Суспільне мовлення (Перший, Культура) [DVB-T2/супутник]

Автор sten, Червень 11, 2011, 11:03:49

Попередня тема - Наступна тема

kotenko.

#1860
Міський буде проштовхувати рентну плату і надалі:
https://stv.detector.media/zakonodavstvo/zminy/vadima_miskogo_obrali_chlenom_naglyadovoi_radi_suspilnogo_vid_sferi_zakhistu_interesiv_ditey_ta_molodi/

І Глібовицький знову в раді.
#наташанемішай
  •  

kotenko.

Перший закон:
Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/485/97-вр/ed19970718#Text
#наташанемішай
  •  

kotenko.

З 00-00 Перший, Культура, Крим пішли на технічне мовлення з відповідним написом. Ідуть документалки, Енеїда, новини наживо. Аналогічно і в регіональних філіях, крім Закарпаття і Донбасу, де ефір відрізнявся.
З 12-00 почався лютий треш. Лебедине озеро, тобто Сюспільна студія на всіх телеканалах НСТУ. І так до 14-00.
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

kotenko.

Сьогодні 15 лютого, а не 9-е:
https://corp.suspilne.media/newsdetails/3406

ЦитатаЛЮТИЙ 15, 2021

Суспільне оголошує конкурс на виробництво контенту для дітей і підлітків

Суспільне запрошує українських виробників контенту до участі у мистецьких конкурсах. Переможці отримають можливість створити для дітей або підлітків анімаційний серіал, ігрове шоу чи влог, які з'являться на цифрових платформах АТ «НСТУ».
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

BanderaTV

  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Qolo

#1865
https://stv.detector.media/kontent/resonans/suspilniy_movnik_visloviv_pidtrimku_krimskotatarskomu_telekanalu_atr/
Цитата«Суспільний мовник вважає некоректним рішення звести виробництво програм до бізнес-конкуренції між комерційними (і будь-якими іншими) мовниками та каналом ATR, єдиним мовником корінного народу України, який виробляє і транслює через супутник програми на тимчасово окуповані території Криму. Фактично йдеться про загрозу самого існування каналу ATR», – йдеться у заяві НСТУ.

Может по такой логике нужно закрыть "UA: Крым"? Иначе это заявление выглядит как минимум лицемерным, кроме того, что нивелирует суть общественного вещания как такового в пользу коммерческого ATR.
  •  

BanderaTV

  •  

IANDROCOM

Цитата: BanderaTV від Лютий 12, 2021, 19:21:38
UA: Культура та UA: Крим оновили сайти.
Тю, давно.
Крим ще в червні 2020, а Культуру в листопаді.
  •  

BanderaTV

Цитата: IANDROCOM від Лютий 13, 2021, 04:03:25
Тю, давно.
Крим ще в червні 2020, а Культуру в листопаді.
Виглядає сучасно, лишилося переробити сайт Києва.
  •  

kotenko.

Про те, чому новим головою НСТУ стане Тичина/Чернотицький, і які шанси в інших кандидатів, дізнаєтеся пізніше.
#наташанемішай
  •  

BanderaTV

Цитата: kotenko. від Лютий 15, 2021, 16:00:18
Про те, чому новим головою НСТУ стане Тичина/Чернотицький, і які шанси в інших кандидатів, дізнаєтеся пізніше.
Заінтригував
  •  

kotenko.

Перша частина розповіді про 6,5 років Аласанської долини.

Все почалось в березні 2014 року, коли псевдо-патріоти з партії "Свобода" прийшли до будівлі НТКУ і набили морду тодішньому керівнику Пантелеймонову за те, що Перший, ретранслюючи Громадське телебачення,  показував концерт з приводу анексії Криму в Москві. За два дні після того колектив НТКУ вибачився за брехню під час Майдану.
(хоча редакцйна політика в державних ЗМІ була завжди незмінною: лизати дупу владі. Це було при всіх президентах).
Та в повітрі вже висіло питання про традиційну з приходом кожної нової влади заміну керівництва в НТКУ.
На допомогу прийшли громадські об'єднання, які запропонували до Кабміну кандидатуру Аласанії. За неофіційною версією скандально відомого Романа Скрипіна, в ті дні він з іншими членами правління "Громадського ТБ" та вже рік як політиком Вікторією Сюмар радилися, кого висунути чистити авгієві стайні на Мельникова, 42.

Вже нове керівництво НТКУ заявило курс на створення Суспільного мовлення (здається, один з пунктів Угоди про асоціацією з ЄС, де треба виконувати відповідні директиви) з якісним неманіпулятивним контентом, а на рейтинги орієнтуватись не будуть. Головне, щоб довіра.


