Цифрове телебачення DVB-T2 в Україні

Автор GMB, Квітень 16, 2011, 16:37:17

Попередня тема - Наступна тема

admin

Цитата4. Принципи та порядок переходу до цифрового телевізійного мовлення


Підписання Україною Регіональної угоди «Женева-06» щодо завершення до 17 червня 2015 року переходу телерадіомовлення на цифровий стандарт вимагає від Національної ради прийняття дієвих рішень і заходів у цьому напрямку.
Гальмують процес завершення переходу телебачення до цифрового стандарту відсутність затверджених національного стандарту цифрового телевізійного мовлення DVB-T, методики вимірювання покриття території сигналом цифрового мовлення та плану поетапного вимкнення аналогових засобів мовлення.
Проблемними питаннями у реалізації програми впровадження цифрового телерадіомовлення є монополізація ринку ефірного цифрового телебачення, тарифна політика надання телекомунікаційних послуг, рівень насиченості населення перетворювачами цифрового сигналу. Потребують першочергового вирішення питання забезпечення регіональних та місцевих мовників цифровим мовленням, з огляду на відсутність вільного радіочастотного ресурсу та стрімкий розвиток сучасних технологій широкосмугового доступу у смузі радіочастот «цифрового дивіденду».


4.1. В Україні цифрове наземне ефірне мовлення реалізуватиметься у стандартах DVB-T та DVB-T2 у смугах радіочастот, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України.


4.2. Національна рада вживатиме заходи для затвердження у І-му кварталі 2015 року національних стандартів цифрового наземного ефірного телебачення DVB-T2 та методики вимірювання покриття території сигналом цифрового мовлення.
4.3. Національна рада здійснюватиме аналіз охоплення територій цифровим сигналом, визначатиме зони невпевненого прийому цифрового сигналу для покращення покриття цифровим сигналом.


4.4. Вимкнення аналогового телебачення із одночасним переплануванням і впровадженням цифрового ефірного телебачення відбуватиметься поетапно.


4.5. Включення областей країни до відповідного етапу ґрунтується на таких підставах:
складність одночасного забезпечення цифровими тюнерами населення по всій території країни;
потреба у оперативніших діях щодо впровадження цифрового мовлення у деяких регіонах України (передусім, на заході й півночі);
економія радіочастотного ресурсу, планування синхронних цифрових мереж, враховуючи технічні можливості стандарту DVB-T2;
безперервність мовлення загальнонаціональних каналів та їх прийом населенням по всій території країни.


4.6. Вимкнення аналогового телебачення здійснюватиметься у чотири етапи:
І етап: м. Київ, Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська, Харківська, Сумська області, АР Крим та м. Севастополь;
ІІ етап: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області;
ІІІ етап: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області;
IV етап: Луганська, Донецька області.


4.7. Встановлюються такі терміни вимкнення аналогового телебачення за умови можливості доступу населення до прийому цифрового телебачення:
І етап – до 15.06.2015;
ІІ етап – до 31.12.2015;
ІІІ етап – до 30.06.2016;
ІV етап – до 31.12.2016.


4.8. Встановлюється, що в останню чергу вимикаються телеканали, які використовуються НТКУ, ОДТРК, телерадіоорганізаціями місцевого (регіонального) мовлення, за умови не створення завад цифровим мережам сусідніх країн.


4.9. Частотні присвоєння вимкнених телевізійних каналів Національна рада направлятиме до УДЦР для визначення можливості та умов користування радіочастотним ресурсом у цифровому стандарті DVB-T2 згідно Закону України «Про радіочастотний ресурс України».
4.10. У разі надходження висновків УДЦР Національна рада прийматиме рішення про створення додаткових мультиплексів.


4.11. З метою реалізації прав телерадіоорганізацій на переоформлення чинних ліцензій у зв'язку з впровадженням цифрового телебачення Національна рада звертатиметься до УДЦР щодо визначення вільного радіочастотного ресурсу, придатного для створення місцевих цифрових багатоканальних телемереж, відповідно до пропозицій, наданих місцевими телерадіоорганізаціями.


