Антенны для приёма радиостанций

Автор AlexFM, Липень 01, 2011, 09:55:16

Попередня тема - Наступна тема

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаПрийняв Радіус фм на 100,8. Прийом нестабільний, але ловить весь вечір. Якщо я польську антену поставлю у вертикальну поляризацію прийом покращиться?

Лучше штырь длиной 70 см с таким-же отвесом и согласующим U-коленом  
  •  

Ігор

AlexFM писав(ла):
ЦитатаІгор писав(ла):
ЦитатаПрийняв Радіус фм на 100,8. Прийом нестабільний, але ловить весь вечір. Якщо я польську антену поставлю у вертикальну поляризацію прийом покращиться?

Лучше штырь длиной 70 см с таким-же отвесом и согласующим U-коленом
а підсилювача не треба ставити?  
  •  

loreniola

Ігор писав(ла):
ЦитатаAlexFM писав(ла):
ЦитатаІгор писав(ла):
ЦитатаПрийняв Радіус фм на 100,8. Прийом нестабільний, але ловить весь вечір. Якщо я польську антену поставлю у вертикальну поляризацію прийом покращиться?

Лучше штырь длиной 70 см с таким-же отвесом и согласующим U-коленом
а підсилювача не треба ставити?

Я колись під\'єднав підсилювач  то прийом взагалі погіршився.З\'явилося багато дзеркальних частот.Ліпше під\'єднати штир чи довгу проволку.  
  •  

Ігор

В мене зараз підключена антена з підсилювачем проблем немає.
\"согласующее U-колено\" робити те що тут ruslan-kv.chat.ru/teoriy/SSY/ssy.htm на 4 малюнку?  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаВ мене зараз підключена антена з підсилювачем проблем немає.
\"согласующее U-колено\" робити те що тут ruslan-kv.chat.ru/teoriy/SSY/ssy.htm на 4 малюнку?



На втором. А вообще можно любой вариант. Можно два штыря подключить к польскому УВЧ, а после преобразовательного трансформатора применить полосовой колебательный контур что-бы отсечь всякую гадость.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаМені більш подобається варіант з підсилювачем, тому що він щей підсилить. Для полосового коливального контура що потрібно?

Трансформатор штатный, с него сигнал подаешь на разделительный конденсатор 20-22 пФ, к нему паяется (\"горячий вывод\") катушка 5 витков на оправке 4мм мотается проводом в лаке даметром 0.22-0.4мм (\"холодный вывод\")на корпус, ей параллельно конденсатор 27 пФ (а лучше переменный 5-40 пФ) и через штатный разделительный конденсатор на базу входного транзистора. Подстройкой конденсатора и раздвижением\\сдвижением витков можно неплохо подстраиваться на конкретный сигнал и/или полосу. Если есть желание иметь более широкополосное усиление во всем диапазоне ФМ - индуктивность катушки должна быть большей (примерно 8 витков) а емкость конденсатора меньшей (18-15пФ).  
  •  

Ігор

Зробив антену, але покищо без коливального контура. Закріпив під своєю польською антеною, здається з підсиленням трохи переборщив. Ловиться Русское радио з житомира 101,7, Житомирська хвиля 103,4 (навіть не зникає), їй заважає Ера фм 103,5 з Володарки Ері заважає Рокс із Києва на 103,6.  
  •  

loreniola

З підсиленням можна переборщити .Тоді можуть з\'явитися дзеркальні частоти і прийом може взагалі погіршитись  
  •  

Vova.UA

Ігор писав(ла):
ЦитатаЗробив антену, але покищо без коливального контура. Закріпив під своєю польською антеною, здається з підсиленням трохи переборщив. Ловиться Русское радио з житомира 101,7, Житомирська хвиля 103,4 (навіть не зникає), їй заважає Ера фм 103,5 з Володарки Ері заважає Рокс із Києва на 103,6.
Можна фото, як це все діло виглядає ? І який приймач ?  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Приймач - автомагнітола JVC. Фото антени зробити не не зможу. Я взяв 2 антени від старих приймачів підключив до підсилювача swа 7777 і закіпив на трубі під польською антеною у вертикальному положенні.

 
Жашків нажаль не виловив.

Чомусь не можу ловити АМ діапазон коли ця автомагнітола була в машині проблем не було а зараз якийсь фон заважає. Вимкнув все що міг, і всеодно він не зникає. Неможу вимкнути мікшерний пульт і підсилювач тому що слухаю через них. Може цей фон десь береться із блока живлення? Конденсатор точно не може бути тому він на 10тис мкФ 25В(думаю вистачить для згладжемня пульсацій), напруга на вих 15В.  
  •  

loreniola

Ігор писав(ла):
ЦитатаНа фм у мене проблем взагалі немає. А на АМ неможу нічого прийняти. Нажаль о 6 ранку я не можу послухати. По буднях я дохожу до роботи, а по вихідним відсипаюсь. Раніше пам\'ятаю як у мене був приймач КІРО, АМ ловив без проблем. А зараз навіть Промінь з Броварів не можу прийняти хоть і живу приблизно за 100км.
А на автомагнітолі заземлення є?. Якщо нема то треба зробити .Це значно допомагає ловити сигнал на середніх хвилях.
І в мене на батарейках ліпше ловиться ніж через шнур.  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаПриймач - автомагнітола JVC. Фото антени зробити не не зможу. Я взяв 2 антени від старих приймачів підключив до підсилювача swа 7777 і закіпив на трубі під польською антеною у вертикальному положенні.

