Нацрада включила до складу універсального медіа-сервісу: Суспільне, «Раду», «Армія ТБ», «1+1 Україна», «Ми – Україна», ICTV2 тощоВідповідно за рішенням Нацради, до УМС для території України увійшли «Суспільне. Перший», «Суспільне. Культура» та місцеві філії, «Рада» та телеканали, які мають дозволи на тимчасове мовлення у мережі «Зеонбуду»: «Ми – Україна», ICTV2, «1+1 Україна», «Сонце», «Бігуді», «Малятко», «Оце» та «Армія ТБ».
Детальніше
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення затвердила склад універсального медіа-сервісу. Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 6 квітня.
Універсальний медіа-сервіс (УМС) вводить закон «Про медіа». Він змінює «Універсальну програмну послугу» — перелік каналів обов'язковий для трансляції провайдерами. Згідно закону «Про медіа», до складу УМС мають входити суспільні та місцеві публічні медіа, телеканали місцевої тематики, які мають 15% локальних новин та програм, парламентський канал, а також канали, які мають дозволи на тимчасове мовлення.
Відповідно за рішенням Нацради, до УМС для території України увійшли «Суспільне. Перший», «Суспільне. Культура» та місцеві філії, «Рада» та телеканали, які мають дозволи на тимчасове мовлення у мережі «Зеонбуду»: «Ми – Україна», ICTV2, «1+1 Україна», «Сонце», «Бігуді», «Малятко», «Оце» та «Армія ТБ».
Місцеві публічні аудіовізуальні медіа мають ще шість місяців на реєстрацію.
«Чинний склад Нацради дуже професійний та гуманно налаштований до всіх ліцензіатів. З завтрашнього дня ніхто не перевірятиме склад УМС. Це буде розумний період щоб провайдери змогли забезпечити сигналом своїх абонентів», — сказав заступник голови Нацради Олег Черниш.
Напередодні, 5 квітня, Телекомунікаційна палата звернулась до регулятора з проханням надати місяць, щоб провайдери мали змогу налаштувати свої послуги відповідно до нових реалій.
Нагадаємо, універсальний медіа-сервіс - перелік телеканалів, гарантований доступ до яких визначені законом «Про медіа» суб'єкти зобов'язані забезпечити для усіх користувачів.
Посилання на джерело інформації