Декомунізація та пов’язані з нею перейменування

Автор pavlo_r, Червень 04, 2015, 18:16:27

Попередня тема - Наступна тема

TV-Ukr

Дружба ж раніше мала назву Хутір-Михайлівський. Але, як я вже зазначив, до міста приєднали декілька прилеглих сіл, тому його й перейменували.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

TV-Ukr

Я ж мав на увазі, що навіщо було перейменовувати місто в Дружбу, якщо через деякий час доведеться повертати стару назву. Але це лише моя думка, насправді ж може статися все, що завгодно.
Цитата: admin від Грудень 14, 2022, 11:57:51
і те що для мене цей нас. пункт завжди бува Хутір-Михайлівський через залізничну станцію.
Це я зрозумів ще з повідомлення у темі про ТРМ Сумщини.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

admin

Цитата: TV-Ukr від Грудень 15, 2022, 22:16:12
Я ж мав на увазі, що навіщо було перейменовувати місто в Дружбу, якщо через деякий час доведеться повертати стару назву
не можу зрозуміти, Дружба була перейменова у 1962 році, коли взагалі не думалось що совок розвалиться
  •  

TV-Ukr

Цитата: admin від Грудень 15, 2022, 22:27:02не можу зрозуміти, Дружба була перейменова у 1962 році, коли взагалі не думалось що совок розвалиться
Вийшов цікавий пост, у якому згадується й про назву міста.
https://www.facebook.com/100011039712254/posts/1845455699165736
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  
    Подякували за цей пост: admin

agkvas

Доречі...

У Первомайському на Харківщині закінчилося голосування за нову назву міста

https://suspilne.media/455625-final-golosuvanna-za-novu-nazvu-pervomajskogo-na-harkivsini-akij-toponim-peremig/
  •  
    Подякували за цей пост: admin

admin

як раз к первому мая)
Але, як на мене, було б краще Лихачове.
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

agkvas

Варіанти нової назви Первомайського жителі надавали через онлайн-форму, повідомили у міській раді.

Серед варіантів назви: Сиваш; Хлібодар; Озерянськ; Миропіль; Орільків; Квіточ; Козацьк; Сімуга; Златопіль; Береться; Звитяжин; Добродар; Янголів; Холодноярськ; Світоч.

Як бачиш, навіть серед варіантів "Ліхачово" там не було, мабуть місцеві не дуже полюбляють оригіналу назву.
  •  

admin

Мабуть, УЗ так чи інакше треба буде перейменовувати станцію)
  •  

sen

А сама станція на честь кого була названа? Можливо сама станція підпадає під дерусифікацію.
  •  

admin

#264
Історія міста починається 1869 року, коли було прокладено залізницю Курськ—Харків—Севастополь. У червні того ж року була споруджена напівстанція (рос. дореф. полустанок) на відстані 80 км від Харкова. Тут зупинялися потяги задля поповнення запасів води та дров. Полустанок отримав назву Лихачове, на честь поміщика Лихачова, чий маєток розташовувався біля села Сиваш на відстані кількох кілометрів від залізниці. Воду подавали з озера Сиваш спеціально збудованим для цього водогоном, а для забезпечення нормального тиску води було зведено водонапірну вежу (на тому самому місці, де стоїть інша, сучасна).

Квітень 25, 2023, 17:12:37
ось трохи більше
https://2day.kh.ua/ua/kharkow/syvash-lykhachove-chy-traven-misto-v-kharkivskiy-oblasti-shukaye-novu-nazvu
  •  

Radio_2019

Тепер черга за Костянтиноградом)) Поки що це Красноград.
Слава Україні! Героям слава!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
  •  

0-0-0-0

Не забуваймо про Першотравенськ Шахтарське та Первомайськ Голту/Богопіль/Ольвіополь.
А взагалі, останні повідомлення треба в тему про декомунізацію (а тепер ще й дерусифікацію) перенести.
  •  

agkvas

Чому не вдалося перейменувати Первомайський: інтерв'ю з головою громади Миколою Бакшеєвим


Голова Первомайської громади Микола Бакшеєв розповів в інтерв'ю Суспільне Харків, чому зазнала невдачі спроба перейменувати місто Первомайський та чому громада опирається зміні назви міста

https://suspilne.media/468347-comu-ne-vdalosa-perejmenuvati-pervomajskij-intervu-z-golovou-gromadi-mikolou-bakseevim/
  •  

admin

Мабуть мало ракет у Первомайський поцілило.
  •  

BanderaTV

В деяких населених пунктах, де змінилися назви вулиць вже на сайті.
  •  
    Подякували за цей пост: admin