Болталка

Автор radiomen, Листопад 24, 2011, 08:18:55

Попередня тема - Наступна тема

pavlo_r

Є в нашій країні (а може і не тільки в нашій) дивне для мене явище - це торгівля на тротуарах біля ринків. Можливо, для багатьох моїх співгромадян це буденна, нічим непримітна річ, але для мене воно було і залишається чимось не зовсім нормальним. Справа тут не тільки в тому, що торгувати з тротуарів заборонено, адже розкладений по тротуару товар створює серйозні перешкоди, а іноді просто унеможливлює рух пішоходів по ньому, змушуючи їх тим самим виходити на проїжджу частину.
Стихійна торгівля на вул. І. Франка у Львові
[/i]

Я не хочу зараз обговорювати тему можливих ризиків від покупки ніким не перевірених продуктів чи, навпаки - проблеми виживання людей пенсійного віку в українських селах. І те і інше присутнє в значній мірі. І якщо селяни їдуть торгувати в місто не від хорошого життя, то чому одні ідуть на ринок, сплачують за місце, платять податки, а інші влаштовуються там, де зручно? Відсутність вільних торгових місць на ринку не надто сильний аргумент, тим більше, що за роки своєї торгової діяльності стихійні торгівці могли б об'єднатися і забезпечити собі офіційне місце для збуту товару, навіть при нашій важкопробивній та інертній бюрократії. Але сьогодні стихійна торгівля протягом кількох годин веселила мене забезпечуючи щоразу нові порції гарного насторою. В другій половині дня мені довелось вирушити на допомогу для проведення робіт на оптичній кабельній мережі. Працювали на площі Липневій, це у Львові біля Привокзального ринку. Точка з'єднання оптичного кабеля (муфта) знаходилася в люці під тротуаром, де з добрих два десятки бабусь розклали товар для продажу. Краса! Відкритий люк, підняті назовні кабеля і апарат для зварювання серед яєць, сиру, молока та мертвої домашньої птиці. Картину доповнювали працівники міліції, котрі регулярно приходили проганяти підприємливих торгівців. Навіть не проганяти, а просити зібратись і піти. Дії міліціонерів були правомірними, а висловлювання культурними, що трохи суперечить поширеній думці про українських стражів порядку. Правоохоронці присутні на Липневій справді були досить культурними, та ще й з непоганим почуттям гумору. Спочатку їх було лише двоє. Вони періодично обходили   "торгові ряди" нагадуючи, що торгувати в цьому місці не можна, іноді підходили до нас щоб подивитись що ми робимо і обмінятися кількома репліками, і знову просили жінок забрати товар з тротуару. Так як я був не сильно зайнятий - то міг з цікавістю спостерігати за їхніми спробами прогнати впертих бабусь  та за кумедним перекочовуванням останніх з місця на місце: в одному прогнали - перейшла ближче до нас; вигнали від нас - повернулася на попереднє місце. Так тривало десь дві години. Я навіть збився з рахунку скільки раз патруль проходив повз нас.  За словами мого напарника, який частіше буває на Липневій, такі торгові війни тут ледь не щодня відбуваються. Згодом міліції стало більше і тротуар поруч з нами раптом спорожнився, десь на годину. Потім, коли правоохоронці покинули площу - прогнані торговці повернулись, примноживши свою кількість мінімум вдвічі. Веселощі закінчилился, почались незручності для нас. Дійшло до того, що одна бабця розклала м'ясо на краю відкритого нами люка і довго опиралась нашим проханням забрати його звідти. Погрози зателефонувати в міліцію хоробру жінку не налякали, втім як і брудний оптичний кабель, котрий регулярно витирався об шию мертвої гуски. Останній момент для мене виявився особливо показовим: "Купіть гуску. Це домашня, без хімії".
  •  

Гвоздецкий

И не только во Львове, а и в других городах это - обычное явление.
  •  

GMB

действительно, это обычное явление. Ведь на тех же рынках неофициальные платы за места просто слишком высоки, и тем бабушкам просто не выгодно идти на рынок, т.к. доходы от тех небольших продаж будут минусовые. Ну а с другой стороны - у постоянных торгующих есть уже и постоянный покупатель. И покупатель сам идет на риск, зная, что тот товар не проходил контроль и легко можно отправится в больницу после обеда.

А если власть захочет, то разогнать эти мини-рыночки можно всегда: когда в Краматорск приезжала целая делегация из вышестоящих должностей, то маршруту их следования проходил рядом с центральным рынком, так не только разогнали всех торговцев, а позакрывали официальные точки торговли, которые выходили на дорогу
записи з ТБ: http://www.youtube.com/user/Serery
                         http://www.dailymotion.com/serery
записи з радіо: http://soundcloud.com/gmb_krm
  •  


admin

  •  

Ігор

Рано по Авторадіо сказали що це видумка якогось сайту.
  •  

Ігор

  •  

sten

Cайт крупнейшей общественной радиостанции Франции сегодня утром оказался не доступен.
Вчера вечером многие подразделения France Bleu в регионах разместили в Facebook примерно такие сообщения:
Добрый вечер! Наши команды работают в эту ночь для открытия нашего нового сайта в пятницу утром!
Он должен теперь нажмите на www.francebleu.fr!
Есть много новых функций..., чтобы обнаружить и оценить...
Однако, зайдя сегодня на сайт France Bleu, можно было обнаружить такое сообщение:
Сайт в настоящее время проходит техническое обслуживание. Приносим свои извинения за доставленные неудобства. Назначение 30 ноября с новым веб-сайтом, еще ближе к вам.
В то же время, найти нас на facebook или следовать на Twitter @ francebleu.
Но по состоянию на 19:00 по Киеву до сих пор не запушен.
Далее цитата со страницы France Bleu в Facebook  
Спасибо вам за вашу поддержку! Технические команды по-прежнему позволяют довести онлайн новый сайт francebleu.fr. Будьте терпеливы! Рождение теперь является неизбежным.
Справка:
France Bleu - это региональная общественная радиостанция, входящая в холдинг общественных радиостанций Radio France. Её 43 местных отделения находятся во всех регионах Франции.
От себя добавлю: стоило мне разместить это сообщение у нас на портале, как сайт заработал.
"Любое навязывание громадам механической унитарности, принудительных связей будет большой ошибкой, которая приведет только к сопротивлению, реакции, центробежности, или даст основу для новых междоусобиц"
Михаил Грушевский
  •  

Radiostyle

  •  


admin

Цитата: "Radiostyle" post=38266З Зимою друзі!
а у меня ещё нет  B)  :P  :lol:
  •  

Radiostyle

Цитата: "admin" post=38268а у меня ещё нет
А ти зараз де,у Відні,чи в Італії?
  •  

admin

Італія, але різниці ніякої
  •  

Radiostyle

Цитата: "admin" post=38270Італія, але різниці ніякої
То там же наче на годину має бути менше ніж за Києвом,чи в Італії не переводять на зимовий час,і зараз немає різниці в часі між Києвом та Римом?
Чи що ти мав на увазі?!
  •  

дрон

Цитата: "admin" post=38270Італія, але різниці ніякої

Владе, тебе там метеорологічними катаклізмами не зачепило? Бо нам тут таке в Україні показували - просто капець, з людськими жертвами...
  •