Антенны для приёма радиостанций

Автор AlexFM, Липень 01, 2011, 09:55:16

Попередня тема - Наступна тема

Vova.UA

Ігор писав(ла):
ЦитатаВ мене зараз стоїть підсилювач swа 7777 непам\'ятаю на скільки підсилення, пам\'ятаю лише більше 32 ДБ. Коли буду в магазнині треба буде подивитися характеристики.
Тут є трохи цифр по підсилювачах
http://cxem.net/tv/tv42.php  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

admin

Часть топика Тропосферне проходження

здесь пишем исключительно об антеннах  
  •  

Ігор

В мене ще з\'явилась ідея об\'єднати польську антену з тею що я зробив, тоді можна буде приймати радіостанції з обома поляризаціями. В магазині мають бути суматори сигналів, де входять 2 антени, а виходить одна.


Ще хочу дізнатись як можна зайнятись далеким  прийомом телеканалів?  
  •  

PABEDUN

Подібних суматорів вистачає:) Але от ефект у мене від такого був поганий,в кращому випадку був середній варіант.Тобто всі радіостанції працювали на 3-4 бали з 5.Або і взагалі прийом падав до неймовірності:( Я тут притрумуюсь приказки \"за двома зайцями поженешся...\"Але спробувати можна.Велику роль відіграє тип суматора.

Щодо телеканалів,то впринципі все так як і з радіо думає,тільки:1-антену треба високо ставити 2-направленість на передавач тут важливіше набагато ніж в радіо 3-польська ришітка не найкраща для цього антена а якщо вже і польська то треба перебрати немало посилювачів.

Я приймав на полячку на висоті 16м з посилювачем 2000 з Гомеля(більше 100км) всі канали що там транслюються,при цьому антена була направлена чітко на Гомель.Якість на 80-99% і канал \"Росія\" незнаю може з Новозибкова на 60%  
  •  

Ігор

Може суматор складав сигнали у протифазі? На одній антені на центральному проводі була позитивна напівхвиля, а на іншому центральному негативна, при складенні такі сигнали зменшаться. Думаю якщо поміняти фазу на одній антені втрати зникнуть.

Щодо далекого прийому тб я зрозумів що покищо з цього роя нічочо не вийде:-) вище підняти не зможу. Хіба що спробую знайти ще один підсилювач, не пам\'ятаю який але він сильніший за інший. По характеристикам не памятаю дб але по відстані він здається до 140 - 170 км. Підсилювач 7777 і 9999 до 90 - 120 км.  
  •  

PABEDUN

а ця антена що радіус фм ловить має ловити тв-канали з Брагіна,там і передавачі потужні на скільки я памятаю:) підключали її до телевізора?
до речі,можете детальніше описати свою антену яку ви зробили для радіо?та що з вертикальною поляризацією  
  •  

Ігор

Я цією антеною і дивлюся тв. Але нажаль тв з Брагіна не приймає. На іншому телевізорі  (антена стоїть вище) рік назад часто були тропо на 27 твк першого каналу. Зараз щось незрозуміле.

Я взяв від старих приймачів 2 довгі антени і підсилювач swа 7777. На вхід підсилювача підключив ці дві антени. І закріпив на деревяному бруску під польською антеною. Антени в довжину близько 1 метра, посередині в коробці підсилювач. Після того як я прийняв 103,4 якому заважало 103,5, а йому заважало 103,6, я вирішив поставити блок живлення з регулятором щоб вибирати підсилення.  
  •  

AlexFM

Вот тут: http://radiomechanic.net/radiopriem-i-peredacha-stati/1-uzly-priemnikov-menedzher-kategorii/463-antennyi-usilitel-dlya-ukv-chm-radiopriemnika.html хорошо отображен Входной полосовой фильтр для диапазона 65-108. При его применении эффективность УВЧ повышается в разы.  
  •  

PABEDUN

AlexFM писав(ла):
ЦитатаВот тут: http://radiomechanic.net/radiopriem-i-peredacha-stati/1-uzly-priemnikov-menedzher-kategorii/463-antennyi-usilitel-dlya-ukv-chm-radiopriemnika.html хорошо отображен Входной полосовой фильтр для диапазона 65-108. При его применении эффективность УВЧ повышается в разы.
Спасибо:) Попробуем сделать.Хочется всё-таки улучшить приём станций с Новозыбкова и Гомеля.


Додано: 11-07-2011 16:38

Ігор писав(ла):
ЦитатаЯ цією антеною і дивлюся тв. Але нажаль тв з Брагіна не приймає. На іншому телевізорі  (антена стоїть вище) рік назад часто були тропо на 27 твк першого каналу. Зараз щось незрозуміле.

Я взяв від старих приймачів 2 довгі антени і підсилювач swа 7777. На вхід підсилювача підключив ці дві антени. І закріпив на деревяному бруску під польською антеною. Антени в довжину близько 1 метра, посередині в коробці підсилювач. Після того як я прийняв 103,4 якому заважало 103,5, а йому заважало 103,6, я вирішив поставити блок живлення з регулятором щоб вибирати підсилення.