4.12. Національна рада перегляне розподіл програм у багатоканальних цифрових телемережах МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 для загальнонаціонального покриття за згодою ліцензіатів.


4.13. У першому півріччі 2015 року Національна рада оголосить конкурс на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення на вільних каналах у цифрових мультиплексах, а також за рахунок збільшення кількості каналів, враховуючи технічні можливості стандарту DVB-T2 (MPEG-4).


4.14. Національна рада розгляне можливість створення провайдерами програмної послуги платних пакетів програм у багатоканальних цифрових телемережах для надання якісних, різноманітних програм для всіх верств населення.


4.15. Національна рада з 1 січня 2015 року розглядатиме заяви мовників та прийматиме рішення про продовження ліцензій на ефірне аналогове мовлення. Термін дії таких ліцензій встановлюється згідно Закону України «Про телебачення і радіомовлення» з приміткою «До прийняття Національною радою окремого рішення про перехід на цифрове мовлення або вимкнення аналогового телевізійного мовлення у регіоні», такі ліцензії діятимуть виключно до переходу на цифрове мовлення.


4.16. Конкурси на отримання ліцензій на аналогове мовлення з використанням вільних каналів або вільних відрізків мовлення з 2015 року не оголошуються.


4.17. Ліцензії телерадіоорганізацій на багатоканальне мовлення у багатоканальній телемережі МХ-4, у разі надходження відповідної заяви від ліцензіата та наявності вільного місця в цифрових багатоканальних телемережах, переоформлюються в частині зміни провайдера програмної послуги, оператора багатоканальної телемережі та технічних характеристик.


4.18. З метою залучення місцевої державної влади до вирішення комплексу заходів технологічного, організаційного, правового та соціального спрямування, яким є перехід країни до цифрового телерадіомовлення, Національна рада ініціюватиме створення регіональних робочих груп з підготовки до вимкнення аналогового телебачення в областях І-го та ІІ-го етапу, до яких входитимуть представники обласних державних адміністрацій, представники Національної ради в областях, фахівці філій Концерну РРТ та УДЦР, керівники ОДТРК, Головних управлінь статистики в областях та Департаментів соціальної політики ОДА.


4.19. Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу України на цифрове мовлення, усі ліцензіати мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 зобов'язані впродовж 2015 року брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення; зокрема, щодня безкоштовно транслювати у своїх програмах соціальну рекламу щодо особливостей прийому цифрового сигналу загальним хронометражем 5 хвилин, із яких 30% – у прайм-таймі; така соціальна реклама неодмінно погоджується з Національною радою.


4.20. З метою найширшого охоплення населення цифровим телевізійним мовленням до вимкнення аналогового телебачення Національна рада впродовж 2015 року сприятиме здійсненню комплексу заходів:
по стимулюванню населення щодо отримання або придбання тюнерів (забезпечення за рахунок держави пільгових категорій громадян, соціальна реклама, привабливе змістовне наповнення телепрограм та ін.);
по залученню місцевих органів самоврядування, громадських благодійних організацій тощо до сприяння придбанню тюнерів;
по роз'ясненню серед населення покращення умов прийому програм цифрового ефірного ТБ: налаштування приймальних антен на цифрові передавачі, правильне налаштування тюнерів, застосування стандартизованих антенних систем;
по розробці технічних заходів щодо збільшення кількості домогосподарств, які прийматимуть програми цифрового ТБ, зокрема, добудові малопотужних передавачів у зонах невпевненого прийому телевізійного сигналу.


4.21. Національна рада здійснюватиме консультації з громадськістю та органами державної влади з метою нормативного врегулювання питання щодо тарифів на надання телекомунікаційних послуг з використанням радіочастотного ресурсу.


4.22. Вивільнення смуги частот цифрового дивіденду у діапазоні 790-862 МГц від засобів аналогового та цифрового мовлення для впровадження радіотехнологій широкосмугового доступу здійснюватиметься після повного завершення переходу телемовлення на цифрові стандарти, за умови наявності висновків УДЦР щодо вільного радіочастотного ресурсу для заміни діючих телевізійних каналів, а також фінансової компенсації вивільнення.


