Інтернет-радіо «Аристократи»

Автор sanyo, Січень 31, 2014, 22:20:45

Попередня тема - Наступна тема

sanyo

Лодигін, Хомутовський і Лєра Чачибая запускають інтернет-радіо «Аристократи»
Цифрова музично-розважальна радіостанція стартує 9 лютого зі спецпрограмуванням, присвяченим ситуації в країні. В ефірі планується музика, шоу та авторські програми. Продюсери станції – Ярослав Лодигін, Данило Хомутовський і Лєра Чачибая

Автори «Ранкового шоу» на «Просто радіо» Ярослав Лодигін, Данило Хомутовський і Лєра Чачибая (творче об'єднання «Віктор Хлєбоусов») запускають власну цифрову інтернет-радіостанцію «Аристократи». Вони є її співвласниками та продюсерами, а крім того вестимуть прямі ефіри. Подробиці проекту «Телекритика» розпитала в пана Лодигіна.

Радіостанція працюватиме за доменом aristocrats.fm. Її можна буде слухати через інтернет на комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах, у машині (де є інтернет-підключення). «Ми плануємо, що це буде не просто радіостанція й сайт, а ціле ком'юніті. Що це буде проект, який збере всіх розумників країни біля приймачів», - каже пан Лодигін.

«Аристократи» стартують у неділю, 9 лютого, зі спеціальними ефірами, присвяченими останнім суспільним процесам і подіям у країні. «Ми планували розпочати мовлення 1 лютого. Але через події в країні переробили концепцію. Ми це називаємо спеціальним мовленням. Поки що в нас не буде можливості запустити всі заплановані проекти, тому що зараз якось недоречно жартувати й розважатися. Тому головна мета спеціальних ефірів - пошук важливих смислів», - розповів пан Лодигін.

Станція мовитиме цілодобово з власної студії. Ефір наповнюватимуть музика, а також шоу й авторські програми, розподілені у дві лінійки - ранкову та вечірню. «Піки слухання інтернет-радіо інакші, ніж в ефірного радіо. Ми перевірили на тестах, що це день (слухання на роботі) і пізній вечір (слухання вдома). Наша лінійка враховує ці піки слухання», - розповів пан Лодигін.

З 10:00 до 13:00 у прямому ефірі виходитиме «Ранкове шоу», яке із зими 2012-го до осені 2013 року транслювалося на «Просто радіо». Ведучі - Ярослав Лодигін, Данило Хомутовський і Лєра Чачибая.

Увечері плануються дві лінійки програм: з 20:00 до 22:00 загальне оглядове шоу дня, з 22:00 до опівночі - музичні й авторські програми. Ця лінійка буде вертикальною, тобто щодня виходитимуть різні програми з різними ведучими. Радіошоу та більшість програм виходитимуть у прямому ефірі, деякі - в запису.

Після завершення спеціального програмування мовлення, що залежить від розвитку ситуації в країні, до ефіру «Аристократів» додасться лінійка нічних шоу.

Зі слів продюсера, до своєї команди «Аристократи» залучили багатьох цікавих людей. Наприклад, авторську програму на радіо «Аристократи» вестиме психіатр Тіна Берадзе, яка є експертом нового реаліті-шоу «Сім'я» на каналі «1+1»,. «Ми сподіваємося, що її шоу буде заспокоювати та лікувати душі слухачів», - каже пан Лодигін. Імена інших ведучих і членів команди він обіцяє оголосити згодом.

Решту ефіру «Аристократів» заповнюватиме музика. Музичним редактором станції стала Лєра Чачибая. Базовою складовою, зі слів пана Лодигіна, буде сучасна музика - все, що підпадає під широкий термін «інді». «Ми називаємо наш формат "музичною диктатурою". Це що завгодно - від класики до сучасної музики. Все найкраще, що зараз є, ми даватимемо в ефір, але це не буде Джастін Бібер. Ми також продовжимо підтримувати українських музикантів, таких як Джамала, The Maneken, Софі Віллі, The Hardkiss та інших. Будуємо майданчик для живих виступів в ефірі, звідки будемо вести відеотрансляції. Продовжимо організовувати фестивалі сучасної української музики», - розповів продюсер.

Своєю аудиторією радіо «Аристократи» вважає тих людей, які слухали «Ранкове шоу» на «Просто радіо». «Ми розраховуємо за перший місяць мати до 10 тисяч слухачів, а до кінця року - 100 тисяч. Виміряти аудиторію інтернет-радіо дуже просто: за допомогою Google Analytics», - зауважив пан Лодигін. Ядром аудиторії нової станції, на його думку, є так звані «фейсбукери»: «Українських користувачів Facebook уже 3 мільйони - серйозна кількість. Ми будемо боротися за ці 3 мільйони розумних, освічених людей, які прагнуть у першу чергу спілкування».

Окремі плани в команди «Аристократів» - щодо сайту. «Наш сайт стане приємною іграшкою для наших відвідувачів», - обіцяє пан Лодигін. Значну увагу творці приділяють візуальній складовій, над якою працюватиме запрошений карикатурист. Крім того, команда проекту, маючи досвід виробництва фільмів («Дрифтер», «Золотий парашут») і телепрограм («Наші», «Таємний підвал Ярослава Лодигіна»), планує розвивати відеонапрямок сайту. «Веб-трансляції з радіоефірів нецікаві, тож у нас їх не буде. Ми краще знайдемо і придумаємо більш свіжий формат для відео», - уточнив продюсер станції.

Інтернет-партнером радіостанції, який забезпечує бродкастинг і розробляє сайт, стала студія «Клаксон».

Радіо «Аристократи» поки що не планує брати участь у конкурсі на вільні частоти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. «Звичайно, нам би дуже хотілося мати частоту. Але зараз усі вони під таким прицілом, а ми люди волелюбні, тож не впевнений, що нам слід у це втягуватися», - пояснив пан Лодигін.

При цьому засновники інтернет-радіостанції розцінюють її виключно як бізнес-проект, який до кінця року має вийти на самоокупність. Передумовами для розвитку бізнесу називають зростання ринку інтернет-реклами та незаповненість ніші інтернет-радіо. «Аристократи» зароблятимуть кошти за рахунок банерної реклами на сайті і радіореклами в ефірі. Пан Лодигін каже, що попередніх домовленостей з рекламодавцями вже досягнуто і з перших днів в ефірі буде реклама.
http://www.telekritika.ua/rinok/2014-01-31/89990
  •  

vital-fm

#1
  •  

FMDX

Слухав певний час, досить оригінальньо та цікаво, плюс їм, що вони взялись за її створення, ОДНАЧЕ однотипна британська музика вже почала піднапружувати, тож перемкнувся на інше...
  •  

DJ ZHYK

А мне наоборот, музыка нравится, особенно ночью, хорошо под нее засыпать, хорошая подборочка  :music:
  •  

vlad_lutsenko

#4

Був сьогодні на навчально-розважальному воркшопі «U-Report» від UNICEF, зустрів на ньому в якості лектора Ярослава Лодигіна, співзасновника інтернет-радіо «Аристократи», та задав йому питання, як медіаексперт колишньому медіааудитору, про майбутнє його радіо:
- Чи є в планах у радіо «Аристократи» розпочати мовлення в FM-діапазоні?
- Ні.
- А за технологією DAB+?
- Так, як тільки вона з'явиться в Україні!
  •