Українське радіо, Промінь та Культура

Автор admin, Січень 01, 2008, 22:24:54

Попередня тема - Наступна тема

STALKER RADIOAMATOR

В ретрансі на 102.5 мГц і в інтернет мовленні з офіційного сайту Променя теж є сигнали.  Я колись здається висловлював версію, що цей сигнал або на Хрещатику 26 безпосередньо підмішується, але певне не   в ефірній студії а десь в якійсь скажем так іншій кімнаті ,,по сусідству,, наприклад апаратній ,  бо якщо його чують всі міста мовлення , всі діапазони себто УКХ OIRT і УКХ CCIR, також інтернет мовлення то на перший погляд виглядає саме так. І автоматом виникає питання як у всіх містах мовлення відбувається доставка сигналу на ретранслятори по Украні?
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

TV-Ukr

Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!

STALKER RADIOAMATOR

були версії за радіомодем, і синхронізація для міток часу і ретрансляторів, тони сигналу 1800 і 2560 герц.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

DeJar

У цій темі обговорювалося:
https://forum.ukrtvr.org/index.php?topic=1.msg126950#msg126950

Повторюся - чув ці сигнали на радіо Маяк, на 549 кГц ще у 80-ті роки

Записав сьогодні із інтернет-мовлення і спробував розібрати сигнал, вважаючи що це простий RTTY, але це не так:
В сигналі 6 інформаційних пакети по 2,1 сек
В кожному пакеті унікальний набір з кількох частот
Після формування сигнал перетворюється до двох рівнів "0" та "1", які відповідають частотам 1815 Гц та 2575 Гц (частотна маніпуляція - FSK)

Отже, це загадка ще з радянської епохи.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

vital-fm

А в час, коли не було міток сигнали теж були?
Може хтось пам'ятає.
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Сигнали, які скорше всього йдуть з АСБ "Променя" можуть бути аналогом DTMF керування. На Хрещатику 26 в АСБ є апаратура наприклад генератор, або кодер оцих сигналів, який керується якимось древнім компютером, наприклад Спектрумом, або якимось IBM сумісним. Як варіант ці сигнали, які наприклад генеруються перечисленою мною вище апаратурою можуть існувати для керування ввімкнення і вимкнення по годинах УКХ OIRT ретрансляторів по Україні. В тих звуках закодовані часові мітки, які ретранслятори УКХ OIRT сигналу приймають  і декодують своїми електронними мозгами себто ті ретранслятори теж мають якийсь примітивний компютер, і вони знають, коли їм включатися і відключатися.  Це моя думка, як просто краща ідея не приходить. Бо реально колись давно я ці сигнали чув і ввечері, можливо сигналів було більше через те що Промінь мав ретранслятори на СХ діапазоні.
А то що ми чуємо ті сигнали по всіх трансляціях, а саме, УКХ OIRT, УКХ CCIR, інтернет-мовлення і супутник,  це ще раз вкказує на централізоване підмішування сигналу. На  даний момент ми маємо 10 діючих УКХ OIRT частот. Якщо їх цього року вимкнуть то мені здається і сигнали теж пропадуть. Це суто все мої здогадки.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

vital-fm

Ну в ближній перспективі 2 вимкнуть, а решту ще лишиться. А може тут ще щось з проводовим мовленням пов'язано, адже ж був період, коли всі передавачі променя вимикали, а сигнали всерівно були.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

Проблемний у Проміня хіба що ІВФ, не знайти ФМ частоти на заміну УКХ в інших нас. пунктах це треба дуже сильно постаратися.
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Цитата: vital-fm від Січень 04, 2021, 13:14:09
Ну в ближній перспективі 2 вимкнуть, а решту ще лишиться. А може тут ще щось з проводовим мовленням пов'язано, адже ж був період, коли всі передавачі променя вимикали, а сигнали всерівно були.
Я про проводове взагалі забув.))) Я Промінь по дротах чув не так багато раз, здебільшого в усіх хто мав дротове то були однопрограмники.
До речі як Промінь на проводовому працював?  Там були перерви у мовленнні?
  •  

vital-fm

З 14-ої до 15-ої, культура теж.
Навіть ліцензії на 2 і 3 програму місцевим давали, вже ніякої з них немає, та й мовлення в проводах мабуть все.
П.С. А ІФ може 106,4, або 102,0  не продовжать.

DVB

Хтось знає, до якого числа не буде обласних включень на УР-1?
  •  

sen

Цитата: DVB від Січень 05, 2021, 20:13:07
Хтось знає, до якого числа не буде обласних включень на УР-1?

А хіба їх намає зараз?

У Старокостянтинові вчора було Поділля-центр.

Може то в окремих областях перереви
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

corazon

#4122
Не впевнений, але, можливо, є сенс винести це в окрему тему, щоб не засмічувати цю.
https://forum.ukrtvr.org/index.php?topic=7504.msg141973#msg141973 Це і наступні повідомлення вказують на те, що меншою мірою декілька частот Суспільного (різних каналів) в FM станом на зараз мовлять не цілодобово, а за розкладом, як на УКХ (маючи в FM цілодобову ліцензію).
Зважаючи на ці факти - думаю, непогано було б промоніторити присутність/відсутність мовлення каналів Суспільного в FM в різних містах у проміжках часу 14:00 - 16:00 та 00:00 - 06:00. І у міру надходження фактів відсутності - позначати це у відповідних таблицях (зокрема, позначити вже відомі дві частоти).

У Львові о 14:20 були присутні всі три канали в FM.
UPDATE 0:33 - також всі три канали в ефірі.
  •  

vital-fm

Так питання чисто локальне, а не масштабне, стосується нових частот - думаю незабаром буде вирішене.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

taras_l

Усі канали Українського радіо в додатку Radioplayer
  •  
    Подякували за цей пост: admin, corazon