Антенны для приёма радиостанций

Автор AlexFM, Липень 01, 2011, 09:55:16

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Зараз приймаю в с. Синява (Рокитнянський р-н) Буки (Черкаська обл), відстань ще не знаю, потужність 0,5кВт.
Ще приймаю Житомирську хвилю,
Русское радио Житомир, Наше радіо Житомир, Рокс Житомир, але не стабільно, і ще щось приймав з Житомира, і Бердичева.
Коли підключав польську антену, то приймав Радіус фм з Брагіна 2кВт, горизонтальна поляризація, відстань приблизно 300км.

Ще приймаю весь Київ більше 100км(?), але його можна і без цієї антени приймати, деякі навіть телефоном.
  •  

rl55

ЦитатаКоли підключав польську антену, то приймав Радіус фм з Брагіна 2кВт, горизонтальна поляризація, відстань приблизно 300км
Ігор,это был регулярный прием или эпизодический?
А Ваша самодельная антенна не смогла его принять?
  •  

Ігор

Не приймався лише зимою, і в дощову погоду, сигнал був не стабільним, хотя по вечорах, прийом був навіть на 5.
Не зміг прийняти через поляризацію, я саморобну антену закріпив вертикально, а там горизонтальна поляризація.
  •  

rl55

Ігор,В своей самодельной антенне Вы применяете полуволновой вибратор.
А попробуйте ради эксперимента применить волновой вибратор - у него и действующая длина в 2 раза больше и, возможно,согласование с усилителем станет лучше (ведь на плате усилителя стоит трансформатор сопротивлений 4:1)
  •  

Ігор

Спробую, але мабуть аж через тиждень на вихідних.
  •  

rl55

Ігор,еще вариант - полуволновой петлевой вибратор.
  •  

Ігор

А з петлевим вібратором складніше, не знаю де зараз його взяти.
  •  

rl55

Ігор,я в свое время для ДМВ антенн использовал алюминиевую жилу силового трехфазного кабеля (с палец толщиной).
Правда тогда никто ничего на металлолом не сдавал...
  •  

Ігор

Такі в мене є на роботі, але їх не винисеш.
  •  

kolobokarsen

В мене антена ось така http://roks.com.ua/ru/catalog/efir_tv/antens/dipol/good353/
 підсилювач LVT FM-18  http://www.lvt.lviv.ua/index.php?page=33&product=8&PHPSESSID=3edc7c1dcba4d6d8880a0bce58294185  Блок живлення від польської антени "сітки" (плюс підключений до плюса підсилювача, а мінус прикріпив до обмотки кабеля). Так пропрацювало два три в просто СУПЕРОВО-приймаючему стані, а після цього якість дуже впала. Можливо йому цей блок не підходить, все ж таки це автомобільний підсилювач і розрахований на акумулятор?
  •  

Ігор

Може бути і в блоку живлення (перевірте напругу), може і в підсилювачі. Підсилювач має бути підключений поближче до антени. І ще одне: антена "горизонтальна", а більшість радіостанцій мовить у вертикальній поляризації.
  •  

kolobokarsen

Підсилювач дуже близько до антени. Ця антена розрахована виключно на горизонтальні, бо вона в мене стоїть в вертикальному положені (чи такий маневр не підходить?)?
12 вольт по інструкції підсилювача, в блокові так і є 12в, а ось мАп: підсилювач 10, а блок-100. Може щось підгоріло.
UPD:
Яку б ви мені порекомендували антену з цих: http://roks.com.ua/ru/catalog/efir_tv/antens/dipol/   Чи не знаєте чи вони йдуть в комплекті з підсилювачем?   Я проживаю в м.Радивилів Рівненська обл. До радіо-передавачів близько 90-105км.
  •  

Ігор

Маневр підходить, але імхо антена для цього не дуже підходить.
Цитата: "kolobokarsen" post=3133912 вольт по інструкції підсилювача, в блокові так і є 12в, а ось мАп: підсилювач 10, а блок-100
за струм можете не боятися, блок живлення завжди має бути сильнішим, інакше він не забезпечить потрібний струм, і почне перегріватися і тд... А так Ви маєте запас. Підсилювач просто візьме свої 10 мА, або скільки йому потрібно і все.
UPD:
Щодо антени можна зробити ось так:
Цитата: "AlexFM" post=2430два штыря подключить к польскому УВЧ, а после преобразовательного трансформатора применить полосовой колебательный контур что-бы отсечь всякую гадость.  
  •  

kolobokarsen

Дякую AlexFM, але мене """два штыря подключить к польскому УВЧ, а после преобразовательного трансформатора применить полосовой колебательный контур что-бы отсечь всякую гадость""" -це дуже важка термінологія. Я як в рекламі: "Я в этом деле полный НОЛЬ"
До речі, це ви мені порекомендували поставити автомобільний підсилювач, і три було добре, що сталось, але сигнал суттєво ослаб. Якби щось перегоріло б, то напевно, взагалі не працювало?
  •  

AlexFM

Цитата: "kolobokarsen" post=31366Дякую AlexFM, але мене """два штыря подключить к польскому УВЧ, а после преобразовательного трансформатора применить полосовой колебательный контур что-бы отсечь всякую гадость""" -це дуже важка термінологія. Я як в рекламі: "Я в этом деле полный НОЛЬ"
До речі, це ви мені порекомендували поставити автомобільний підсилювач, і три було добре, що сталось, але сигнал суттєво ослаб. Якби що сь перегоріло б, то напевно, взагалі не працювало?

Автомобильный УВЧ тоже вариант. Главное - чтоб рабочий был!
  •