4.23. З урахуванням розвитку новітніх медіа послуг, Національна рада вивчатиме питання розвитку технології HbbTV, яка, завдяки впровадженню цифрового мовлення, зробить можливим створення конкурентного середовища з Електронним теле-гідом. Це забезпечить платформу для нових бізнес можливостей для мовників та провайдерів програмної послуги.
  •  

vital-fm

Чогось ніхто не написав, що в ІФ запрацювала ОДТРК в МХ5. Джерело: ТК, чекаємо підтвердження форумчан.
  •  

Aschim

Щойно пересканував канали - у мене досі матрас замість ОДТРК і назва в списку каналів "Тест"
  •  

admin

  •  

Aschim

з Долини (с. Мала Тур'я якщо точніще)
  •  

vital-fm

http://www.telekritika.ua/rinok/2014-12-25/101987
Може поки що тільки в обласному центрі запустились, скануйте періодично може до нового року буде.
П.С. В Тернополі радіоточок більше, ніж в ІФ, навіть якщо тисяча друга за рік відмовилась, всерівно.
  •  

digitalif

#3666
Підтверджую. 25 грудня ввечері помітив роботу телеканалу в 4-му (регіональному, МХ-5) мультиплексі під логотипом "КАРПАТИ" (і знизу маленьким шрифтом ОДТРК ІВАНО-ФРАНКІВСЬК), який розміщений у лівому верхньому куті екрану (4:3). У лівому нижньому громіздкий погодний інформер та годинник із датою (25 грудень).
Помоніторю трохи - напишу більше
  •  

admin

  •  

digitalif

Ой, помилка!  :dash: Звичайно, МХ-5! Він то по рахунку 4-ий, а так то -МХ-5! Прийом з Івано-Франківська.
ось новина
  •  

vital-fm

Очикуємо
на мовлення на остальних передавачах області.  
Підредагуйте, на всіх передавачах.
  •  

admin

  •  

Djundich

В статье его так расхвалили, аж .....................
Но почему-то он так и не дал мне ответа не на одно письмо, и даже после заявления в ГенПрокуротуру не удалось к нему достукаться.   :blush:
Любимые телеканалы: NewsOne, 112, Zik, Наш, КРТ.
  •  

admin

http://ukrtvr.org/novini/dvb-t-t2/4044777-zeonbud-ne-sohlasen-s-pryznanyem-sebia-monopolystom.html

Зеонбуд правду отвечает, хотя он действительно монополист на рынке эфирного цифрового тв
  •  

Don_Andrey

Напомните кто за событиями следил более пристально. Кроме Зеона еще были компании которые могли и хотели строить сеть цифрового тв?
Объективная реальность - это иллюзия, вызванная отсутствием алкоголя в крови.
  •  

admin

#3674
только эти были


Про розгляд пропозицій                                   ТОВ ,,ТРК ,,Мобільний канал", м. Київ, щодо розбудови багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T (MPEG-4)

   Розглянувши пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ,,Телерадіокомпанія ,,Мобільний канал", м. Київ (місцезнаходження юридичної особи: вул. С. Струтинського, 6, м. Київ, 01014; директор Олексій Степанович Кравчук), про розбудову багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T (MPEG-4) та заяви про видачу ліцензій провайдера програмної послуги цих мереж, керуючись статтями 21, 22, 23, 24, 30, 39, 40, 42 Закону України ,,Про телебачення і радіомовлення", статтями 18, 24 Закону України ,,Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Інструкцією про видачу, продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії провайдера програмної послуги (зареєстрована в Мін'юсті 03.04.2009 за № 1653), рішеннями Національної ради від 27.10.2010      № 1486 ,,Про створення національної мережі цифрового телемовлення в стандарті DVB-T" та від 01.12.2010 № 1684, Національна рада

вирішила:
1. Пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ,,Телерадіокомпанія ,,Мобільний канал", м. Київ, щодо розбудови багатоканальних телемереж МХ-1 та МХ-2 у стандарті DVB-T (MPEG-4) визнати такими, що не відповідають вимогам рішення Національної ради від 27.10.2010 № 1486.
  •