Подивимось, що вийшло за ці 6,5 років у реформаторів.

2014 рік
Прибрали з ефіру Поплавського, новини стали більш збалансованими на фоні президентської і парламентської виборчої кампанії, поступово програми Громадського ТБ йшли з ефіру
В жовтні Аласанія заявив, що не продовжуватие контракт з Шустером, бо його передачі не відповідають стандартам суспільного мовлення: багато шоу, "собачих боїв", маніпуляцій. Також не продовжили контракт з Дмитром Гордоном щодо його передачі з тих самих причин.
18 жовтня в ефірі УТ-1 стартувала гумористична програма від ютуб-проекту «Телебачення Торонто» «Утеодин з Майклом Щуром», яка йде і нині. Сам ведучий, в миру відомий як Роман Вінтонів, екс-журналіст К1, Інтера та 1+1 і тодішній член правління «Громадського ТБ» вже встиг побувати в кріслі члена правління НСТУ.
В квітні різко зменшився обсяг мовлення і Першого в Т2, і ОДТРК загалом. у вересні він знову збільшився, але вже не становив 24 години.
Наслідок: зниження рейтингів Першого каналу вже восени, ще свою ложку дьогтю внесло розкодування "Зеонбудом" Т2-ефіру, після того парк тюнерів для перегляду "цифри" різко зріс, а аналогове мовлення як козир УТ-1 почало втрачати свій сенс.

2015 рік

Пішов Шустер, пішов Поплавський, пішов Гордон - нічого середньостатистичному глядачу дивитися. І рейтинги пішли стрімко вниз. Запущені ще 2014-го в ефір програми журналістських розслідувань ситуацію не виправляли, але й це не не було їх метою.
В березні НТКУ перестала займатися україномовною версією Euronews через 2-річні борги, не отримуючи коштів від Кабміну, щоб виконувати угоду з міжнародним каналом.
7 квітня стався черговий ребрендинг УТ-1 в канал "UA:Перший", був представлений і проект ребрендингу інших каналів майбутньої Національної Суспільної Телерадіокомпанії України (НСТУ).
А восени у столиці та великих містах можна було побачити рекламну кампанію суспільного мовлення, і навіть почути її в ефірі Хіт ФМ, Радіо Мелодія та Радіо Рокс.
До речі, вже 19 березня були прийняті парламентом зміни до закону 2013-го про НСТУ, які в т.ч. стосувались і держфінансування (0,2 % від видатків держбюджету).
Втім, споконвіку в нас державні теле- і радіокомпанії ніколи не фінансувались на рівні комерційних телерадіоканалів. Колись заглянув у держбюджет-1995, а там фінансування Держтеле- або Держтелекомрадіо було близько 200-300 тис. дол., а запуск 1+1 на частоті УТ-1 чи УТ-2, за словами одного з перших акціонерів «плюсів» Б. Фуксмана, обійшовся у півмільйона зелених.
Тож навіть і після 2014 року НТКУ, НРКУ, ОДТРК (не завжди), Культура сиділи на «голодному пайку». Для виробництва програм часто почали залучати грантові кошти з Німеччини, США, Швеції, Великобританії (спочатку на Першому).
В Т2-ефірі Перший з 26 січня починав ефір не з 9-00, а знову з 13-00. Українське Радіо, яке в 2014-му отримало ФМ-частоти шляхом переоформлення ліцензій радіостанцій ОДТРК, а з 1 лютого почало на них мовити (з врізками ОДТРК) і паралельно почало відмовлятися від УКХ-частот, в кінці вересня через борги мало мовлення лише в столиці та обласних центрах.
Восени до НТКУ було приєднано НРКУ, ОДТРК, а пізніше – і канал «Культура». Студія «Укртелефільм», хоч і мали приєднати, але через тамтешні корупційні схеми цього не вийшло і досі.
Україна через рішення НТКУ не від хорошого життя не брала участь у «Євробаченні» , але транслювала його. В листопаді НТКУ домовилось з СТБ про відбір на Євробачення. СТБ проводив та показував відбір на конкурс і фінансував перші три роки виступ переможця відбору, Перший показував відбір і конкурс. Рішення хоч і було ризикованим, але вдалим: відбір вдалось підняти на якісно новий рівень, а потім прилетіли й інші бонуси.
В кінці року Сумська ОДТРК за доттримання стандартів суспільного мовлення першою отримала логотип (UA:Суми). З новим логотипом і графікою канал вийшов уже наступного року. Протягом 2018-19 рр. здійснили ребрендинг і інші регіональні державні телеканали.

