Гроза, молнии и последствия для хаты

Автор AlexFM, Червень 30, 2013, 23:50:02

Попередня тема - Наступна тема

krasaffcheg

В общем, во время грозы при использовании оптики основная опасность идёт от электросети. Особенно, если ввод в дом или квартиру идёт по воздушной линии, а не кабелем. Поскольку на подстанциях для защиты стоят предохранители, разрядники, ограничители перенапряжения.
  •  
    Подякували за цей пост: Djundich

optimist

Розкажу свій випадок з блискавкою.
Червень, 2018рік. Гроза в той день була дуже сильна. Блискавки били щосекунди і грім був сильний. Ну і я вдома повідключав все що можна але в той вечір забув від'єднати від супутникового тюнера кабель.
І тут ударила блискавка прямо в супутникову антену. І розряд пішов із тюнера по кабелю в розетку. Він до розетки підключений не був але поряд був то пішов. То був такий жовтий секундний хлопок. Постраждали супутникові конвертери, кабель коаксіальний. Що цікаво, в тих місцях де він торкався до батарей опалення і чогось металевого він був проплавлений, тюнер накрився, і лічильник після цього погано працював. Замінили безкоштовно бо в нас тоді було кілька постраждалих від грози. Що можу додати. Тарілка висить не дуже високо. Більш нічого не постраждало бо все було вимкнене. В мене хоч лічильник цілий був. А у сусідів то взагалі розірвало.
В нас тоді навіть зв'язок від Київстар погіршився сильно довелось їм дзвонити і вони до вечора суботи зробили. А гроза була у вечері п'ятниці. Що можу ще сказати. Навіть якщо все вимкнено, блискавка може знайти шлях і бомбонкути. В той момент я сидів в телефоні через 2G.
  •