Цифрове телебачення DVB-T2 в Україні

Автор GMB, Квітень 16, 2011, 16:37:17

Попередня тема - Наступна тема

corazon

Якщо запуск 1+1 Україна буде опівночі - яючи має змогу хтось записати?
  •  

DrewUA

#5791
У мене теж,тільки 47 бо нащось після регіональних ще один тест зявився.
Номери каналів позбивались, але якщо вимкнути логічну нумерацію то все в порядку стає.

P.S. але якщо подумати, всі зеонбудівські мультиплекси як вони казали вміщують до 12 каналів, якщо прорахувати то так і вийде як і зараз є. Мультиплекси розширені, і номери каналів зміщені тобто MX-2 буде з 13 каналу починатись, MX-3 з 25 і так далі.
  •  

kotenko.

Цитата: corazon від Грудень 23, 2022, 23:22:25
Якщо запуск 1+1 Україна буде опівночі - яючи має змогу хтось записати?
Буде о 7-00.
#наташанемішай
  •  

Oleg2008

1+1 Україна уже розпочав своє мовлення на Т2 у MX-2.
Слава Україні!
  •  

taras_l

Цитата: kotenko. від Грудень 24, 2022, 02:34:12
Буде о 7-00.
Запуск був о 6:30. Спочатку був 1+1 international і програма ЖВЛ, потім з'явився о 6:30 канал 1+1 Україна та до 7-ї ранку показував марафон "Єдині новини"
  •  

admin

  •  

Radio_2019

Слава Україні! Героям слава!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
  •  

kotenko.

#наташанемішай
  •  

TV-Ukr

Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

DrewUA

EPG на ICTV2 починається з понеділка, на 1+1 у мене поки немає.
  •  

Oleg2008

Слава Україні!

игорь88

Цитата: admin від Грудень 23, 2022, 08:45:23

Если я правильно понял, то суть в том что 1+1 (ictv) на своих главных кнопках обязаны транслировать марафон. А на этих новых каналах - не обязаны. А им полноценный общенациональный канал для денег с рекламы нужен.
Именно так. К счастью или к сожалению у нас во многих сферах уже забывают о войне и кто может себе позволить игнорируют данный факт. На примере вещания достаточно вспомнить радиоэфир с лебединым озером новостей и воздушных тревог почти на всех частотах. А кто сейчас тот марафон транслирует? Так и с тв. Просто обходят таким способом взятые на себя обязательства. А эти трансляции уйдут на задний план. И в запросе зрителя. По любому на новых кнопках пойдет обычный эфир этих каналов в довоенное время.
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  

kotenko.

Десь з кінця грудня на 1+1 занизили звук. Тоді ж не лише в Т2, а й на супутнику Інтер , К2 і Зум транслюють марафон в прогресивці, як і ICTV з самого початку. А на Раді з самого початку розсинхрон, губи попереду слів.
#наташанемішай
  •  

admin

#5803
На жаль, у зв'язку з повномасштабною російською агресією, введенням в країні воєнного стану, конкурс на загальнонаціональне мовлення у багатоканальній телемережі МХ-7 Національна рада не оголошувала і вважає за доцільне повернутися до цього питання після скасування воєнного стану. Постановою КМУ від 27 серпня 2022 року № 966 було внесено зміни до Постанови КМУ від 11 серпня 2021 р. № 826 в частині строку виконання завдань. Завдання, визначені Програмою, зокрема, здійснення закупівель із проведенням конкурсних торгів; виготовлення (закупівлі) обладнання, його постачання в Україну з урахуванням митних процедур; виконання комплексу робіт із побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 та введення її в експлуатацію; оформлення ліцензійних і дозвільних документів передбачається виконати до вересня 2023 року. Рішення щодо оголошення конкурсу на мовлення у цій телемережі Національна рада ухвалюватиме з урахуванням ситуації в країні та можливостей підбиття підсумків конкурсу.

Січень 27, 2023, 18:17:39
Стан використання мереж цифрового телевізійного мовлення

 Цифрове наземне телевізійне мовлення в Україні реалізується у стандарті DVB-T/T2. Розповсюдження телевізійних програм здійснюється у:
 ▪ загальнонаціональних мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5, до останнього з яких також входять регіональні та місцеві канали, що в кожній із областей є різними. Оператор мережі – ТОВ «Зеонбуд», який має ліцензію провайдера програмної послуги;
 ▪ регіональному мультиплексі в Одеській області. Оператор мережі – КРРТ; ▪ 48 місцевих ефірних багатоканальних телемережах. Оператори мереж – КРРТ або один із місцевих мовників;
 ▪ у м. Києві багатоканальне мовлення також здійснюється з використанням 41 та 43 каналів телевізійного мовлення.

Також в Україні прораховано загальнонаціональний мультиплекс МХ-6 у стандарті DVB-H. Ліцензію провайдера програмної послуги цього мультиплексу має ТОВ «ТРК «ЕТЕР». Розповсюдження програм в цьому мультиплексі станом на кінець 2022 року не здійснюється.

