Історія обласного та місцевого ТРМ в Україні

Автор ass1995, Жовтень 10, 2021, 20:54:48

Попередня тема - Наступна тема

ass1995

Думал написать в тему по Одесской области, но написал сюда. Аналоговое ТВ в Украине (в том числе и областное/местное) сейчас ведь уже история, а не современность.

Так вот, покопался я насчёт одного из одесских телеканалов, запись с которого вчера выложил на YouTube пользователь Retro Style - ОТВ-2. К сожалению, данное видео сейчас на YouTube подрезано (то ли автор перезалил, то ли YouTube кусок вырезал), но я успел вчера кспел скачать полную его версию, которая содержит среди прочего и заставки данного канала (если интересно - могу поделиться вне YouTube).

Теперь по истории. Пробил я этот канал в Интернете по разным запросам (включая и имена ведущих - Александр Веккер и Виктория Белошицкая). Судя по всему, канал существовал как минимум с 1991 года. Доказательства:
- Страница о ведущем Александре Веккере: https://www.vokrug.tv/person/show/aleksandr_vekker/
Spoiler
...В 1991 году Александр становится редактором программы «Поговорим о важном» телерадиокомпании ОТВ-2, через год — автором и ведущим программы «Бизнес-Курьер». В 1995-м Веккер — уже главный редактор ОТВ-2.
[close]
- Из этого следует, что в 1991 году канал уже существовал.
- Есть ещё интервью, взятое у Виктории Белошицкой: https://m.day.kyiv.ua/ru/article/obshchestvo/viktoriya-beloshickaya
Spoiler
...Как я убедилась, чаще всего гостям моей прежней студии в «ОТВ-2» звонили люди преклонного возраста...
[close]
Из интервью понятно только то, что она работала на "ОТВ-2", но перешла на другой канал. Дата публикации там 30 апреля 1999 года, но из содержания интервью не понятно, когда она ушла с "ОТВ-2". Таким образом, дату прекращения вещания "ОТВ-2" установить невозможно.

Теперь о том, где этот канал вещал. Тут я решил прошерстить наш форум и нашёл вот такое (единственное) упоминание "ОТВ-2" в 2012 году, от пользователя kiss fm рулит:
Цитата: kiss fm рулит від Червень 22, 2012, 20:59:01
...
На 7мв вещали в разное время: Арт, Риак, Рио, Ртв, Уника, Икс, 7х7, Отв-2 и Стд.
...
То есть, данный канал вещал на 7 ТВК. Это косвенно может быть подтверждено тем вчерашним видео, где в начале первые 6 секунд видно "ОРТ". Исходя из истории, указанной на странице Одессы на нашем сайте, "ОРТ" ретранслировался каналом "Риак" на том же 7 ТВК с ноября 1996 года (видео же записали в декабре 1996-го).

Правда, в том видео "ОРТ" чистый, без посторонних логотипов. Тут вопрос: кто также с Одессы и кто точно помнит, "Риак" показывал свой логотип при ретрансляции "ОРТ"? Но есть ещё один момент - после "ОРТ" там мелькает и заставка региональной рекламы "ИНТЕРа". Она с одной стороны вводит в заблуждение, а с другой стороны - наводит на мысль о том, что в перерыве между утренним и вечерним блоками "ИНТЕРа" в Одессе вещал "ОТВ-2". Опять же вопросы, для тех кто также с Одессы и кто точно помнит те времена (1996-1997 года):
- Что вещало на 12 ТВК в перерыве между утренним и вечерним блоками "ИНТЕРа"?
- Было ли там вообще что-то и если да, то было ли это "ОТВ-2"?

Я лично помню где-то с 1999-2000 года: тогда в перерывах передач "ИНТЕРа" вещало "ОДТ", то есть Одесская государственная областная телерадиокомпания (у которой логотип в то время был в виде чёрного круга и белого ветрила внутри него). Но вот что было до этого - я не помню, и могло быть там всякое.
  •  

игорь88

Я не с Одессы, но в те года, если вспоминать, то что пишут в интернете и собственные наблюдения расклад был следующий:
- ОРТ в чистом виде просто ретранслировали и эта ретрансляция была аж до появления канала Интер и до того времени, пока Интер не стал вещать все время, а не отрезками.
- но Интер в первые годы специализировался на показе всех рейтинговых передач ОРТ, таким образом фактический показ канала ОРТ был легализован в Украине. Возможно это связано с тем, что Украина как страна приняла все международные обязательства по трансграничному вещанию и авторским правам в то время.
- местные региональные гос.телекомпании до появления на отдельных частотах мигрировли время от времени между тремя частотами  УТ-1, ОРТ(Интер) и УТ-2(РТР, 1+1). Сейчас эти телекомпании вещают как UA-название_города на отдельных каналах.
- в те года была мешанина, коммерческие частные тв-студии, даже однодневки периодами могли вещать по нескольких каналах и врезками.
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  

Андрій2

Згадав дещо з мовлення Херсонської ОДТРК у другій половині 90-х та на початку нульових.

