Тернопільська
На жаль, приклад кількох радіоорганізацій, які офіційно заявили про своє бажання мовити в ФМ-діапазоні, не додав оптимізму тим, хто вагається і сумнівається. Мова йде про Редакції Бучацького районного радіомовлення, Гусятинського районного радіомовлення, Лановецького районного комунального радіомовлення. Висновків від ДП «УДЦР» та оголошення конкурсу на отримання ліцензії дані організації чекають уже понад два роки. Щодо звернення Редакції з Бучача: у листі ДП «УДЦР» ще від 27.12.2018 на ім'я голови Національної ради Ю.Артеменка повідомляється, що визначене для передавача у м. Бучач частотне присвоєння 87,5 МГц направлено на погодження до ГШ ЗСУ та міжнародну координацію. Дещо менші терміни очікування у двох інших радіоорганізацій, які нині продовжують мовити у проводовій мережі і сподіваються на отримання ліцензії на ефірне мовлення у 2020 році. Через подальше зволікання вони просто втратять потенційних інвесторів (об'єднані територіальні громади), не кажучи вже про намір керівників інших ОТГ підтримати проєкт «Мовлення громад».
Чимало звернень громадян до представника Національної ради упродовж звітного періоду стосувалися проблем із прийомом програм першого каналу «UA:Українське радіо» в обласному центрі і навколишніх районах. Суспільний мовник володіє в Тернополі частотою 87,7 МГц, потужність передавача 0,25 кВт, при тому, що всі мережеві та інші місцеві мовники використовують передавачі потужністю 1 кВт. Звернення представників місцевих органів влади, громадських організацій до керівництва НСТУ з проханням ініціювати прорахунок в ДП УДЦР можливості збільшення потужності передавача в с. Лозова (м. Тернопіль) залишені поза увагою.
З'являється шанс нарешті хоча б частково закрити «білу пляму» і поширити сигнали телебачення і радіомовлення на південно-західну частину Тернопільської області. Зокрема, буде задіяно вежу в м. Монастириськах, що дозволить телеглядачам приймати програми не лише довкола районного центру, але й частково в сусідніх Бучацькому та Підгаєцькому районах. А крайня південна частина області в більш складній ситуації. Якщо в Борщівському районі вже робилися певні кроки в напрямку розбудови телевізійного мовлення (відведення місця під опору, для якої вже було навіть прораховано частоту під аналоговий передавач), то в Заліщицькому районі і цього не зроблено. Видається, що для даного району було б доцільно використати телевежу, що розташована в с. Хрещатик Чернівецької області, практично на межі з Тернопільською областю. Аналогічна ситуація вже розв'язана в м. Бережанах, звідки поширює програми у цифровому форматі на частину сусіднього регіону ТРК «Галичина», м. Івано-Франківськ. Однак наразі серед визначених населених пунктів для розміщення передавачів МХ-7 село Хрещатик не значиться.
На перспективу розбудови мультиплексу МХ-7 розраховують Приватне підприємство «Телерадіоорганізація «ТЕРНОПІЛЬ-МЕДІА» (логотип «Тернопіль 1»), яке зараз розповсюджує свої програми в кабельних мережах у 5 населених пунктах області, а також телекомпанія ТОВ «TV-4» (логотип «4tv»), яка здійснює телемовлення в 5 населених пунктах, однак у м. Шумську ліцензією передбачено тільки аналогове мовлення.