Я думаю якщо підняти антену,то хоть якось щось з Брагіна прийметься,але краще спробувати кращу антену.
У мене верхні вусики по 1.5 метра,а три нижні пари залишив оригінал,тільки переробив їх так,щоб були тільки вверх.всі вони направлені не строго вертикально вгоро а десь як \"ноги на ширині плеч\" тільки вверх розуміється:) Посилювач вмикаю тільки для Гомельських,Київських та Новозібківських станцій.Чернігів і Холми приймаютьсяя однаково супер хоть ввімкнений посилювач хоть ні  
  •  

Ігор

AlexFM писав(ла):
Цитатахорошо отображен Входной полосовой фильтр для диапазона 65-108.
дякую. Його можна добавити до підсилювача?


Додано: 11-07-2011 17:09

PABEDUN писав(ла):
ЦитатаСпасибо:) Попробуем сделать.Хочется всё-таки улучшить приём станций с Новозыбкова и Гомеля.


Додано: 11-07-2011 16:38

Ігор писав(ла):
ЦитатаЯ цією антеною і дивлюся тв. Але нажаль тв з Брагіна не приймає. На іншому телевізорі  (антена стоїть вище) рік назад часто були тропо на 27 твк першого каналу. Зараз щось незрозуміле.

Я взяв від старих приймачів 2 довгі антени і підсилювач swа 7777. На вхід підсилювача підключив ці дві антени. І закріпив на деревяному бруску під польською антеною. Антени в довжину близько 1 метра, посередині в коробці підсилювач. Після того як я прийняв 103,4 якому заважало 103,5, а йому заважало 103,6, я вирішив поставити блок живлення з регулятором щоб вибирати підсилення.

Я думаю якщо підняти антену,то хоть якось щось з Брагіна прийметься,але краще спробувати кращу антену.
У мене верхні вусики по 1.5 метра,а три нижні пари залишив оригінал,тільки переробив їх так,щоб були тільки вверх.всі вони направлені не строго вертикально вгоро а десь як \"ноги на ширині плеч\" тільки вверх розуміється:) Посилювач вмикаю тільки для Гомельських,Київських та Новозібківських станцій.Чернігів і Холми приймаютьсяя однаково супер хоть ввімкнений посилювач хоть ні
щодо вусиків ви мені подали ідею, треба їх видовжити.
В мене київські і білоцерківські теж приймаються без підсилювача, і навіть коли антена в будинку. Деякі з києва в будинку навіть приймаю на телефон. З БЦ на телефон ловиться лише чотири, але краще ніж київські.
Але хочеться приймати Радіус фм максимально стабільно.  
  •  

PABEDUN

Ну з Києва прийом дуже гарний.навіть за 20 км від Чернігова київські станції добре ловлятся на магнітолу,правда не всі.а це кілометрів 100 від Києва:-)у мене в Щорсі на телефон ловиться 5 станцій нормально:-)  
  •  

AlexFM

Да, для этого и выложил. Если предполагается только 88-108, то у L1 отнимается один виток.
А оптимальная длина усов на данных частотах в теории составляет 70-80см на плече.  
  •  

Ігор

PABEDUN писав(ла):
ЦитатаНу з Києва прийом дуже гарний.навіть за 20 км від Чернігова київські станції добре ловлятся на магнітолу,правда не всі.а це кілометрів 100 від Києва:-)у мене в Щорсі на телефон ловиться 5 станцій нормально:-)
в мене на паганенький приймач можна прийняти до 10 радіостанцій. Якщо взяти хотя б кіпо то можна вже всі приймати.
В меме бивша жила за 100 км від Києва в сторону Чернігівської обл там памятаю телефоном в квартирі ловив майже всі київські радіостанції. А на трасі біля таблички там взагалі Гала ловить стабільно телефоном з паганенькими наушниками.


Додано: 12-07-2011 07:52

AlexFM писав(ла):
ЦитатаДа, для этого и выложил. Если предполагается только 88-108, то у L1 отнимается один виток.
А оптимальная длина усов на данных частотах в теории составляет 70-80см на плече.
мені потрібно 88 - 108, значить вуси я скорочу десь на 20см.
В мене в неділю почав заводитися підсилювач на антені з V-поляризацією :(  
  •  

PABEDUN

Да київські станції добре Чернігівщину покривають:-)я сьогодні антену покрутив,то нарешті з Новозибкова виловив 89.5 та 88.3.все інше без змін.для мене вуса по 1.5 метрів стали найкращими,але якщо антена на висоті то це маразм буде:-(поламаються за хвилину.а опору(підтримку) з металу небажано,бо все псує.у мене антена на цегляній трубі від каміна висить на даху  
  •  

Ігор

Вітер може зіпствати вуса. Але якщо півтора метра то можуть опуститися під своєю вагою. Хіба що зробити опору з дерева щоб тримала.  
  •