Херсонська ОДТРК у 90-ті роки вже мала власний телеканал. Тоді ще він називався не "Скіфія", а "9 канал". Саме таку назву вживали в ефірі, а логотипом була біла цифра "9" у верхньому лівому кутку екрану. Мовив він тоді лише у Херсоні на метровому 9 ТВК (певне тому і назвали його "9 канал"), а по області мовлення ще не було ніде. Пам'ятаю, як у нас в Каховці в 90-ті роки де-не-де пробували виловлювати херсонський "9 канал" на колективні антени в багатоповерхових будинках, але якість прийому була погана, було чорно-біле зображення з сильним снігом, кольори пробивалися рідко. Мовлення каналу на область почало розширюватися десь з 2003-2004 року. Зокрема, розпочалося мовлення у Василівці Каховського району на 38 ТВК. Також приблизно в цей час канал змінив назву на "Скіфія", з якою мовив до 2019 року (до ребрендингу в UA: Херсон).

А до 2003-2004 року дивитися передачі Херсонської ОДТРК по всій Херсонській області можна було лише під час денних перерв на телеканалі Інтер, а пізніше на УТ-2.  Наприкінці 90-х і на початку нульових денна перерва на Інтері була по буднях з 13:00 до 18:00, але Херсонська ОДТРК використала не весь цей час. Наприкінці 90-х мовлення велося з 15:25 до 18:00. Передавач Інтера у Василівці (на 28 ТВК) о 13:00 відключався одразу після закінчення денного блоку мовлення Інтера. Включали передавач десь о 15:15-15:20 і спочатку декілька хвилин транслювався матрац, а о 15:25 розпочиналося мовлення ХОДТРК. Мовлення розпочиналося заставкою (на екрані з'являлися різні фотографії Херсона і поверх них з'являвся напис "ХЕРСОН" великими жовтими літерами). Після цієї заставки у текстовому вигляді відображалася програма передач з 15:30 до 18:00, а закадровий голос дикторки оголошував: "Шановні телеглядачі, на каналі УТ-3 працює Херсонська Обласна Державна Телерадіокомпанія, сьогодні в нашій програмі" (і читала програму передач).  Далі дикторка казала: "З 18-ої години продовжуємо роботу на 9-ому каналі" (і далі читала програму передач 9 каналу з 18:00 до півночі).  Згодом, у 2000 або 2001 році, час мовлення ХОДТРК на Інтері трішки збільшився і ефір починався вже з 15:00, і здається так було вже до скасування денної перерви на Інтері наприкінці 2002 року.

У години мовлення ХОДТРК на Інтері мовлення на 9 ТВК у Херсоні не дублювалося, передавач у ці години не працював. Наскільки пам'ятаю, мовлення "9 каналу" на 9 ТВК в ті роки велося по буднях з 7:00 до 10:00 та з 18:00 до півночі, а у вихідні з 7:00 до півночі без денних перерв.

Мовлення ХОДТРК під час денної перерви на Інтері завжди здійснювалося без будь-якого логотипу на екрані!

Ще запам'яталася одна цікава річ: в другій половині 1999 року і на початку 2000 року о 17:00 показували якийсь американський серіал (мильна опера з серіями тривалістю близько 25 хвилин, назви не пам'ятаю, але в програмі передач ХОДТРК назва серіалу напевно оголошувалася) і ретранслювали цей серіал з Київської Державної Регіональної Телерадіокомпанії. Просто включали о 17:00 ретрансляцію КДРТРК з її логотипом, а після серіалу, близько 17:25, ХОДТРК поверталася в ефір.  Але декілька разів я був свідком, як після цього серіалу з якихось причин ХОДТРК не повернулася в ефір і до 18:00 продовжувався ефір КДРТРК (мої батьки тоді щодня дивилися херсонські новини, які виходили о 17:30 і пам'ятаю, як декілька разів замість них йшла інформаційна програма "За київським часом" з КДРТРК).

