В січні 2022 р., разом з ДСНС та Департаментом з питань оборонної роботи цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Тернопільської ОДА, була проведена робота по впровадженню системи оповіщення населення. Проконтрольовано встановлення спеціальних технічних засобів для передачі сигналів та інформації через програми теле та радіомовлення, які долучилися до оповіщення та інформування населення у радіомовників: ТОВ «Тернопільська телерадіокомпанія «ТАКТ» (позивні: «Файне місто») - частота 106,8 МГц, ПП "Українська хвиля"» (позивні: "Українська хвиля"») - частота 101,1 МГц, ТОВ «Радіо ТОН» (позивні: «Радіо РОКС Україна») - частота 103,5 МГц, Українська корпорація телебачення і радіомовлення ,,ЮТАР" (позивні: «Kiss FM») - частота 89.0 МГц, ТОВ ,,ТРК ,,Медіа Маркет"(позивні: «ХІТ ФМ») - частота 105,6 МГц, ТОВ Радіо Тернопіль (позивні: «Мелодія FM») - частота 106,1 МГц, ЗАТ «Наше радіо» (позивні: «Наше радіо») - частота 104,1 МГц; у телемовників: ТОВ «ТV 4» (логотип «4tv»), ПП «ТРО «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»), ПП «ТРК «Смайл» (логотип ін тб (комбіноване)). Що надало можливість надалі, під час повітряних тривог, на всіх місцевих теле і радіо каналах оперативно оповіщати населення області про небезпеку.
Представниця Національної ради у тісній співпраці з ОВА розв'язувала складні питання, які виникали завдяки неправомірним діям ворога у нашій країні. Так, з 03:46 04.03.2022 до 10:00 05.03.2022 через хакерську атаку на Галицькі телекомутаційні системи, що забезпечували доставлення сигналу телеканалів до передавачів ТОВ «Зеонбуд», припинилася трансляція мовлення у багатоканальній мережі та у кабельних мережах телеканалів ТОВ «ТV 4» та ПП «ТРК «Смайл». В екстремальних умовах були вирішені організаційно-технічні питання доставлення сигналу та здійснено перекомутацію ТОВ «Зеонбуд» в м. Києві.
У наслідок ворожої масованої ракетної атаки вранці 10 жовтня сталося влучання в об'єкти критичної інфраструктури у восьми областях і столиці. У Тернопільській області виникли труднощі з електропостачанням та були запроваджені графіки включення електрики, як результат з'явилися проблеми в інформаційному просторі. КРРТ забезпечувало роботу 11 ТРО, але 12 радіостанцій, у тому числі 4 місцеві ТРО, які обслуговуються іншими операторами працювали за графіком вимкнення електроенергії (станом на 29.11. 2022 було відсутнє мовлення протягом 9 год. 30 хв.) Представниця з цим питанням неодноразово зверталася до керівників ТРО, також до керівника Тернопільської філіі КРРТ Макара Романа Володимировича і до заступника ОВА Устенко Віктора Володимировича, який координує роботу щодо зв'язків із засобами масової інформації, сприяє їх діяльності. Три місцевих організації ТОВ «Тернопільської ТРК «ТАКТ», ПП ТРО «Українська хвиля», ПП ТРО «Ух радіо» вирішили змінити оператора телекомунікації та повернутися до КРРТ. Решта радіостанцій розв'язали проблему за допомогою придбання генераторного обладнання. Не на всіх об'єктах КРРТ завжди було електроживлення, особливо в м. Чорткові, в м. Бучачі, в м. Кременці. Частково розв'язували цю проблему завдяки генераторному обладнанню.
розв'язували цю проблему завдяки генераторному обладнанню.
Подача електроенергії за графіком, недостатній рівень напруги у мережі призвели до нестабільної роботи оператора телекомунікацій ПП «Колумбус», який надавав свої послуги двом телерадіокомпаніям ПП «Телерадіоорганізації «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»), Приватному підприємству «Телерадіокомпанія «Смайл» (логотип ін тб (комбіноване), цю проблему вирішували за допомогою акумуляторних батарей. ПП ТРО «Ух радіо» з 16.12.2022 надавало в ефір неякісний сигнал, директор ТРО Тетяна Фартушняк пояснювала це неналежним виконанням обов'язків оператора телекомунікацій «Українська хвиля», про що було повідомлено листом НР, з часом роботу було відновлено. Також у грудні були проблеми з трансляцією сигналу «Радіо НВ» організаційно-технічні питання доставлення сигналу було вирішено.
У 2021 році за результатами конкурсів УКХ-частоту 71,03 МГц отримала ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ІФ МЕДІА-ГРУП», м. Київ (позивні: «Радіо Марія») і у 2022 році 01 жовтня розпочала мовлення на Тернопільщині з трансляцією протягом чотирьох годин на добу безпосередньо зі студії «Радіо Марія» у м. Тернополі.
З метою забезпечення об'єктивного та оперативного інформування населення місцевими та регіональними мовниками ТОВ «Тернопільська ТРК «ТАКТ», м. Тернопіль (позивні «Файне місто») 20 травня 2022 року почала трансляцію своїх програм згідно з дозволом Національної ради на тимчасове радіомовлення під час воєнного стану в м. Кременці (93,0 МГц), в м. Ланівці Кременецького району (89,8 МГц), в м. Бучач (Підзамочок) Чортківського району (87,5 МГц).
Є певні позитивні зміни і в розвитку цифрового телебачення. За результатами конкурсу Приватне підприємство «Телерадіоорганізація «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»), яке розповсюджувало свої програми в кабельних мережах у 5 населених пунктах області отримали ліцензію на цифрове телемовлення на вільних телеканалах багатоканальних телемереж стандарту DVB–T2 (MPEG 4): у 5 населених пунктах області. У зв'язку з нападом Російської Федерації та введенням воєнного стану, з метою забезпечення об'єктивного та оперативного інформування населення місцевими та регіональними мовниками Національна рада листом від 27.04.2022 р. № 16/370 на лист Тернопільської обласної військової адміністрації від 07.03.2022 № 01-1747/38 узгодила мовлення на час воєнного стану на вільному каналі у багатоканальній мережі МХ-5 у м. Тернополі ПП «Телерадіоорганізації «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»). Згідно з дозволом Національної ради на тимчасове мовлення телекомпанія розпочала мовлення у м. Тернополі 10.03.2022 р., у м. Бережанах і м. Бучачі 14.03.2022 р., у м. Чорткові 20.03.2022 р., у м. Кременці 21.03.2022 р.
За результатами конкурсу Приватне підприємство «Телерадіоорганізація «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»), телекомпанія ТОВ «TV-4» (логотип «4tv»), Приватне підприємство «Телерадіокомпанія «Смайл» м. Тернопіль (логотип ін тб (комбіноване)), регіональна телекомпанія ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. (логотип «АВЕРС») і одна місцева нова телерадіоорганізація ПП ТРО «Едвансед візуал технологіс маркетинг», м. Тернопіль (логотип «ФАЙНЕ МІСТО») отримали ліцензію на цифрове телемовлення на вільних телеканалах багатоканальних телемереж стандарту DVB–T2 (MPEG 4) у 5 населених пунктах Тернопільської області, але розпочати мовлення змогла тільки одна компанія ТОВ «TV-4» (логотип «4tv») у м. Шумську на 41 ТВК. Всі решта не змогли розпочати мовлення у зв'язку з введенням воєнного стану та несприятливою економічною ситуацією в країні.