#наташанемішай
  •  

kotenko.

2016 рік

В лютому Культура, Тиса-1, Центральний канал (КДРТРК), Українське радіо, Промінь і радіо Культура перейшли на супутникове мовлення з аплінку СТБ на супутнику Амос 3 і приєдналися до Першого та Першого Ukraine. Досі ці канали мовили на аплінку Укркосмоса і SES Astra.
Після того, як Україна виграла Євробачення, багато хто вже думав, що наступний конкурс пройде в Києві. Але пан Аласанія сказав, що вони влаштують «битву міст». Влітку продивлялися Київ, Львів, Дніпро і Одесу. Вибрали Київ, бо «там інфраструктура вже була підходяща». Питання: на фіга треба проводити відбір, щоб потім все одно вибрати Київ?
Крім Українського радіо, ФМ-частоти почали отримувати Промінь та Радіо Культура. Щоправда, запуститись на своїх частотах вдавалось максимум через рік (знову ж таки фінанси).
В квітні 2016-го радіо Ера припиняє мовлення на УР-1.
Влітку стало відомо, що на базі міжнародної версії Першого каналу буде канал UA: Крим (запустився 1-го січня наступного року).
В серпні чимало критики вилилось на УТ-1 за погану трансляцію Оліміпади.
Відповідь була десь така: «Ми вже десь другий рік все закупляємо через тендери, фінансів в нас мало, замітять в нас чорний нал за Олімпіаду – запахне криміналом».
1 листопада пан Зураб подав у відставку, бо знову фінанси урізали на 17-ий рік, і перекинули на проведення Євробачення, і не хочеться після свята по кримінальним справам проходити.  Хоча тепер мені здається, що скоріше всього тут справа йшла в здатності організувати проведення конкурсу. А цим і компанією вже займались інші люди, що тимчасово зайняли керівні пости в НТКУ – Бичок, Мельничук, Мамаєв  та Грицак.
Також цього року було обрано Наглядову раду НСТУ. До неї входять представники парламентських фракцій та громадських об'єднань.

2017 рік

НТКУ зі своїми центральними дирекціями та регіональними філіями була ліквідована, а замість неї з'явилася НСТУ з подальшою реєстрацією акцій та переоформленням ліцензій.
В січні-лютому почала роботу Наглядова рада, вибори голови правління холдингу призначили на 10 квітня, які виграв Аласанія у голови Держкомтелерадіо О. Наливайка. Роботу правління почало після Євробачення.
30 березня в Нацраді з питань ТБ і РМ було переоформлено супутникову ліцензію Першого, згідно якої мало вже бути цілодобове мовлення.
14 квітня ТРК Ера (мовила з 1999-го на частоті УТ-1) вже не було на супутнику. Як наслідок, на більшості території країни, де сигнал в аналозі роздавався через супутник, а не через радіорелейні лінії, телерадіокомпанії не було в ефірі. Лише в середині травня Ера з'явилась на окремому супутниковому каналі. 12 червня Концерн РРТ вимикає канал в аналозі за борги. Трохи пізніше там відновиться мовлення. 13 липня було укладено угоду між НСТУ та ТРК Ера, згідно якої остання анульовує свою ліцензію, але буде для Першого каналу виробляти щоденну ранкову програму (йшла з листопада 2017-го по липень 2020-го з боями в стилі змішаних єдиноборств). А 31 липня був останній ефір каналу вже підсанкційного Андрія Деркача.
Spoiler

Після проведеного Євробачення НСТУ отримало вже згадані бонуси: HD-техніку, яка б дозволяла перейти з формату кадру 4х3 на більш сучасний 16х9. І це сталося 11 грудня під час профілактичних робіт (перейшли Перший, Культура (з 7 серпня – офіційно вже UA: Культура з відповідним лого) та Крим), привіт Новому каналу.
Було досягнуто домовленостей з СТБ про спільну трансляцію самого конкурсу, але це коштувало Першому рейтингів, бо якщо раніше Євробачення витягувало канал, то тепер глядачам краще це було дивитися на 3-х С: на СТБ зі стереозвуком та Сергієм Притулою.
До речі, цей, а також минулий рік стали найгіршими для УТ-1 по молодіжній та комерційній аудиторіях: 26-28 місця серед усіх каналів, що вимірювались.
Про радіо:
Керівником УР-1 став його ж радіоведучий Дмитро Хоркін. Було пере запущене Українське радіо, яке стало розмовним, і досить успішно, Тут ще й радіо Ера ФМ поки перепродали, поки замість неї запустили радіо НВ, якому ще в 2020 р. довелося змінювати формат на більш музичний. Так, на радіо треба витрачатись куди менше, ніж на ТБ, але й там треба робити щось путнє. І це путнє поки що виходить. Сам Хоркін пізніше став членом правління НСТУ, відповідальним за радіо.

