.
  •  
    Подякували за цей пост: admin