Українське радіо, Промінь та Культура

Автор admin, Січень 01, 2008, 22:24:54

Попередня тема - Наступна тема

Y.A.

Цитата: vital-fm від Березень 12, 2017, 01:36:32
під Донецьку філію, як кдтрк.
у КДТРК була колись супутникова ліцензія на радіо?
  •  

vital-fm

Ні, просто роздуми можливої оптимізації ліцензій, якщо київську ліцензію телеканалу віддадуть.
  •  

Y.A.

  •  

admin

  •  

maximusone

Схоже, що сигнали  точного часу не повернуться в ефір Українського радіо. Ось що відповів Роман Коляда: "регіони отримують СТЧ через супутник, що перетворює їх з СТЧ на СТЧ з нефіговою затримкою, тобто вони втрачають сенс"
  •  

Y.A.

Это реально проблема, потому-что переключалку для местных врезок нужно также подстраивать под учет задержки со спутника (10-20 сек.)
  •  

admin

А что по меткам нельзя? Ведь везде приходит с одинаковой задержкой
  •  

RomHol

Можливо, взагалі міток немає, просто є пауза тривалістю 5 секунд для ввімкнення у "ручному" режімі. Хотів дізнатися: хіба затримка не постійна, і можна змінюватися протягом доби або місяця? Ну і 2 або 4 ввімкнення на добу, мабуть, нескладно зробити у ручному режімі.
  •  

RomHol

Сьогодні зранку у інформаційній програмі та новинах до 25-ої річниці початку трансляції сигналів київського точного часу був наступний сюжет. Послухати можна, наприклад, з 6:00 у новинах.

25 років тому цього дня в ефірі Державної телерадіомовної компанії України, складовою якої було Українське радіо, почали звучати сигнали київського, а не московського точного часу. Перші сигнали точного часу людям подавали півні та дзвони. З бурхливим розвитком міст та заснуванням великих підприємств про початок і кінець робочого дня сповіщали звуки заводської труби, а трохи пізніше – робочий дзвін. Згодом почали з'являтися радіосигнали часу. Першою їх почала передавати радіослужба Військово-морських сил США у 1904, а вже за рік щоденні сигнали часу звучали і на радіостанції Вашингтона. У Європі вони почали лунати двома роками пізніше. Звичний для нас звукоряд з шести піків запропонував англійський астроном Франк Дайсон у 1923 році. В українському радіоефірі сигнали точного часу з'явилися 15 травня 1930 року. Їх передавали радіостанції 6 міст, зокрема і Харкова, де тоді базувалося центральне радіо України. Утім, у великій радянській країні усі мали звірятися з московським часом, і лише 13 березня 1992 року сигнали точного часу в Україні почали відповідати київському часу. Однак вони віднедавна вони зникли з ефіру Українського радіо, що викликало багато запитань слухачів. Чому це сталося, розповідає заступник керівника Українського радіо Валерій Юрченко: «Таке рішення зумовлене сучасним розвитком телекомунікаційних мереж, які переходять з аналогового поширення на формат цифрового поширення. При передачі сигналу телекомунікаційною мережею цифрового формату відбувається затримка програми Українського радіо, в тому числі і сигналу точного часу. Якщо брати супутникові канали, затримка може сягати 7 секунд, а якщо брати телекомунікаційні канали інші, в залежності від цифрового обладнання ця затримка може сягати до 20 секунд. Таким чином, ми маємо, що сигнали точного часу будуть передаватися з різною затримкою на різних засобах мовлення в різних регіонах і вони фактично вже перестали бути сигналами точного часу, тому що на це є такі технічні причини». Тож звичні для слухачів Українського радіосигнали з 6 піків тепер замінили оголошення, які лунають на початку кожної години. Вони відповідають точному часу, тобто з'являються в ефірі по закінченні останньої секунди 60-ої хвилини попередньої години.
  •  

дрон

#3294
А от законодавча основа під сигнали точного часу:
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/664-2015-п

А про головний еталонний годинник можна почитати тут:

http://vecherniy.kharkov.ua/news/23328/
  •  

admin

  •  

RomHol

Конкурс на частоти: «Країна ФМ» vs Radio1.ua і чому без «Променя»
"Детектор медіа", 15 березня 2017 року
Посилання на повідомлення на форумі
http://forum.ukrtvr.org/index.php?topic=17412.msg114603#msg114603
  •  

vital-fm

#3297
Влад, перенесу подальше обговорення в актуальну тему, бо засідання НР це вже не стосується.
Це добре, що Ви зателефонували, а більшість слухачів подібним не завжди переймаються, ну тихо працює - вимкну, може потім зроблять...
Та й комунікація мовник/оператор послуг напряму від мовника залежить, той самий УМХ зробив електронну адресу для повідомлень про погіршення сигналу, в ери також подібне було, чому "УР" не хочуть цим зайнятись - це вже інше питання, може їм так само треба, як інженеру ХОРТПЦ.
  •  

Владислав

#3298
Нацрада об'єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура» "Суспільне мовлення"

Три ключові моменти на мій погляд:
1. Замість різних позивних, з якими раніше мовили три канали «Українського радіо» та 28 регіональних філій НТКУ, в кожній з трьох ліцензій зазначено тепер по одному позивному: «Українське радіо» (перший канал Суспільного радіо), «Промінь» (другий канал) і «Культура» (третій канал).
2. Між трьома радіоканалами перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція «Українське радіо» та всі обласні філії. Унаслідок перерозподілу частотного ресурсу близько 18 ФМ-частот, на яких раніше мовили суто філії, відтепер приєднані до мереж «Променя» та «Культури.
3. Обласні філії НСТУ відтепер мають по чотири 50-хвилинні відрізки мовлення на «Українському радіо» (загалом 3 години 20 хвилин на добу), також для них передбачено відрізки мовлення обсягом до 4 годин на добу в мережах «Променя» та «Культури»,
  •  

RomHol

Передача телеканалу "Київ" про історію і сучасність Українського радіо

https://www.youtube.com/watch?v=ERs8hr4Ve90
  •