Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

игорь88

Цитата: Lupus68 від Травень 05, 2023, 15:26:27Тоді тут має бути дешевше:
https://darstar.com.ua/ru/product/13645859032/
Лише одне цікавить: рівень вад та перешкод у АМ-діапазоні від працюючого екрану, зарядки та ін. В ідеалі там має бути потужна фільтрація та екранування.
У протилежному випадку наявність СХ - це маркетинг, та неясно, для кого. В ті роки СХ ще працювали (але місцеві станції вже з перебрями), може актуально було комусь за містом...

Про цей девайс є відгуки на інших сайтах. Середні хвилі цей телефон приймав дуже слабко з великими завадами та поганою якістю звуку навіть для СХ. Мова йшла про найпотужніші станції за рівнем сигналу. Маркетинг..
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  

BanderaTV

3500 за старий кнопковий телефон з функцією радіо? Серйозно? За цю ціну можна і подивитися на переносні радіоприймачі, типу Tecsun, XHData...
  •  

Ігор

Так ніхто ж його не купує. Обговорюємо.
  •  

digitalif


недавно побачив такий апарат. може комусь буде цікава така "мініатюрність"
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Lupus68

#859
Цитата: digitalif від Травень 07, 2023, 17:30:49
недавно побачив такий апарат. може комусь буде цікава така "мініатюрність"
Я собі придбав у колекцію такий на Алі з непоганою знижкою (була акція від виробника). І треба брати саме Retekess TR-110, бо його дешевший клон HRD-737, кажуть, часто має брак.
Я одразу на Алі до нього СХ-антенку у вигляді штопора купив: Tecsun PLE 360 / PLE 365. Зручна, але ціна кусаєтся: ~ $9, особливо, якщо врахувати, що там просто шматок ферита с 70 витками літцендрату або навіть фторопластового МГТФ. Але чутливість на СХ ця штопорна антенка підвищує.
Також він непогано працює у парі з пасивною рамочною антеною Tecsun AN-100 / AN-200.
Як це часто буває у китайців, ДХ там недокуменорвані, існують для галочки з таким коротким феритом всередині, і вмикаються за замовчуванням при під'єднанні до гнізда зовнішньої антени. Реально щось зловити на ДХ на такі зовнішні антени, мабуть, можна буде лише взимку. Почнуть пробиватися румуни на 153 кГц та поляки на 225 кГц.
  •  

Адам

Підкажіть будь ласка, який краще радіоприймач купити з портативних, XHDATA-D808 чи Tecsun-PL330 чи PL-660?
  •  

DVB

#861
Дивлячись що Ви будете приймати. Якщо для СХ, КХ і аматорів в SSB, то краще PL-660. Якщо для ФМ, то PL-330 або XHDATA-D808.
Я коли стояв перед таким вибором, взяв XHDATA-D808 лише тому, що в ньому є RDS. Для мене це важливо.
Думаю, Вам доведеться потратити час та почитати відгуки і подивитись відео з оглядами на Ютубі.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Адам

#862
Цитата: DVB від Червень 16, 2023, 19:37:36Дивлячись що Ви будете приймати. Якщо для СХ, КХ і аматорів в SSB, то краще PL-660. Якщо для ФМ, то PL-330 або XHDATA-D808.
Я коли стояв перед таким вибором, взяв XHDATA-D808 лише тому, що в ньому є RDS. Для мене це важливо.
Думаю, Вам доведеться потратити час та почитати відгуки і подивитись відео з оглядами на Ютубі.

Огляди я вчора і сьогодні дивився, xhdata-d808, він деякі станції на кх погано приймав, а tecsun pl-330 краще приймав, tecsun pl330 теж непогано приймає аматорів на ssb. Я напевно куплю Tecsun PL-330, якось він мені більше сподобався, так, в ньому немає RDS, але для мене це на так важливо, і не дорогий, десь близько 3х тисяч гривень коштує, а PL660 коштує дорого, 5-6 тисяч гривень.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

