Ремонт телевізорів

Автор Ігор, Серпень 05, 2011, 22:00:27

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

В мене сьогодні зламався телевізор:(
При вмиканні тухне червона лампочка і все. На пульт не реагує.
Знайшов біля ТВСа один згоряний резистор, (небачу номіналу)

Може хтось щось підкаже! Що з ним може бути?
Модель телевізора ТCL 21288
і якщо хтось можете скиньте будь-ласка на нього схему.  
  •  

Vova.UA

Ігор писав(ла):
Цитатаі якщо хтось можете скиньте будь-ласка на нього схему.
тут  є схеми, але треба знати, яке в нього шассі (не знаю, де там воно вказане)
http://rc5.ru/files.php?r=1&d=1&m=188  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Vova.UA писав(ла):
Цитататут  є схеми, але треба знати, яке в нього шассі (не знаю, де там воно вказане)
http://rc5.ru/files.php?r=1&d=1&m=188
дякую. А що має бути вказане у шассі? Знайшов щось на задній кришці 55-2180RC-5CN (але в середині).  
  •  

Vova.UA

Ігор писав(ла):
ЦитатаVova.UA писав(ла):
Цитататут  є схеми, але треба знати, яке в нього шассі (не знаю, де там воно вказане)
http://rc5.ru/files.php?r=1&d=1&m=188
дякую. А що має бути вказане у шассі? Знайшов щось на задній кришці 55-2180RC-5CN (але в середині).
Ну я не спеціаліст, але має бути щось типу М19 М18 М28
походу має бути М28  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Vova.UA писав(ла):
ЦитатаІгор писав(ла):
ЦитатаVova.UA писав(ла):
Цитататут  є схеми, але треба знати, яке в нього шассі (не знаю, де там воно вказане)
http://rc5.ru/files.php?r=1&d=1&m=188
дякую. А що має бути вказане у шассі? Знайшов щось на задній кришці 55-2180RC-5CN (але в середині).
Ну я не спеціаліст, але має бути щось типу М19 М18 М28
походу має бути М28
незнайшов нічого схожого:(


Додано: 05-08-2011 21:52

Скачав схеми М28 але побачити зможу мабуть завтра. Коли відкрию архів. Дякую за допомогу, надіюсю це ті що мені треба.  
  •  

SFC

Ігор писав(ла):
ЦитатаВ мене сьогодні зламався телевізор:(
прими наши соболезнования:pinch:



номер шасси нужно искать на печатной плате

не совсем понятно твое описание неисправности. \"при включении\" для современных телевизоров понятие растяжимое. поясни более конкретно. при включении в сеть или при переходе с дежурного режима в рабочий у тебя гаснет красний светодиод (нет там никаких лампочек) на передней панели телевизора?


Додано: 06-08-2011 08:05

по поводу \"сгорелого резистора\". то, что ты не видешь на нем надписей (цветовой маркировки) еще не означает, что он вышел из строя. для проверки необходимо его выпаять из платы и проверить его сопротивление омметром. можно это делать и без выпаивания, но только в том случае, если соседние элементы схемы не будут вносить ощутимых погрешностей в результат измерения. выпаивать тоже нужно аккуратно, применяя специальный инструмент (приспособления). современные платы - это не советский стеклотекстолит, фольга от малейшего перегрева отслаивается аж на ура...:(  
  •  

Ігор

При вмиканні в мережу загоряється світлодіод, через секунду він гасне . Що далі я вже й сам не зрозумів.

Щодо резистора навіть якщо він згорів то на це має бути якась причина.  
  •  

SFC

Ігор писав(ла):
ЦитатаПри вмиканні в мережу загоряється світлодіод, через секунду він гасне . Що далі я вже й сам не зрозумів.

тогда для начала нужно отключить цепи, запитанные от +120В (или сколько-то там точно не знаю, но где-то в этом порядке). и посмотреть на поведение блока питания. если не помогло, то строчная развертка совершенно не при чем и тдкс тоже. вообще тдкс выходит из строя не так часто. чаще бывает пробой транзистора в оконечном каскаде строчной развертки.


