Про комп'ютери

Автор Ігор, Лютий 21, 2012, 16:03:29

Попередня тема - Наступна тема

igor0x2dcom0x2dua

В мене також є питання дотичне до комп'ютерної теми. Купив звукову карту Asus Xonar DS. Поставив на комп з WinXP professional. Перше враження звук шикарний, пропали завади від блока живлення, які лізли по лінійному і мік входах на інтегрованій. Вмикаю УКХ тюнер, запускаю програмку, яка демодулює OIRT стерео і офігіваю: появились посторонні звуки на ВЧ. Програмка працює з дискретизацією 96 кГц по входу і по виходу. Подальші дослідження показали, що карточка відтворює звук з дискретизацією 48 кГц, але не робить передискретизації а просто пропускає відліки, що приводить до відзеркалення спектру вниз. Як наслідок несуча 31,25 кГц попадає на 16,75 кГц і її стає чути.

Картка базована на чіпі CMI8788 від C-Media, до якого підключениі ЦАПи і АЦП. Апаратно ЦАП підтримує до 192кГц. При тому АЦП працює на 5+ при частоті 96 кГц.

Хто має досвід роботи з подібними карточками або має якісь ідеї поділіться, будь ласка?
  •  

yes111

Цитата: "Vova.UA" post=26701
Цитата: "yes111" post=26138Відпишіться, щойно з'являться нові результати.
Поставив інший проц. Майже такий самий Атлон 3000+, тільки остання літера в серійному номері інша. За 20 хвилин під 100% нагрузки температура дойшла до 50-51 град.
З тим іншим процесором вже би за той час (навіть менше) захист від перегріву спрацював...

Можливо, і справді проц. Рідко, але трапляється. Ось, нагуглив (за достовірність і можливі наслідки не ручаюся!):
http://forumvp.net/index.php/obmen-opytom/kompyuter/161-peregrev-protsessora
  •  

yes111

Цитата: "igor0x2dcom0x2dua" post=26921В мене також є питання дотичне до комп'ютерної теми. Купив звукову карту Asus Xonar DS. Поставив на комп з WinXP professional. Перше враження звук шикарний, пропали завади від блока живлення, які лізли по лінійному і мік входах на інтегрованій. Вмикаю УКХ тюнер, запускаю програмку, яка демодулює OIRT стерео і офігіваю: появились посторонні звуки на ВЧ. Програмка працює з дискретизацією 96 кГц по входу і по виходу. Подальші дослідження показали, що карточка відтворює звук з дискретизацією 48 кГц, але не робить передискретизації а просто пропускає відліки, що приводить до відзеркалення спектру вниз. Як наслідок несуча 31,25 кГц попадає на 16,75 кГц і її стає чути.

Картка базована на чіпі CMI8788 від C-Media, до якого підключениі ЦАПи і АЦП. Апаратно ЦАП підтримує до 192кГц. При тому АЦП працює на 5+ при частоті 96 кГц.

Хто має досвід роботи з подібними карточками або має якісь ідеї поділіться, будь ласка?

Досвіду спілкування саме зі згаданою Вами картами не маю, проте спробую трохи поміркувати. Давайте спробуємо визначитися щодо кінцевої мети. Якщо Ви просто хочете якісного звуку, то карта від Asus в цьому сенсі візуально мене не надто вразила. Якось "дешевенько" виглядає. Відтак, задекларовані доволі високі параметри на практиці можуть не сповна відповідати дійсності. Або ж проявлятися лише за умови особливої, "хитрої" методики вимірювання. Звісно ж, якість буде вищою, аніж з інтегрованим "саундом", але навряд чи дотягне до рівня Hi-Fi (реально, а не декларативно). Радив би глянути в бік класичних і перевірених часом продуктів від Creative. Ось, наприклад, карта Creative Audigy 2 зразка 2002-го року (теж 24 біт/192 кГц):

http://www.thg.ru/video/20021106/print.html

[img size=400]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/A2zs002.jpg[/img]

Просто подивіться і порівняйте виконання. Звіно ж, на сьогодні можна знайти лише "беушну", проте якість звучання від того жодним чином не постраждає. А ціна, скоріше за все, виявиться доволі демократичною. Так, собі я пару років тому набрав на радіоринку на Караваєвих Дачах із півдесятка стареньких Sound Blaster Live! 5.1 за ціною близько 100 грн. за штуку і повставляв їх в усі свої комп'ютери як на роботі, так і вдома (96/192 кГц мені реально не потрібні, а от якісне звучання полюбляю). Audigy 2 буде дещо дорожчою, але навряд чи дуже набагато.

Якщо маєте можливість - спробуйте позичити її у знайомих на пару днів для проби, або ж домовтеся з продавцем про повернення грошей, якщо не підійде.