DRV9911

Цитата: Адам від Червень 17, 2023, 17:56:02Огляди я вчора і сьогодні дивився, xhdata-d808, він деякі станції на кх погано приймав, а tecsun pl-330 краще приймав, tecsun pl330 теж непогано приймає аматорів на ssb. Я напевно куплю Tecsun PL-330, якось він мені більше сподобався, так, в ньому немає RDS, але для мене це на так важливо, і не дорогий, десь близько 3х тисяч гривень коштує, а PL660 коштує дорого, 5-6 тисяч гривень.
Бери PL 660! Хоть он и стоит дороже, но работает в разы лучше от PL 330. У PL 330 дофига недоделок. Если в ФМ он работает ещё +- нормально, то в ДВ/СВ он работает похуже, чем PL660. С КВ та же беда. А вот SSB в LNB и USB прием вполне нормальный. Я б на твоем месте приглядел Degen DE1103 PLL.  Он то будет чуть по лучше по показателям приема сигнала. Плюс ко всему вышеупомянутому у Tecsun PL 330 барахлит валкодер и он довольно чувствителен к прикасаниям. Я тебе это говорю, т.к. являюсь его владельцем уже как больше года. Лучше бы поднакопил денег купил бы я себе Tecsun PL660 и горя бы не знал. Но а так приходится изворачиваться
  •  
    Подякували за цей пост: DVB, Roman3101

Адам

#864
Цитата: DRV9911 від Червень 19, 2023, 23:52:31Бери PL 660! Хоть он и стоит дороже, но работает в разы лучше от PL 330. У PL 330 дофига недоделок. Если в ФМ он работает ещё +- нормально, то в ДВ/СВ он работает похуже, чем PL660. С КВ та же беда. А вот SSB в LNB и USB прием вполне нормальный. Я б на твоем месте приглядел Degen DE1103 PLL.  Он то будет чуть по лучше по показателям приема сигнала. Плюс ко всему вышеупомянутому у Tecsun PL 330 барахлит валкодер и он довольно чувствителен к прикасаниям. Я тебе это говорю, т.к. являюсь его владельцем уже как больше года. Лучше бы поднакопил денег купил бы я себе Tecsun PL660 и горя бы не знал. Но а так приходится изворачиваться
Хорошо, спасибо, значит буду покупать PL660 либо Degen DE1103 PLL
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Адам

Цитата: DRV9911 від Червень 19, 2023, 23:52:31Бери PL 660! Хоть он и стоит дороже, но работает в разы лучше от PL 330. У PL 330 дофига недоделок. Если в ФМ он работает ещё +- нормально, то в ДВ/СВ он работает похуже, чем PL660. С КВ та же беда. А вот SSB в LNB и USB прием вполне нормальный. Я б на твоем месте приглядел Degen DE1103 PLL.  Он то будет чуть по лучше по показателям приема сигнала. Плюс ко всему вышеупомянутому у Tecsun PL 330 барахлит валкодер и он довольно чувствителен к прикасаниям. Я тебе это говорю, т.к. являюсь его владельцем уже как больше года. Лучше бы поднакопил денег купил бы я себе Tecsun PL660 и горя бы не знал. Но а так приходится изворачиваться
Заказал я Tecsun PL660 на али.
  •  
    Подякували за цей пост: DVB

DRV9911

Цитата: Адам від Червень 26, 2023, 22:14:23Заказал я Tecsun PL660 на али.
Сколько он стоит сейчас на наши деньги. Спрашиваю из-за того, что не мониторю цены на радиоприемники.
  •  

BanderaTV


Scannerist

Цитата: Bogdan 55 від Липень 19, 2023, 13:07:56скажіть а в teskun 330 кращий фм тюнер?

PL-330 теж на DSP. Так само як і Degen 1103 DSP (нова версія), Tecsun PL-310, PL-380, PL-505 і купа інших. У них у всіх однакова проблема - сама мікросхема витримує на вході всього кілька мілівольт, а отже, легко перевантажується. А вхідні фільтри китайці нині ліплять "на відчепись".

