Новий адміністративний поділ України

Автор digitalif, Липень 02, 2014, 23:14:40

Попередня тема - Наступна тема

R31

Главное при увеличении количества регионов не сильно увеличить расходы на чиновников. Можно также законодательно сделать так, чтобы людям реже приходилось ездить в областной центр.
  •  

admin

это путь более развитых стран, врядли Украина сможет скоро пойти по нему.
Я как-то больше думал о больницах например, областных судах и тд.
С интернетом глухо в сёлах, так что электронный оборот в сёлах будет ой как не скоро.
  •  

digitalif

#32
Кожен висловлює свої побаєання і своє бачення, як ділити на області Україну. У ході дискусії видно основні точки, навколо яких точаться суперечки і де найюільше пропозицій форумчан.
1. Північна та південна Одеська область, Овідіопольский район в т.ч., а також Первомайський та сусідні райони Миколаївщини.
2. Кривий Ріг - гіпотетичний обласний центр. Дніпропетровсбка область.
3. Біла Церква
4. Новий поділ Донбасу.

У мене виникло бажання перемалювати свою карту, викладену 2 сторінки тому.
Таки будуть області, рівні Чернівецькій, Ізмаїльській та Криворізькій. І Маріупольській обовязково.

Давайте поміркуємо, скільки рівнів матиме майбутній устрій.
Є такий стандарт ЄС. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D1%85_%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86_%D0%B4%D0%BB%D1%8F_%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B9_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8

Із нього можна взяти 2 рівні як основні та 2 рівні, як допоміжні.
Тобто, знизу до верху: село/староство - муніципалітет - провінція (область, земля, край) - макрорегіон.
Муніципалітет (місто, містечко, с.м.т., велике центрове село) може (і повинно) включати сусідні села і містечка, уособлюватиме основний рівень адміністративних (та ін) послуг для населення, вибирається мер та рада, провінція обєднуватиме муніципалітети і вирішуватиме в основному питання господарювання та забезпечення між містами, розпоряджатиметься бюджетом, вибирається рада, яка призначатиме виконавчий орган.
Допоміжні - староство для малих сіл та мікрорайонів міст - органи з виборними посадами і представництвом у муніцпальних радах; макрорегіон - більше для ревізії та контролю діяльності провінційних рад та виконкомів, судові органи перед найвищою інстанцією. Призначається адміністрація макрорегіону виборним президентом.
Наприклад, село Луги (староство) - муніципалітет Рожнятів - ?область - Карпатський макрорегіон.
Поділ на області ще дискутується. Можливо центр провінції у Калуші, Стрию, Івано-Франківську.
Макрорегіони - Карпатський (Галичина, Закарпаття, Буковина), Волинсько-Поліський(Луцьк - Житомир), Подільський, Київський, Правобережний (Кіровоград  - Кривий Ріг), Лівобережний (Полтава), Чернігівський (Північ), Харківський, Приморський (Одеса -Херсон), Придніпровський, Кримський, Донецький.
Звісно, питання кількості місць у радах у відповідності до кількості населлення - це тема іншої великої дискусії.
Але таке моє бачення.
  •  

yadro

Серйозна пропозиція.
Але той стандарт - лише для СТАТИСТИЧНИХ цілей.
І в проекті вже помилки. "Наприклад, село Луги (староство) - муніципалітет Рожнятів" - ні за що ! Не Луги, а Брошнів треба ставити на староство.
Але ж ми з вами лише ділимось думками. До якоїсь значної адміністративної реформи, думаю, не доживемо.
  •  

digitalif

Та і я незрозуміло висловився мабуть.
Якщо глянути на Рожнятівський район, то там можна утворити 3 муніципалітети: Рожнятів, Брошнів, Перегінське. І поділити решту населених пунктів між цими трьома містечками. Тобто, кожне село матиме своє староство (аналог сільради), і староста кожного села бере участь у роботі муніципальної ради окрім того, що працює в себе в селі. Тому рівень староства (найнижчий) вважаю допоміжним.
  •  