Щодо успішного суто програмного декодування OIRT-стерео - теж сумніваюся, хоча теоретично і не виключаю. Все ж таки, я спробував би підключити на виході тюнера апаратний стереодекодер, а далі можна поставити будь-яку більш-менш пристойну звукову карту. До речі, для декодування стереосигналу за системою OIRT смуга пропускання тюнера за звуковою частотою має бути не вужчою за 46 кГц, інакше спектр полярно-модульованого сигналу буде "підрізатися", що теж призведе до спотворень. Якщо після частотного детектора встановлено ФНЧ для корекції частотних передспотворень (de-emphasis filter), його необхідно відключити.

P.S. Шановний пане admin, прошу вибачити мене за ненавмисну відправку двох постів поспіль. Просто внутрішньо переключився на нову тему, а про попередню протягом написання встиг забути...  :oops:
  •  

igor0x2dcom0x2dua

Audigy 2 це круто, але мені треба 96/192 кГц з метою використання звукової картки як генератора тестових сигналів і програмного модулятора. Якоїсь супер прецизійності я не очікував, а зі старшими картами є нюанси, що вони передискретизовують сигнал з 192 на 48 і відтворюють відповідно смугу до 24кГц. Тут ситуація інша - вона не проводить передискретизації, а тупо бере кожен 4й відлік, породжуючи дзеркальні частоти. Це стосується відтворення. На запис працює коректно.
На інтегрованій нема проблем з демодуляцією OIRT стерео. Тюнер майже саморобний з окремими модулями ВЧ і ПЧ призначеними для тюнера вищого класу радянського зразка. Деемфазісу немає. Смуга не гірше 50кГц.
  •  

yes111

Цитата: "igor0x2dcom0x2dua" post=26952Тюнер майже саморобний з окремими модулями ВЧ і ПЧ призначеними для тюнера вищого класу радянського зразка. Деемфазісу немає. Смуга не гірше 50кГц.

То, можливо, варто було б додати до вищезгаданих ще й модуль стереодекодера? І буде Вам бажане щастя? :)
  •  

igor0x2dcom0x2dua

Цитата: "yes111" post=27011То, можливо, варто було б додати до вищезгаданих ще й модуль стереодекодера? І буде Вам бажане щастя? :)
Та всеодно комп'ютер працює, то нащо паяти, якщо можна програмно кращої якості досягнути. В програмі то синхронний детектор ;)

Чому yes111 заблокований??
  •  

Vova.UA

Це тільки мені здається, чи дійсно Firefox з кожним новим релізом втрачає стабільність в роботі ?
Хоч бери , і на 3,6 вертайся ...
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

В мене стабільно працює. Зараз кілька днів як оновився до 13 версії - ніби все ОК. Єдиний нюанс - в мене ОС Ubuntu 12.04 LTS, коли користувався Windows 7 - кожен випуск Firefox після згаданого 3.6 відзначався одним глюком: браузер переставав завантажувати/вивантажувати і просто зависав. Щоб відновити роботу без перезавантаження Лисиці(наприклад під час скачуваня фільму) потрібно було постійно рухати курсором. Іноді ці "протирання" touchpad просто виводили з себе, змушуючи висловлювати в голос "подяку" розробникам. :)
  •  

admin

останній реліз трохи ліпший за інший
а так усе більше починає здаватися "Дубом"
  •  

Vova.UA

А мене вже дістали падіння при збереження файлів. Читав - треба видалити один файлик з системної папки: помагає, але не надовго.
І ще деколи аудіо Вкантактє відтворюється з тріском і заїданнями. ІЕ і Хром такого не чудять.
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

А мене тривожить наступна версія. Бачив скріни -ззовні дуже на Хром схоже. Сподіваюсь індивідуальні теми виручать...
  •  

ass1995

"Мозилла Файерфокс" всё больше отходит от того, который был раньше. К примеру, в ранних версиях, при закрытии окна с двумя и больше вкладками, он всегда спрашивал, что делать: сохранять или нет. Сейчас он всегда автоматом вкладки не сохраняет.
  •  

pavlo_r

#57
Це у вас в налаштуваннях відключено. Налаштування зберігаються при оновлені.
  •  

pavlo_r

Мене це попередження дратує. Краще зробити так (підкреслено):
[img size=450]http://notatnyk.org/ff2.jpg[/img]
  •  

rl55

Месяца три пользуюсь  Kaspersky CRYSTAL (пробной 30-ти дневной версией путем,думаю,известных манипуляций).До этого был NOD32.Касперский утомляет своими вопросами - сделать программу доверенной,недоверенной,запретить.
Не всегда понятно,как поступать.Ежемесячные процедуры также не доставляют радости (сегодня намечается).
Кто пользовался бесплатными антивирусами,напр.Авастом?Можно ли на них надеяться,если не ходить по "злачным" местам?
Вообще,какой антивирус лучше?
  •