USB приемник SDR 27-1700 мгц

Автор forgid, Грудень 05, 2012, 18:07:54

Попередня тема - Наступна тема

DeJar

Цитата: Leo_2012 від Вересень 23, 2015, 20:29:51
Щодо моєї граничної точки то це мабуть 5900 кГц але як показує досвід більш досвідчених користувачів скоріше за все це були фантоми які породжує сам чіп, на жаль перевірити  в той момент присутність тих радіостанцій в ефірі на тих частотах в мене не було.
Це дійсно діапазон 49м. 2 станції, які ви прийняли (з бази EiBi, сезон b14):
5960kHz 1900-2000utc Sa D Christl.Wissenschaft Russian EEu
6030kHz 1930-1945utc Sa G Bible Voice English EEu
  •  

Leo_2012

Цитата: DeJar від Вересень 23, 2015, 21:45:29
Це дійсно діапазон 49м. 2 станції, які ви прийняли (з бази EiBi, сезон b14):
5960kHz 1900-2000utc Sa D Christl.Wissenschaft Russian EEu
6030kHz 1930-1945utc Sa G Bible Voice English EEu

Дякую за інформацію.
Користуючись нагадаю спитаю на якому сайті і як, можливо перевіряти станції на присутність у ефірі чи є якийсь зручний спосіб ?
Я останнім часом намагаюсь DRM сигнал зловити поки безуспішно , було б зручно мати базу мовлення.
Ту базу що я знайшов в інтернеті на сайті DRM мені прийняти хоч якусь частоту не вдалось.
Ще я знайшов для себе  спосіб перевірки сигналу  через голландський WEB SDR http://websdr.ewi.utwente.nl:8901
Таким хитрим способом і ганяюсь за DRM сигналом.
  •  

DeJar

З DRM зараз біда - дуже важко знайти в ефірі, мало хто мовить.
Можна передивитися добовий скан ефіру на websdr.ewi.utwente.nl:8901/eclipse/ і знайти відрізки мовлення DRM (рівномірна смуга шириною 10 кГц без центральної несучої).
Коли тільки з'явився драйвер з розширенним діапазоном для RTL-SDR, мені вдалося прийняти DRM сигнал і декодувати його. Це була 15 хвилинна передача Радіо Ватикану в діапазоні 15 чи 17 МГц
  •  

Leo_2012

Як на мене панорама за добу  не дозволяє розгледіти цифровий сигнал вірніше на панорамі що доступна зараз я не знайшов сигналу, хоча спостереження за останні кілька днів показували що все ж трансляції є , при нагоді зроблю в день скрін.
На превеликий жаль той сигнал що я спостерігав на web sdr в різні проміжки часу в мене прийняти не вдається основна причина тому, відсутність антени як такої, бо моїх три метра проводу за вікно взагалі антеною важко назвати. Так що питання DRM сигналу поки відкрите, хоча враховуючи тенденцію закриття усіх радіостанцій що мовлять на кв залишає мало шансів.
Одна надія на DAB який наче хоч трохи розвивається у країнах Європи. Я колись на радіосканері коли знаходився в Україні  як гіпотетичну можливість допускав  під час  проходження прийняти DAB , в той час були тестові трансляції у Бухаресті, але це так гіпотезою і залишилось.
Зараз найближча радіо станція до мене що мовить у DAB знаходиться десь у колишній Прибалтиці  звісно без антени я не маю шансів її прийняти.
Але є і хороші перспективи у моєму тепер Петербугу з першого жовтня планується друга хвиля тестових трансляцій у режимі DAB , хоч потужність і мала але до передавача мені лічені кілометри тому з нетерпінням чекаю початку трансляцій в надії на успішний прийом. Хоча тут інша проблема є, те що сигнал я побачу на спектрі я не сумніваюсь, а от чим я його декодую поки не знаю. Програма Dream що декодує drm в мене працює але вона з форматом DAB і DAB+ не дружить здається. Програми які працюють з DAB у мене чомусь не запускаються мабуть через те що вони працюють зі стандартним драйвером що йде на диску в комплекті з донглом, а після встановлення SDR шарпу, стандартний драйвер у мою систему не встановлюється. Тому доведеться шукати ще один комп'ютер для дослідів. З дивного хочу відмітити що трансляція яка планується буде зовсім не на частотах які декларовані для DAB (148,5-283,5 кГц) а у нижньому укв. Маю надію мені вистачить на це все часу )
  •  

DeJar

#94
Три метра проводу мабуть буде замало, та може пощастити з потужним сигналом.
У розкладі на drm.org тільки 1 станція мовить на Європу, та й ту не видно на добовій панорамі websdr.
На панорамі видно щось схоже на DRM на таких частотах:
15120 кГц   1800-1930utc 
11800 кГц   0530-0600
11870 кГц   1500-1530
11620 кГц   1610-1717
11810 кГц   1700-1800
9800 кГц    2000-2100
7550 кГц    1745-2230
7300 кГц    1800-1900
5885 кГц    1900-2000
5910 кГц    1800-1830utc
Але на них чутливість RTL-SDR погана, особливо біля "провалу" 14-15 МГц
Найкращим був би діапазон 16м (17МГц), але там окрім слабкої 17790 кГц нічого не видно.
Може у Вас інші умови проходження.
Щодо DAB і стандартних драйверів - треба якось перевірити, ніколи їх не ставив, та й поки немає потреби.

UPD: Vatican Radio 17485kHz 1530-1550utc
  •  

Leo_2012

Звісно я розумію що мої шанси прийняти drm мізерні, особливо враховуючи мою антену , просто на превеликий жаль квартиру знімаю на горище звісно доступу немає в таких умовах мало що можна зробити. В будь-якому випадку  дякую за частоти по можливості буду моніторити.
  •  

Leo_2012

Цитата: DeJar від Вересень 24, 2015, 23:00:21

UPD: Vatican Radio 17485kHz 1530-1550utc

Все-таки мені вдалось прийняти DRM на рекомендованій вами частоті
17485 kHz Vatican Radio (2352 km)  

http://www.youtube.com/watch?v=ISvMVBf_0Q8#

Що правда без звуку з цим ще треба розібратись ...
  •  

DeJar

Не вистачило сили сигналу.
Щоб з'явився звук, треба, щоб усі три індикатора під S-метром "Level" стали зеленими.
Більше даних та графіків у меню View -> Evaluation dialog (Ctrl+E). Там є індикатор "MSC CRC", поки він не стане зеленим - звук не буде декодуватися.
Ще є параметр і графік SNR (відношення сигнал/шум). Мінімальний рівень залежить від багатьох факторів, але повинен бути не менше, якщо не помиляюсь, 8..10..12 дБ.
Судячи зі спектру, у Вас є шанс виловити хоча б уривок аудіосигналу.
  •  

Leo_2012

Благо що писав не тільки відео але й шарпом писав IQ файл, відтворив свій запис щойно , дійсно індикатор "MSC CRC" жодного разу зеленим не загорівся лише на мить блимнув червоним і жовтим і все, а показник  SNR в мене лише трохи більше 3 dB. Все-таки мету свою досягнув, думаю з нормальною антенною сигнал був би набагато кращим і сили та якості сигналу вистачило б і для декодування звуку. Якщо знайду час і дозволить погода то може виберусь десь на відкриту місцевість з ноутбуком спробую ще в таких умовах.   
  •  

STALKER RADIOAMATOR

купа всього написано про цей девайс.Підкажіть яку антену найкраще  юзати під такий девайс?
  •