FMDX

Цитата: digitalif від Вересень 29, 2014, 22:37:57

Макрорегіони -  Волинсько-Поліський(Луцьк - Житомир)
Bи б перед тим як таку :censored: озвучувати, хоча б на кількість населення та територію міст, котрі за Bашою логікою, сюди мали би потрапити і підпорядкуватись згаданим адмінцентрам, дивились :nono:. "Ділитель", бгг, Луцьк 8-)
  •  

pavlo_r

Я один не розумію до чого тут Майдан?
  •  

admin

зробим окрему тему, сподіваюсь нічого не пропустив
  •  

R31

Рада изменила границы четырех районов Луганской области

Верховная Рада изменила границы Новоайдаровского, Славяносербского, Попаснянского и Перевальского районов Луганской области.

Это отражено в двух постановах авторства губернатора Луганской области Геннадия Москаля, каждый из которых при голосовании во вторник набрал по 236 голосов.

Согласно приложению, в частности, к Новоайдаровскому района были дополнительно включены девять населенных пунктов: город Счастье, села Крымское, Причепиловка, Сокольники, села Трехизбенка, Кряковка, Орехово-Донецкое, село Лобачево, село Лопаскино.

Кроме того были включены значительные территории смежных городских и сельских советов.

Таким образом территория района была увеличена более чем на 30 тыс. га до почти 184 тыс. га.

Территория Славяносербского района составит почти 83 тыс. га.

Кроме того, в состав Попаснянского района включили поселка Чернухино, Круглик, Миус, город Горянский, город Золотое, поселок Нижнее, поселок Тошковка, поселок Новотошковское.

Всего территория Попаснянского района увеличена почти на 14,2 тыс. га до 146, 7 тыс. га, Перевальского до – 72 255 га.

По словам Москаля, это позволит направлять на контролируемые украинскими властями территории области необходимые средства для соцвыплат.

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/10/7/7040005/
  •  


Radiostyle

http://www.dom2000.com/main/article/id/20910
І такі "плани" вспливають періодично вже друге дисятиліття :-)
  •  

ass1995

А чё, неплохие планы. И, кстати, тогда и название области будет другое - Білоцерківська область.

P. S. Если бы кто-то захотел выделить Одессу в отдельный город-область, а областной центр всей оставшейся байды перенести в Ильичёвск, я бы только радовался.

Жил себе в небольшом городке на 63 косаря жителей (или 75 с учётом сёл горсовета). А тут БАЦ - и мой город теперь областной центр, а я теперь живу в Іллічівській області.
  •  

pavlo_r

Цитата: ass1995 від Травень 11, 2015, 00:31:51
И, кстати, тогда и название области будет другое - Білоцерківська область.
Не факт. Як приклад назва може не мати відношення до якогось міста (Волинська область, Закарпатська). Або ж залишитися старою. Проскурів став центром Кам'янець-Подільської області в 1941 році, а область перейменували тільки в 1954, разом з перейменуванням Проскурова в Хмельницький.
  •  

Radiostyle

Цитата: ass1995 від Травень 11, 2015, 00:31:51
А чё, неплохие планы. И, кстати, тогда и название области будет другое - Білоцерківська область.

P. S. Если бы кто-то захотел выделить Одессу в отдельный город-область, а областной центр всей оставшейся байды перенести в Ильичёвск, я бы только радовался.

Жил себе в небольшом городке на 63 косаря жителей (или 75 с учётом сёл горсовета). А тут БАЦ - и мой город теперь областной центр, а я теперь живу в Іллічівській області.
Назва області залишеться Киїська,це сказали зразу і остаточно,просто адмінцентр області і всі адмінбудівлі будуть в БЦ ;-)
Але станеться це ой як не скоро...
  •  

Ігор

Боюся, що зможуть розформувати Рокитнянський район :( а Синяву приєднати до Рокитного, при тому зникне третя зона :( іначе давно б це зробили.

Tapatalk

  •