З 2003 року мовлення ОДТРК переїхало з Інтера на УТ-2, велося там з 12:00 до 14:00.  Але у мене тоді вже починалося доросле життя і робота,  дивитися вдень телевізор не було можливості, тому нічого цікавого згадати з того періоду нажаль не можу. Пам'ятаю лише, що влітку 2004 року кілька разів мав можливість бачити ХОДТРК на УТ-2 (незадовго до закриття УТ-2 і віддачі його мережі повністю для 1+1). Мовлення ХОДТРК на УТ-2 тоді вже велося з логотипом "Скіфія").
Херсонщина - це Україна!
Смерть окупантам!
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

corazon

У Львові теж подібно було. Тут був меседж щодо мовлення ЛОДТРК на Інтері - https://forum.ukrtvr.org/index.php?topic=456.msg146865#msg146865
В останні роки (десь з 2000 до 2002 точно) на Інтері ЛОДТРК мовила з 16:40 до 18:00, а з 13:00 до 16:40 там ішла трансляція різних згаданих у пості музичних каналів, а останнім часом - каналу Інтер+ (від часу його появи). Як музичні, так і Інтер+ час від часу переривалися львівською рекламою і телемагазинами.
Ефір ЛОДТРК з 16:40 до 18:00 ішов також без логотипа.
Під час цього періоду ЛОДТРК запустилася також окремо на 12 каналі з логотипом 12. Під час мовлення на Інтері, а пізніше на УТ1 і УТ2 - 12 канал зазвичай був відключений або показував матрац (хоча іноді точно були винятки, коли на обох каналах були різні передачі одночасно).
У 2002 році мовлення з Інтера перейшло на УТ1 з 17:00 до 19:00, і стало вже з логотипом ЛТБ. Потім у 2003 році - на УТ2, з 12:00 до 14:00, теж з логотипом ЛТБ. На 12 каналі, ясна річ, весь час був логотип 12.
Далі УТ2 закрили, і залишився тільки 12 канал, який через багато років провів ребрендинг на ТРК Львів, а далі вже на UA:Львів. Сам "12 канал" свого часу частково ретранслював різні канали, як ТЕТ, Тоніс, НТН.

Перехід обласних компаній спочатку на УТ1, а тільки потім на УТ2 був по всій країні - то й у Херсоні було, певно, так само.
  •  
    Подякували за цей пост: admin

ass1995

В Одесской области областное ТВ на отдельной частоте шло под логотипом "38" и называлось "38-ой канал" (из-за вещания на 38 ТВК). А вот врезки сначала на ИНТЕРе, а потом на УТ-1 и УТ-2 шли под логотипом в виде белого ветрила, окружённого чёрным кругом. Заставки при этом шли кругом одинаковые. Вещание при этом на основной частоте (по крайней мере уже в начале 2000-ых) не прекращалось, передачи отличались.

Потом где-то с середины 2000-ых, когда Одесская ОДТРК стала расширять вещание на всю Одесскую область - в Одессе вещание шло под "38", а в области - под "ОДТ". Передачи при этом, как поговаривают свидетели, были идентичными. Разница лишь в том, что в Одессе вещал также канал "Новая Одесса", а области - круглосуточно только "ОДТ".

Ну а под единый логотип "ОДТ" перешла в Одессе и Одесской области только где-то в 2010-2011 годах.
  •  
    Подякували за цей пост: admin, corazon

YU/Lviv

ЦитатаВ останні роки (десь з 2000 до 2002 точно) на Інтері ЛОДТРК мовила з 16:40 до 18:00
Із травня 97-го ЛТБ мовило з 10:00, з 30 березня 98-го з 13:00, а 1 липня 99-го (коли розпочали мовлення на 12 ТВК) з 16:40 і завжди до 18:10 (10 хвилин перекривали "Інтер"). Канал йшов без власного логотипу, як і 12-канал (до січня 2001 року). Був чіткій розподіл "6-канал", "12-канал". Навіть інформаційна програма на 6-каналі називалась "День", а на 12-каналі "Панорама". У заставці 6-каналу римська цифра "VI" робила оберт і перетворювалась на "TV", у заставці 12-каналу йшов відлік від 1 до 12.

ЦитатаПід час цього періоду ЛОДТРК запустилася також окремо на 12 каналі з логотипом 12. Під час мовлення на Інтері, а пізніше на УТ1 і УТ2 - 12 канал зазвичай був відключений або показував матрац (хоча іноді точно були винятки, коли на обох каналах були різні передачі одночасно).
В період Жовтень 2002 - серпень 2003 коли ЛТБ мовило на УТ-1 (17:00-19:00). В день туру Чемпіонату України УТ-1 в цей слот транслював один із матчів. Місцеві канали мали ефір в перерві матчу. Пам'ятаю грали "Чорноморець" і "Металург" (Д), під час матчу включився ЛТБ з ретрансом УТ-1 і йшов бігучий рядок "Програми ЛТБ дивіться на 12-каналі"
  •  
    Подякували за цей пост: corazon