2018 рік

Відбулось болюче, але необхідне скорочення штату більш ніж на третину. Особливо постраждали регіональні філії, які вже з 15 січня мали програмну сітку з повторів Першого і Культури та кількома годинами власного мовлення. Менше постраждали Закарпатська й об'єднана Луганська та Донецька філії. Пізніше, а можливо лише наступного року в радіостанцій місцевих філій НСТУ стало менше відрізків мовлення. 
Ще минулого року з весни на супутнику замість Центрального каналу почав мовити канал ДотБ (донецька філія), наприкінці 2017-го ДотБ об'єднали з ЛОТ (Луганська філія) і знову ж таки 15 січня запустили UA:Донбас. Це була перша регіональна філія, яка почала мовлення в форматі 16:9 (хоча на супутнику ще довго була в 4:3), інші філії переходили аж до 2020-го, останньою стала Тернопільська філія.
Також Перший в Т2 став мовити цілодобово. Втім лише наступного року там прибрали напис «Digital». Культура стала мовити лише з 7-00 по 23-00.
Співробітництво з СТБ вийшло на новий рівень. Вже 16 березня в новинах на Першому та шоу «Холостяк» на СТБ показали карту України без Криму.
Відключення аналогу 1 вересня дало підвищення рейтингів УТ-1, який планували відключити останнім аж у 2019 році. Щоправда, і його відключили через борги перед КРРТ вже 25 вересня.
Також проводився конкурс на коментаторів біатлону. Перший раз в минулому році, м'яко кажучи, не дуже вийшов, наступний в цьому році наче й краще, але Тингаєв явно був «не в темі».
#наташанемішай
  •  

kotenko.

2019 рік

НСТУ анулювала свої телевізійні ліцензії, крім тих, де прописано мовлення в Херсонській, Чернігівській, Сумській, Харкові та підконтрольному Донбасі.
Вважаю, що 2019-ий рік став роком втрати довіри до того, що робиться в державному холдингу.
Нацвідбір на Євробачення не віщував нічого лихого. Аж тут 21 лютого скандально відомий Скрипін запросив до себе фіналісток «Аннамарія» і давай їх розпитувать: «А як ви відноситесь до того, що у вас батьки працюють чиновниками в окупованому Криму?». Піднявся хайп, антихайп, і інша жовч. Тодішній віце-міністр Кириленко заявляв, що, якшо переможе на відборі той, хто гастролює в Росії, той вабщє не поїде в Ізраїль на конкурс. І в фіналі нацвідбору були вже не стільки пісенні, скільки політичні баталії. Виграла Мaruv, так-так, яка і гастролює в Росії. Такий срач, таке бомбалейло піднялось!
До речі, з цього року вже НСТУ, а не СТБ, мало фінансувати виступ переможця відбору на Землі обітованій. Сідають за переговори з Анною, вона ж Марув, яка спочатку взагалі відмовилася від травневих виступів. Але коли в майбутньому контракті з'явився пункт про серйозні штрафи за гастролі в Росії протягом весни і не проукраїнську позицію, нічого не вийшло. Як не вийшло і з іншими учасниками. На наступні роки правила відбору змінили, але тут вже нічого не вернеш.
Тож Скрипін посадив Аласанію і правління «на бутилку», ті себе ще раз, Украна не була представлена на конкурсі, а в Першого в травні не було відносно високих рейтингів. Ну не получається в нинішніх керівників з Євробаченням, вся надія на СТБ, та є моменти, що й на канал Пінчука не треба сподіватись.
Виборча кампанія? Сильно УТ-1 не піднявся на ній. Ну а якщо на фінальні дебати до студії завітав лише Порошенко, і цей весь ефір множив імідж Суспільного мовлення на нуль...
31 січня засідала Наглядова Рада. Слухають аудит про використання донорських коштів через «Благодійний фонд підтримки суспільного мовлення». Почули, що той фонд не контролював використання цих коштів власне НСТУ, деякі послуги оплачувались за завищеними цінами і/або через ФОПи-одноденки. Підняв після цього один пан Козак підняв голос: «А давайте Аласанію відправимо у відставку». З боями поставили це питання в цей же день, хоча потрібно було і через тиждень-два, це ж не стояло  на порядку денному. Більшість проголосувала «за». Та голова правління подав у суд, і всьо... рішення справедливо визнали незаконним. Але як же ж добре мені запам'талось те, як одна пані Кисельчук, яка в конторі на Мельникова відповідає за суспільно-політичний чи інформнапрям, покривала членів НР відбірним російським матом.
Забув, що вулицю Мельникова перейменували на Юрія Іллєнка і, осанна, Перший, Культура і Крим почали робити в стерео режимі.
З'явились плани щодо ребрендингу Першого каналу на Суспільне. Моє обличчя аж перекосилось від такого.
Тим часом, цей рік виявився найгіршим для УТ-1 за рейтингами (аудиторії 4+ Вся Україна, 50-,50+; 18+ (50+))

