КОНКУРС (обговорення)

Автор Vova.UA, Березень 12, 2011, 00:18:19

Попередня тема - Наступна тема

vital-fm

ProRadio
ПАТ, чи які там ще форми для некомерційного передбачені.
  •  

ProRadio

Цитата: vital-fm від Лютий 02, 2024, 15:27:37ProRadio
ПАТ, чи які там ще форми для некомерційного передбачені.

ПАТ - це "публічне акціонерне товариство" - колишні ВАТ (а ПрАТ - колишні ЗАТ). Я так розумію, що ПАТ може цілком бути і комерційним. А суто НЕкомерційні - це громадські організації, неприбуткові організації тощо.
Але справа не в тому. Справа у тому, що ну ось як Ви собі уявляєте недержавний статус газети "Голос України", наприклад? Чи Армії ФМ? Чи Армії ТБ? Коли Армія ФМ існує у структурі Міноборони - вона повністю відображає позицію Міноборони. А якщо це буде приватна структура - вона відображатиме точку зору власників. Яка може не збігатися із позицією Міноборони.
  •  

0-0-0-0

Цитата: ProRadio від Лютий 01, 2024, 22:15:17А от, наприклад, телеканал Рада. Чи, наприклад, газети Голос України та Урядовий кур'єр - ці газети наразі в якому статусі існують?
З 2016 по 2018 рік тривав процес роздержавлення державної та комунальної преси (КП ставали ТОВ зазвичай). Але для "Голосу України" та "Урядового кур'єра" зробили виключення:
https://detector.media/rinok/article/141428/2018-10-02-rada-dozvolyla-ne-rozderzhavlyuvaty-golos-ukrainy-ta-uryadovyy-kurier/
У деяких містах зробили по хитрому: заснували нові газети на базі комунальних ТРК, бо вони на той час ще не підлягали під роздержавлення.
Але зараз, згідно закону "Про медіа", комунальні ТРК мають реформуватися у "публічні аудіовізуальні медіа" (щось на кшталт міні-Суспільного у регіонах).
  •  

vital-fm

Цитата: ProRadio від Лютий 02, 2024, 17:18:29Коли Армія ФМ існує у структурі Міноборони - вона повністю відображає позицію Міноборони. А якщо це буде приватна структура - вона відображатиме точку зору власників. Яка може не збігатися із позицією Міноборони.
А потім в міноборони приходить нова команда і заявляє: ми тут трошечки оптимізацію проведемо...
  •  

ProRadio

#1669
Цитата: vital-fm від Лютий 02, 2024, 18:16:38А потім в міноборони приходить нова команда і заявляє: ми тут трошечки оптимізацію проведемо...

Ну ось я і кажу, що наявність та принципи роботи таких ЗМІ, як канал Рада, Армія ФМ і Армія ТБ, Голос України, Урядовий кур'єр має бути чітко прописано в законі - аби ні в кого не виникало спокус їх ліквідувати чи переформатувати під виглядом оптимізації.

Лютий 02, 2024, 21:38:26
Цитата: 0-0-0-0 від Лютий 02, 2024, 17:58:56З 2016 по 2018 рік тривав процес роздержавлення державної та комунальної преси (КП ставали ТОВ зазвичай).

Ну воно ніби й так, але... От в іншій гілочці обговорюють долю компанії "Вир" з Білопілля. Два роки тому на Харківщині зникла радіостанція "Балаклія". В Умані теж колишній комунальний мовник зник. Ще, здається, десь були прецеденти. Тобто, як ТОВки вони були нікому не цікаві, а комунальними лишатися не могли. У підсумку - немає нічого.
  •  

vital-fm

Цитата: ProRadio від Лютий 02, 2024, 21:33:13Тобто, як ТОВки вони були нікому не цікаві.
ПО вінницькій області он аж дві товки за висвітлення діяльності рад на місцях конкурують.
  •  

TV-Ukr

Цитата: ProRadio від Лютий 01, 2024, 22:15:17Ну, до 2017-го року теоретично було багато часу, протягом якого мережу "Нашого Радіо" можна було б розвивати. І власники в неї змінювалися неодноразово. Але ж нові частоти практично не додавалися. Останнім, здається, був Івано-Франківськ у 2013 році. Але це, знову таки, обласний центр, один з тих, яких їм не вистачало від початку.
В 2013 отримували нові частоти й інші мережі УМХ - Європа Плюс розширила мережу, і Авторадіо зайшло в усі обласні центри, крім Чернівців, та декілька районних центрів. Після 2013, якщо не помиляюсь, нові частоти вже не додавались, а 2017 рік став точкою неповернення.

