https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=308326862946896&id=100013087545803Довідково:
29 грудня 1958 року відбулася перша телевізійна трансляція в Тернополі. Цього дня було введено в дію телевізійний передавач ТРСА-56. Програма приймалась по ефіру зі Львова.
1 липня 1977 року наказом Міністерства зв'язку УРСР створено підприємство РМЗ-5 (Республіканський магістральний зв'язок) з адміністративним центром у Тернополі. До складу РМЗ-5 увійшли радіотелевізійні передавальні об'єкти Волинської, Рівненської, Тернопільської і Хмельницької областей. За часи існування РМЗ-5 було виконано великий об'єм робіт по будівництву радіотелевізійних об'єктів і вводу в експлуатацію радіотелевізійного і радіорелейного обладнання в західних областях України.
РМЗ-5 проcтягався із півдня на північ більш ніж на 420 км і з заходу на схід на 300 км. В зв'язку із великим обсягом робіт в 1991 році приймається рішення про створення обласних радіотелевізійних передавальних центрів. В 1991 році створюється Хмельницький ОРТПЦ, у 1993 році - Волинський ОРТПЦ, у 1994 році – Рівненський ОРТПЦ.
1979 – введено в експлуатацію Тернопільську радіотелевізійну станцію (с. Лозова) з щоглою 252 м і першим потужним передавачем "Ураган" (25 кВт). РТС Лозова включена в магістральну радіорелейну лінію Черкаси – Рівне;
1982 – введено в дію другий потужний передавач "Дон" (25 кВт) в м. Тернополі для трансляції програм каналу "Останкіно"; 1984 – запущено УКХ ЧМ передавач
1987 – на РТС Лозова добудовано технічне приміщення для нового передавача, змонтовано власними силами і здано в експлуатацію телевізійний передавач "Ільмень" 20 кВт для третьої програми центрального телебачення
вересень 1991 – вперше вийшов в ефір передавач місцевого телеканалу TV-4
квітень 1992 – вперше на каналі УТ-1 пролунали передачі Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії (ТТБ)
серпень, грудень 2001 – запущені цифрові потоки Лозова – Рівне, Лозова – Бережани – Червоне
За період 2001 р.-2006 р – вийшли в ефір передавачі телекомпаній "ММЦ СТБ" ,"5 канал","Новий канал""М1","ІСТУ","Україна", "ТЕТ" ,"НТН","ММС","ЛЮКС .
В 2007 році на радіотелевізійній станції в м.Кременці введено в експлуатацію телевізійний передавач потужністю 100 Вт на програму "Експрес-інформ".
На виконання наказу Концерну радіомовлення , радіозв'язку та телебачення № 164 від 25.06.2009 р."Про початок роботи Тернопільської філії Концерну РРТ " Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр (Терноп. ОРТПЦ) було реоганізовано в Тернопільську філію Концерну РРТ з 1 липня 2009 р.
Тернопільська філія Концерну РРТ – це єдине підприємство в Тернопільській області за родом діяльності з потужним спеціалізованим виробництвом – по розповсюдженню телевізійних і радіомовних програм в області.
В 2011 році введено в експлуатацію цифрові телевізійні передавачі стандарту DVB-T2 на РТС Лозова (потужністю 1 кВт),РТС Бережани,Кременець,Чортків(потужністю 0,2 кВт),РТС Бучач ( потужністю 0,1 кВт) по чотирири передавачі на кожній телевізійній станції на 32 програми.
На РТС Кутківці в 2011 році введено в експлуатацію ФМ передавачі на частотах 105,6МГц,;89,0МГц .
Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр нині Тернопільська філія Концерну РРТ – це єдине підприємство в Тернопільській області за родом діяльності з потужним спеціалізованим виробництвом – по розповсюдженню телевізійних і радіомовних програм в області.
До складу Тернопільської філії входять 10 телевізійних (радіорелейних, радіомовних) станцій, що розташовані по Тернопільській області, на яких змонтовано та побудовано 10 висотних споруд від 60 м до 250 м, 10 технічних будинків та цивільних споруд.
Тернопільська філія здійснює трансляцію 14-ти телевізійних програм у м. Тернополі і 3-6 програми у районах області. Трансляція здійснюється 19 потужними, 21 малопотужними передавачами. Для забезпечення ретрансляції ТВ програм в тіньових зонах в умовах сильно пересіченої місцевості встановлено 25 двох та три програмних мікроретранслятори.
В 2011 році введено в експлуатацію цифрові телевізійні передавачі стандарту DVB-T2 на РТС Лозова ( потужністю 1 кВт), РРС Бережани, РРС Кременець, РРС Чортків (потужністю 0,2 кВт), РРС Бучач (потужністю 0,1 кВт) по чотири передавачі на кожній станції на 32 програми.
В 2014 році введено в експлуатацію цифрові телевізійні передавачі стандарту DVB-T/НТ/Т2 типу TXTU-30-2-G потужністю 10 Вт на РРС Бережани, РРС Бучач, РРС Чортків.Трансляцію радіомовних програм в Тернопільській філії здійснюють потужні передавачі та шість малопотужних радіомовних передавачів, які транслюють програми Р-1 та Тернопільської ОДТРК, а також вісім передавачів комерційних радіокомпаній.
В період 2013-2015 років введені в дію три радіомовних FM передавача в діапазоні (85,7-108 МГц) також надає телекомунікаційні послуги 18 операторам зв'язку і все це обслуговує 87 висококваліфікованих фахівців.
За роки існування Тернопільської філії було збудовано 340,4 км зонових радіорелейних ліній. Провели заміну обладнання Р-600 2 МВ на Геліос на магістралі УРРЛ-4 та проведена оцифровка РРЛ ліній для подачі місцевих ТВ та РМ програм на всі передавальні станції.
Побудовано нові об'єкти, а саме: у 1994 році будівництво нової вежі в м. Бережани, у 2000 році новий об'єкт із опорою в м. Кременець, у 2003 році будівництво нової опори в м. Чортків,
у 2010 році новий об'єкт із опорою в м. Монастириськ, у 2017 році будівництво нової опори в м. Бучач.Проведена заміна потужної передавальної антени програми «Інтер» + ТВ-4 на радіотелевізійній станції Лозова, заміна передавальної антени для ТОВ «Зеонбуд». Змонтовано обладнання для супутникового прийому програм ТБ на РМ на усіх об'єктах філії. Змонтовано обладнання FM передавачів на РРС: Бережани, Чортків, Кременець. Проведена заміна усіх ТВ передавачів на сучасні. Виконана модернізація ТВ радіостанції «Дон», «Ураган». Проведена заміна потужної ТВ радіостанції «Ільмень» на сучасну. Змонтовано обладнання для організації багатопрограмного FM мовлення на РТС Лозова, РРС Кутківці. Проведена реконструкція котельні на твердому паливі РТС Лозова, реконструкція системи опалення технічного будинку, проведена газифікація РТС Лозова та базового господарства. Змонтовані системи відеоспостереження на усіх об'єктах. Усі об'єкти обладнані системами охоронної сигналізації. Проведений капітальний ремонт периметральної огорожі на РРС: Бучач, Чортків, Бережани, Ланівці. Проведена заміна дизель-генераторів на РРС: Шумськ, Ланівці, Чортків, Бережани, Теребовля. Проведений ремонт технічних приміщень усіх об'єктів. Обладнані кімнати відпочинку працівників аварійно-профілактичної групи на РРС: Шумськ, Чортків, Бережани. Проведено заміну покрівлі технічного будинку на РРС Чортків. Організовано музей філії.