2020 рік

Наче й найбільше фінансування НСТУ дали, хоча й неповне, наче й вже планували ребрединг провести. Аж тут стукають в двері представники Євроньюсу і кажуть: «Альо, ваші рахунки заблоковано. Вам же казали, оплатіть 10 млн євро боргу». Другий ба-бах – корона вірус і зміни до держбюджету. В жорсткішому варіанті, навіть якщо виплатити вищезгадані борги, можна прожити і до серпня, ну а тоді «Все, закриваймось». Прийняли все ж таки м'якші зміни до держбюджету, бо уряд, здається, отримав підсрачників від німців, британців, американців, шведів, які давали гранти Суспільному. А потім хтось скаржиться, чому багато українців так вірять у «зовнішнє управління».
Рахунки НСТУ все-таки розблокували, борги оплатили. А з того, що планувалось, лише нову Суспільну студію запустили, і то переважно за донорські гроші.
Кодування 4-х медіа груп медіа груп на супутнику дало приріст Першому каналу в рейтингах, особливо це стосується так званої «супутникової» аудиторії (міста/села 50-). Там взагалі канал не просідав нижче 19 місця.
Забув за канал Культура, він другий-третій рік вимірювався в Нільсені, але в липні вже припинив. Канал входив до топ-40.
На регіональних філіях з 15 липня почало виходити міжрегіональне ранкове шоу «Ранок на Суспільному». Розклад їх мовлення відтоді став: 6-00 по 22/23-00. Закарпаття і Донбас мовлять, як і до того, цілодобово.

Далі за посиланням рейтинги УТ-1 за попередні 11 років:
Spoiler
#наташанемішай
  •  

kotenko.

#1874
Частина 2. Що далі?

Spoiler

Пост Наталії Лігачової:
Поздравляем наших Svitlana Ostapa и Vadym Miskyi. Благодарим партию "Голос", которая делегировала в Набсовет Светлану и общественным организациям в сфере защиты прав молодежи, выдвинувшим и проголосовавшим за Вадима.
Я думаю, что никто не сомневается в том, что Светлана Витальевна и Вадим будут делать все возможное, а иногда даже невозможное:), чтобы Суспильне крепло и развивалось.
СМ - одно из немногих безусловных достижений Украины. Неслучайно за его шагами и шагами власти в отношении него так пристально следим не только мы,  наше гражданское общество, но и западные наши партнеры.


Перекладаю на людську мову.

Нове правління НСТУ не зробить якихось кардинальних змін. Бо його обиратиме Наглядова Рада, в якій є кілька людей з першого складу (Остапа, Міський (двох перших переобрали головою і секретарем відповідно), Глібовицький, Малазонія, Козак). І враховуючи, що ще шість осіб представляють ГОшки, приходимо до висновку, що оберуть головою когось із нинішнього правління. Про так званого «наступника» як кандидатуру від нинішніх керівників говорив і Аласанія в березневому інтерв'ю «Бабелю». Хоча про це я й так підозрював, коли дізнався у грудні 2019-го, що Григорій Тичина працюватиме в компанії.

Перейдемо до кандидатур

Від нинішньої команди може бути одна з 2-х кандидатур:

Тичина – має досвід керування на ТЕТ, СТБ, Україні. Та йому одразу пригадають, що працював на каналі Суркіса. А там, де Суркіс, там і Медведчук. Плюс колега по ТЕТу Малазонія в Наглядовій сидить.
Чернотицький – досвід керування більший, ніж 5 років. Керівник Сумської ОДТРК, член правління НСТУ по регіоналкам. Не дуже помітний, але договороздатний з членами Наглядової Ради. Та й скоріше його кандидатуру висунули б.
Нє, ну можна припустити, що і Макарова висунуть.

Інші кандидати: Куликов, Бородянський, Зирін з будівництвом концертного залу, може Наливайко.
Може бути, що й помилюсь.

Продовження незабаром. Можливо десь відредагую помилки в тексті.
#наташанемішай
  •