Якщо цікавить виключно ФМ і тільки вдома - варто розглянути стаціонарні тюнери від компонентних музичних центрів, їх на OLX багато і порівняно недорого. Щоправда, там по кожній конкретній моделі треба гуглити, бо трапляються справжні інженерні шедеври, що на три голови вищі за будь-яке сучасне радіо, а поряд з ними трапляється майже за ту ж ціну лютий треш, котрий і тоді працював погано, а зараз і поготів.
Звісно, до тюнера потрібна зовнішня антена, і в даному випадку сильний сигнал - перевага, бо тюнери якісніші і перевантажити їх важче.
До речі - ще варіант - хороша старенька автомагнітола, але тут проблема така, що ширина фільтрів у них завелика, а отже, будуть проблеми, якщо є дві станції зовсім поруч по частоті.

Якщо треба можливість вийти з приймачем кудись подалі від цивілізації - тут складно щось порадити. В мене непогано працює Degen DE-1103, або той же PL-606 (DSP). В такому випадку (тобто подалі від міста) ваш РадіоВова 108 цілком впорається з сигналом із зовнішньої антени, бо потужні передавачі будуть далеко.

Зовсім радикальний варіант - це SDR + комп'ютер, крутиш фільтри які хочеш, і на екрані усе видно. Та це вже для профі, бо нормальний SDR коштує негуманних грошей, а RTL Dongle має ще більші проблеми з перевантаженням, аніж DSP приймачі.

Scannerist

#869
Про тюнери. Аж самому стало цікаво, трохи пошукав. В розділі "теорія", на жаль, все тільки "міжнародною мовою ділового спілкування".

Отже, практика (до цих оголошень не маю жодного стосунку, просто знайшов за назвами моделей):
Spoiler

І теорія:
Spoiler

1) Звідси - https://radiodx.com/articles/technical/equipment/receivers-for-fm-dx/

Onkyo: T-4970, T-9090 II (very highly favoured), T-9990, T-450 TDS, T-4711, T-488F
Kenwood: L-1000T, KT-6040, L-02T, KT-880D
Sony: ST-SA5ES, XDR-F1HD (probably the best of the lot), XDR-S3HD

The Sony XDR-F1HD, highly acclaimed amongst FM DXers

NAD: 4300, 4155
Denon: TU1500
Yamaha: T85
Sansui: TU-X1
Carver: TX11
Harmon Kardon: TU920
Technics: ST9030 (analog)
Pioneer: F-90


2) А це навіть цілий сайт про тюнери - https://www.fmtunerinfo.com/


3) Звідси - https://www.facebook.com/Jinson.FMDxing/photos/a.388081881301043/415963545179543/?type=3

Most of the best high sensitivity tuners (KT-6040, T-9090 II, T-4970) are sensitive enough that they do not benefit from using preamplifiers in strong signal environment city areas


4) З якогось форуму, посилання не зберіг:

One of the reputed DX kings is the Yamaha T-85
The Sony ST-5130 is supposed to be an excellent DX machine.
Yamaha TX-1000 (1988). Newer incarnation of the T-85

Excellent DX tuners for me:

McIntosh MR 74, MR 77, and MR 78!
Pioneer TX 9100
HH Scott 4310, 4312, 312D (best sounding of the DX chasers)
Most Fisher tuners pre 1971
Most Kenwoods
Sequerra tunas
REL Precedent

All of the above unmodified with only a recapping and alignment to bring up to specfication!

Cheap and good: Akai VT-04. Tuner Info says it is "an unknown/unappreciated FM/AM digital tuner that was close to state-of-the-art for FM DXers in the early 1980s (if one excludes the Mac MR 78). ..the AT-V04 tunes in 0.05 MHz increments for FM and 1 kHz increments for AM (highly unusual and great for AM DXers).


5) Звідси - https://forums.digitalspy.com/discussion/1997307/can-anyone-recommend-me-an-affordable-narrow-fm-dx-tuner-radio

Otherwise the only RDS hi-fi tuner I can think of that would rival the Sony XDR-F1HD would be the Onkyo T-4970 which should be available from German eBay. It uses a complicated filter system called DYNAS (dynamic selectivity) which can produce stunning results, but only if the filters are in alignment, and this will be something of a lottery on a tuner that's over 20 years old.

My favourite overall tuner so far for performance is the Denon TU-800L but it doesn't have RDS.

My first proper DXing tuner was a Sony ST-SA3ES which I bought because it was popular with UK DXers at the time. It is very similar to the ST-SB920.

[close]
  •