І ми досягли перших результатів, підписавши у присутності Президента України Володимира Зеленського з американською компанією Westinghouse Меморандум про будівництво п'яти енергоблоків за технологією АР1000, яка сертифікована одним із найавторитетніших органів у сфері ядерної енергетики – Комісією з ядерного регулювання США (NRC).
Й уже за три місяці в Києві у розвиток положень Меморандуму були підписані дві перші угоди щодо будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Для атомників переваги АР1000 є очевидними.
Реактори АР1000 мають потужність 1100 МВт і належать до покоління III+ із суперсучасними системами активної та пасивної безпеки. Перевагою цих реакторів є дуже високий коефіцієнт використання встановленої потужності – 93% – та збільшений паливний цикл – 18 місяців. Реактор може працювати в маневрених режимах у діапазоні від 20% до 100% навантаження. Він складається із 50-ти великих та 250-ти малих модулів, що суттєво скорочує вартість і терміни будівництва.
Звертаю увагу, що два нові енергоблоки збудують не на місці блоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, а "з нуля" на новому майданчику на території станції. Площа дозволяє.
Водночас ми звернулися до американських партнерів із проханням провести обстеження недобудованого енергоблока №3 ХАЕС і подумати про можливий спосіб його добудови з максимальною вигодою як в економічному, так і в політичному сенсах. Про результати й можливі варіанти його добудови відразу повідомимо.
http://www.energoatom.com.ua/ua/nuclear_vb-66/buildon-143/p/kraina_real_nih_reaktoriv-48602