До речі, не тільки Авторадіо не мовило в Чернівцях - Наше Радіо також не зайшло в це місто, хоча воно ретранслювалось місцевою станцією в першій половині 2000-х років. Але якщо виставлять на конкурс частоту в Чернівцях, то ТАВРи скоріше подадуться з Хіт FM, аніж з Нашим, якщо на цьому конкурсі не будуть встановлені квоти.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

ProRadio

#1672
Цитата: vital-fm від Лютий 03, 2024, 11:17:24ПО вінницькій області он аж дві товки за висвітлення діяльності рад на місцях конкурують.

Це Ви про які?
І, до речі, Ви мене не зовсім зрозуміли. Я мав на увазі, що ось, наприклад, є комунальне підприємство, яке дії "під дахом" місцевої ради чи РДА, отримує фінансування на забезпечення тих кількох годин ефіру (або не кількох, а всіх 24-х), яке воно перекриває, і якось існує.
А тепер беремо ТОВку. В неї мають бути засновники, які мають вкладати в неї гроші... А якщо вони не бачать можливості отримувати прибуток? А якщо за їхніми підрахунками вона навіть "в нуль" не виходитиме? Ось це я і мав на увазі - кому буде цікаво створювати таку ТОВку? Ну хіба через "корупційну складову", коли якийсь місцевий бізнесмен, умовний Вася, створить таку ТОВку в обмін на те, що місцева влада щось йому виділить, на щось закриє очі, десь допоможе "виграти" тендер тощо. Або цей бізнесмен сам є місцевою владою (чи її кумом, братом, сватом), або бажає стати місцевою владою. І тоді ця ТОВкв створюється виключно як "рупор" місцевого "царка".

Лютий 03, 2024, 16:12:29
Цитата: TV-Ukr від Лютий 03, 2024, 12:00:37В 2013 отримували нові частоти й інші мережі УМХ - Європа Плюс розширила мережу, і Авторадіо зайшло в усі обласні центри, крім Чернівців, та декілька районних центрів.

Так я про це й кажу, що мережу Нашого Радіо не розвивали. А причини мені достеменно не відомі.

Цитата: TV-Ukr від Лютий 03, 2024, 12:00:37До речі, не тільки Авторадіо не мовило в Чернівцях - Наше Радіо також не зайшло в це місто, хоча воно ретранслювалось місцевою станцією в першій половині 2000-х років.

То взагалі була окрема історія. З тією місцевою станцією. Я сам не знаю подробиць - чому так сталося, але вони так і не спромоглися отримати ліцензію. Але при цьому якось мовили - навіть спочатку з вежі концерну (!), лише після помаранчевої революції кудись перенесли обладнання. Ну, тобто, в них був якийсь дозвіл - але я до кінця навіть не розумію, який саме (бо ж тоді тимчасових дозволів ніби не було) - можливо, ще від Мінзв'язку з 1999 чи 2000-го року, коли діяльність Нацради була "заморожена". Але чому офіційно не пройшли процедуру ліцензування - не розумію. Тому, наскільки я знаю, на "Нашому Радіо" взагалі воліли не згадувати про ту співпрацю. Ну принаймні у середині 2000-х. Офіційно ніде не згадували, не коментували.
  •  

vital-fm

Цитата: ProRadio від Лютий 03, 2024, 16:01:00Це Ви про які?
Ладижинські, в презентаціях заручаються підтримкою.
Цитата: ProRadio від Лютий 03, 2024, 16:01:00І, до речі, Ви мене не зовсім зрозуміли. Я мав на увазі, що ось, наприклад, є комунальне підприємство, яке дії "під дахом" місцевої ради чи РДА, отримує фінансування на забезпечення тих кількох годин ефіру (або не кількох, а всіх 24-х), яке воно перекриває, і якось існує...
Ключове тут якось, потім збирається рада і вирішує не давати фінансування, з різних причин.
  •  

ProRadio

Цитата: vital-fm від Лютий 03, 2024, 19:04:55Ладижинські, в презентаціях заручаються підтримкою.

Ну, в Ладижині, вочевидь, рекламний ринок дозволяє розвивати комерційне радіо. До того ж там, здається, по факту медіагрупа, де є кабельне, Інтернет тощо. 

Цитата: vital-fm від Лютий 03, 2024, 19:04:55Ключове тут якось, потім збирається рада і вирішує не давати фінансування, з різних причин.

І таке може бути. Але зазвичай їм було вигіднішне тримати мовлення.

  •  

vital-fm

Ну так коли це була година на проводах, це одне, а як цілодобово...
  •  

TV-Ukr

Цитата: Zheka від Січень 31, 2024, 13:31:19А где же Громадське радіо на прифронтовое Запорожье? Или как обычно - если возможности заработать тут нет, тогда и не нужно никому :/
Можливо подадуться на 99.3, коли оголосять конкурс на цю частоту, як і на 97.0 у Львові.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

Zheka

Цитата: TV-Ukr від Лютий 24, 2024, 22:30:30Можливо подадуться на 99.3, коли оголосять конкурс на цю частоту, як і на 97.0 у Львові.
Временное разрешение на 99.3 продлили до 2025 года. Это уже будет совершенно другая история
  •