 
Жашків нажаль не виловив.

Чомусь не можу ловити АМ діапазон коли ця автомагнітола була в машині проблем не було а зараз якийсь фон заважає. Вимкнув все що міг, і всеодно він не зникає. Неможу вимкнути мікшерний пульт і підсилювач тому що слухаю через них. Може цей фон десь береться із блока живлення? Конденсатор точно не може бути тому він на 10тис мкФ 25В(думаю вистачить для згладжемня пульсацій), напруга на вих 15В.



АМ - это диапазон в районе 1МГц. Если автомагнитола подключена к антенне через польский УВЧ, то сей диапазон Вы никогда не услышите. Для этого нужна отдельная антенна. В свое время, в домашних условиях слушал через автомагнитолу с помошью польского УВЧ дальние УКВ/ФМ станции, при этом для прослушивания АМ соорудил отдельную, длинную антенну в виде наклонного луча длиною в 5 метров с развязкой. Приходилось слушать только тогда, когда БП усилителя выдернут из розетки.  
  •  

AlexFM

loreniola писав(ла):
ЦитатаAM та середні хвилі -це одне і те саме.http://ru.wikipedia.org/wiki/Средние_волны
http://nsgagarin.narod.ru/livejournal/Moscow_FM.docще приклад.
Прийом далеких станцій можливий в темну пору доби.
І підсилюється коли зробити заземлення.
Але той діапазон чутливий до багатьох битових пристроїв, електроперешкод.

Вот насчет АМ меня лечить не надо, я и так в курсе. Просто пишу более доступным языком.
Если УВЧ типа SWA то частоты ниже 40МГц он не пропустит, даже если выкинуть штатный трансформатор на феррите. Особенность в схемотехнике.

Если расширять рабочую полосу УВЧ, то нужно применять высокоиндуктивные дроссели, которые стоят по развязке на питание, что приводит к самовозбуждению УВЧ. Таким образом, даже на УКВ можно прослушивать во всем диапазоне УКВ/ФМ частот станции работающие на КВ и даже ДМВ передатчики, а кроме того, еще и массу комбинаторик от местных ФМ станций.

Для УКВ/ФМ рекомендую хотя-бы параллельно выходу трансформатора (4 провода, две точки: сигнальный и корпус) подпаять катушку на 8-10 витков и параллельно ей кондер на 10-12-15 пФ. Уж поверьте богатому опыту, чем уже полоса пропускания УВЧ, тем выше его эффективность в разы. Когда-то доработавши почти по такой схеме УВЧ добился стабильного приема одной станции, расположеной на расстоянии 120 км, при учете прямой видимости на местный телецентр (5 км).


Додано: 06-07-2011 14:38

loreniola писав(ла):
ЦитатаПрийом далеких станцій можливий в темну пору доби.
І підсилюється коли зробити заземлення.
Але той діапазон чутливий до багатьох битових пристроїв, електроперешкод.


Человек ведь писал о близстоящем мощном передатчике, который не слышит и вовсе!  
  •  

Ігор

Можна створити таку тему!

Як ви думаєте якщо я добавлю до антени що я зробив ще антену у горизонтальному положенні я зможу нормально приймати радіостанції з горизонтальною поляризацією? І яка має бути довжина цих вусиків щоб отримати наксимальну амплітуду сигналу для радіус фм на 100,8?
Знаю що якщо буде коротша антена сигнал буде слабший якщо довша чим потрібно ще сигнал всеодно не добавиться. І яким способом ще можна отримати збільшення сигналу перед підсилювачем (щоб хвиля не пропадала).  
  •  

PABEDUN

Кажу одразу, я не фізик і не великий спеціаліст:laugh: Кажу все з свого досвіду і те як робив я.Отже по поляризації:коли я з цим експерементував,то поставивши горизонтальну всі радіостанції у вертикальній стали погано ловити а деякі пропали взагалі,проте 99.0 або 105.0 з Києва краще не стали, а 105.8 я не спіймав на горизонтальну.Про 100.8,скажіть де Ви знаходитесь і які хвилі поруч,тобто можуть заважати.Я Радіус приймаю з Гомеля тільки на 100.15,бо Гала заважає.У вусиках помітив головне,щоб вони не торкались один одного і були симетричні.І про підвищення сигналу:по-перше якісний кабель,по-друге як можна коротша була його довжина,по-третє менше на його шляху металевих предметів і особливо антен(це помітив коли кімнатна антена стояла на телевізорі,то дуже впливала на сигнал).  
  •