Додано: 06-08-2011 11:40

а со схемой определился?  
  •  

Ігор

Дякую. Згадав до цього при вмиканні кнопкою там було чути звук наче щось розряжається, і зображеня на екрані по краях наче плавало. Через 2 секунди починав працювати нормально. Я ще просив маму вмикати його лише пультом. А вчора брат увімкнув його кнопкою, він почав вмикатися, і через пару секунд перестав, неподавши навіть зображення на екран.
Ще знайшов здутий конеднсатор, заміню, але сумніваюся що в ньому причина. Вечором буду мучити БЖ.

PS дякую за співчуття.  
  •  

SFC

при запуске с кнопки срабатывает система автоматического размагничивания. при включении/выключении дежурного режима с пульта авторазмагничивания не происходит. \"плавание\" изображения на экране и происходит во время работы петли размагничивания. размагничивание должно периодически работать иначе от намагниченности будет искажена цветопередача. и вообще, пульт можно использовать в течение дня, а на ночь или когда уходите с квартиры телевизор нужно обязательно отключать из сети! при таком режиме эксплуатации во-первых, вы убережете телевизор от поломок из-за неисправностей в сети 220в. во-вторых, как минимум раз в сутки у вас будет размагничиваться кинескоп телевизора.


Додано: 06-08-2011 12:00

Ігор писав(ла):
ЦитатаЩе знайшов здутий конеднсатор, заміню, але сумніваюся що в ньому причина. Вечором буду мучити БЖ.

прежде чем менять, опиши что это за конденсатор. если это конденсатор, стоящий следом за выпрямителем сетевого напряжения, то сразу ищи пробитый диод или даже 2 диода (одно из плеч моста). иначе новий кондер тоже успешно гахнет!  
  •  

Ігор

Зі схемою ще ні. Скачав для М28. Але сижу з телефону не можу відкрити РDF файл.

Конденсатор не у блоці живлення, але біля нього є діод.
Вечорм як з\'явиться вільний час перевірю всі діоди у БЖ.

Телевізор що у моїй кімнаті увімкнений через старий стабілізатор, там 220. А мамин цей що поламався був без нього, і рік назад у нас були проблеми з мережею ми живемо за 1,5 км від ТП, тому і були проблеми. Ми писали часто жалоби в РЕС. Осінню нам замінили трансформатор і протягнули інший кабель (ізольований по всій ліній). Тепер 220 точно є буває і більше. Але телевізору вже 7 років мабуть і натерпівся від мережі за цей час.  
  •  

SFC

стабилизаторы на феррорезонансных трансформаторах нельзя применять с импульсными источниками питания!!! для импульсных блоков питания подойдет латр и более современные ступенчатые стабилизаторы. это касается практически всей современной электронной техники


Додано: 06-08-2011 16:28

Ігор писав(ла):
ЦитатаЗі схемою ще ні. Скачав для М28. Але сижу з телефону не можу відкрити РDF файл.
прежде чем качать первую попавшуюся схему нужно, как и советовали люди, определиться с шасси.

ЦитатаКонденсатор не у блоці живлення, але біля нього є діод.
то, что диод физически размещен рядом еще не означает, что он имеет отношение к конденсатору. тоже самое, пока не проверишь по схеме нельзя судить относится этот конденсатор к цепям питания или нет.

ЦитатаВечорм як з\'явиться вільний час перевірю всі діоди у БЖ.
зачем проверять все? нужно проверять там, где есть неисправность. для начала нужно определиться в каком функциональном узле находится неисправность  
  •  

Ігор

Номер шассі я ніяк не можу знайти на платі :( тому я і скачав схему щоб подивитися, якщо буде не та буду пробувати іншу, або може пощастить і знайду шассі.
Буду паяти коли знайду схему. Хоча в брата нетерплячка говорить маю ремонтувати без схеми дістав.  
  •  

SFC

да? а кто он у тебя по образованию?  
  •  

Ігор

SFC писав(ла):
Цитатада? а кто он у тебя по образованию?
маляр, штукатур, плиточнік, обліцовщик.
А в техніку може лізти. Я з ним часто лаюсь щодо цього. Один раз мама його захищала.  
  •