Залежно від території розповсюдження програм у сфері цифрового телевізійного мовлення діють:
 ▪ 25 загальнонаціональних, 58 регіональних, 42 місцеві телеканали у складі загальнонаціональних цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T2, що використовують 594 частотних присвоєння (без 51 тимчасово окупованих із 2014 року територій АРК та м. Севастополя, Луганської та Донецької областей);
 ▪ 12 регіональних та 1 місцевий телеканал у складі регіонального мультиплексу в Одеській області, що використовують 22 частотних присвоєння у 22 населених пунктах;
 ▪ 48 місцевих та 8 регіональних телеканалів, що використовують 48 частотних присвоєнь (локальне цифрове мовлення).

Січень 27, 2023, 18:18:55
Станом на кінець 2022 року немає мовлення передавальних станцій мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у таких населених пунктах: Маріуполі Донецької області, Бердянську, Більмаку, Мелітополі Запорізької області, Ізюмі Харківської області, Чаплинці, Генічеську, Херсоні, Новотроїцькому, Нижніх Сірогозах, Василівці Херсонської області, Біловодську, Лисичанську, Комишувасі, Старобільську, Сватовому, Зоринівці, Троїцькому, Бахмутівці Луганської області.
Таким чином, у Луганській та Херсонській областях не працює жодна станція мультиплексування.
У Херсонській області частково можливий прийом цифрового телебачення Т2 від передавальних станцій з Миколаївської області.
У м. Ізюмі Харківської області станція повністю зруйнована.
У м. Херсоні станція вивезена окупаційною владою, вежа зруйнована.
У м. Бахмуті відсутнє електроживлення об'єкта, пошкоджена трансформаторна підстанція.

Січень 27, 2023, 18:24:16
рвування основних елементів телемережі та їх стабільної роботи. Так, після деокупації територій було відновлено роботу всіх мультиплексів у Тростянці Сумської області, Великому Бурлуці Харківської області, роботу МХ-1 та МХ-2 у Куп'янську Харківської області, також було оперативно 53 перенесено обладнання з РТС Оріхів на РТС Новомиколаївка Запорізької області та 19 травня 2022 увімкнено МХ-1 та МХ-5.

У зонах бойових дій забезпечується мовлення в мультиплексах МХ-1, МХ2, МХ-3, МХ-5 у Нікополі, Покрові, Орлах Дніпропетровської області, Костянтинівці Донецької області.
КРРТ одразу включився у процес підготовки закупівлі обладнання мереж, але через повномасштабне вторгнення рф в Україну вимушений був корегувати плани щодо постачання обладнання для місцевих мереж. 19 телерадіокомпаній у 22 населених пунктах (37 каналів/програм) заявили про готовність розпочати мовлення одразу після встановлення передавачів Концерном РРТ. З метою забезпечення об'єктивного та оперативного інформування населення місцевими та регіональними мовниками Національна рада узгодила організацію КРРТ місцевого цифрового мовлення в багатоканальних телемережах у стандарті DVB-T на час воєнного стану. Таким чином, КРРТ забезпечив встановлення та введення в експлуатацію обладнання на територіях, де не ведуться бойові дії та інтенсивні обстріли, а саме: в населених пунктах Волинської, Львівської, Хмельницької, Рівненської областей.

 Через надзвичайну ситуацію воєнного стану в більшості телерадіоорганізацій виникли фінансові труднощі, тому запуск місцевих мультиплексів виявився непростим завданням. Телерадіокомпанії зверталися до медіарегулятора щодо відтермінування початку мовлення за ліцензіями. Незважаючи на це, 2022 року вдалося запустити місцеві цифрові канали у таких населених пунктах: Камінь-Каширському, Любомлі, Топільному, Цумані Волинської області, Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Стримбі ІваноФранківської області, Львові, Самборі Львівської області, Доброславі (Зориновому) Одеської області, Кременчуці Полтавської області, Хмельницькому, Волочиську, Городку Хмельницької області.

Станом на кінець 2022 року 17 телерадіоорганізацій розпочали мовлення у 14 населених пунктах на 27 програмах. Вирішується питання оренди у містах: Володимир-Волинському, Маневичах Волинської області, Славуті Хмельницької області.

Завершено монтаж обладнання та готуються мережі доставки сигналу в Горішній Вигнанці, Кременці, Лозовій, Теребовлі, Шумську Тернопільської області. Підготовлено обладнання в містах Миколаєві та Одесі, проте телерадіокомпанії ще не готові розпочати мовлення. У містах Полонному, Шепетівці Хмельницької області, м. Карлівці Полтавської області триває монтаж обладнання. Запуск мовлення тут за готовності мовників можливий на початку 2023 року.
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

DrewUA

Давно цікавило питання, от там де запускають місцеві мультиплекси, можуть подаватись на мовлення у інших містах канали котрі є місцевим чи регіональними з інших областей? До прикладу візьмемо той же 24 Канал, він може податись/попроситись на тимчас. мовлення у місцевий MX Волинської чи напр. Вінницької (коли там запустять мовлення) області чи ні?
  •