Декомунізація та пов’язані з нею перейменування

Автор pavlo_r, Червень 04, 2015, 18:16:27

Попередня тема - Наступна тема

fediv

#240
Ой, не швидко !
Досі нема впевненості, чи вулиця Антоновича справді Антоновича, чи Горького.
Чи Червоноармійська, чи Велика Васильківська.
Чи Ватутіна, чи Шухевича.
Чи простект Бандери, чи Московський, чи Червоних козаків.
По табличках орієнтуватись даремно. У дворах в кількох місцях замість вул. Олени Теліги - досі Коротченка. А подекуди назви не на табличках, а написані по-простому на стінах.
А номери будинків  ! Це більший кошмар, ніж назви вулиць.

А для особливо неуважних - подарунки долі.
- маршрут ходить від Північної до Полярної.
- пересікаються Героїв Дніпра і Героїв Сталінграду.
- пересікаються Радунська і Градинська.
- пересікаються Бальзака і Драйзера  (для декого це одна люлина).
- пересікаються Лайоша Гавро і Мате Залка (обидві назви багато кому незрозумлі і незнайлмі, хоча тепер ці вулиці як би перейменовані).

А от Трахтомирівську перейменують колись чи ні ?
  •  

дрон

Цитата: fediv від Лютий 11, 2018, 19:47:51
Ой, не швидко !

А от Трахтомирівську перейменують колись чи ні ?

А її за що декомунізувати?  Трахтемирів згадується з середини XVI ст...
  •  

fediv

Я, признаюсь, думав, що це від якогось відомого прізвища. Ті, хто перший раз чують таку назву вулиці, сприймають цю назву досить весело.
  •  

дрон

Зі сторінки у ФБ:
Харківське обласне радіо
14 год ·

На Харківщині мають бути декомунізовані назви декількох сіл. За висновками Українського інституту національної памʼяті з 9-ти населених пунктів, які містять символіку комуністично-тоталітарного режиму, чотири — в Харківській області. "Це не очевидні назви", - сказав телефоном в ефірі програми "Відкритий доступ. Реформи" начальник відділу аналізу регіональних особливостей та політики національних меншин Українського інституту національної памʼяті Богдан Короленко. Серед них села Олійники (до 19-го року - Мотузівка) Сахновщинського району та Первухинка (до 19-го року — Тік), що на Богодухівщині, названі за прізвищами Олійника (більшовик, що загинув у бою з підрозділами армії УНР) та Первухина (активний учасник встановлення радянської влади, двічі увʼязнювався гайдамаками Скоропадського). Про інші села, назви яких підлягають декомунізації, Богдан Короленко сказав: "Два знаходяться в Нововодолазькому районі, це село Мелихівка, до 20 року називалося Линівка (у 20-му році названа на честь Мелихова, командира загону по боротьбі з куркульським бандитизмом. Загинув саме під час проведення продрозкладки). Тобто назва однозначно підлягає перейменуванню, тому що повʼязана зі встановленням радянської влади. В тому ж районі село Рябухине до 22 року мало чудову українську назву Гуляйполе. Воно було перейменовано на честь комнезама цього села - Рябухи, котрий загинув під час встановлення радянської влади".
Представник Українського інституту Національної памʼяті додав, що декомунізація не затратна, розмови про великі кошти, витрачені на неї, є спекуляцією, оскільки гроші на планову заміну табличок закладені в комунальні платежі.

За словами координатора Харківської топонімічної групи Марії Тахтаулової, в нашій області перейменовано понад 4 тисячі назв вулиць. Але недостатньо інформації щодо постатей, іменами котрих їх названо: "У нас є проблемні питання щодо фасадів будинків де зберігається чимало серпів та молотів, які заборонені законом для публічної демонстрації. З одного боку є архітектурний спадок, який треба оцінювати з точки зору мистецької цінності. Тут мають включитися фахівці. З іншого боку, є закон, і він диктує демонтувати ці символи... Московський район — назва, яка підпадає під дію закону про декомунізацію. Тому що цей район дістав назву від району сталінського. Був у нас кагановицький район і сталінський. На хвилі десталінізації перейменовано сталінський район у московський, а кагановицький у Київський відповідно. Сталін у Москві, Каганович у Києві, - такі паралелі. Щодо Московського проспекту - це історична назва. Тут можуть виникнути дискусії. Кожен мешканець Харкова може виступити з ініціативою перейменування. Треба звертатися до органів місцевого самоврядування", - сказала Марія Тахтаулова.

Довідково: за три роки декомунізації в Україні перейменовано більше тисячі одиниць адміністративно-територіального устрою, близько 51 тисячі обʼєктів топоніміки, демонтовано приблизно 2,5 тисячі памʼятників з символікою тоталітарно-комуністичного режиму.
  •  

admin

  •  

дрон

  •  

kram2000

  •  

koschkin

#247
Краше б тi пiвмiльона роздали самотнiм пенсiонерам або матусям одиначкам, в яких маленькi дiти. Багато таких, що зарплати не вистачає на їжу та лiки. На мою думку таку добру справу бiльше оцiнили. А так тiльки пiар.
  •  

BanderaTV

#248
https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-regions/2437035-rada-moze-perejmenuvati-dnipropetrovsku-oblast.html
Січеславська область вже на підході, а коли прокинеться Кіровоградська область?
Рада може перейменувати Дніпропетровську область
  •  

kram2000

Голова Інституту Національної Пам'яті Володимир В'ятрович про преймування міст та десоветизацію радянських свят. Дивитися з 1:00:06. Рекомендую дивитися тим, хто ще не погоджується з таким поняттям як "декомунізація".

https://www.youtube.com/watch?v=qwhtC2m2aHY&t=1859s
  •  

kram2000

  •  

kram2000

  •  

admin

  •  

agkvas

Доречі...

У Первомайському на Харківщині закінчилося голосування за нову назву міста

https://suspilne.media/455625-final-golosuvanna-za-novu-nazvu-pervomajskogo-na-harkivsini-akij-toponim-peremig/
  •  
    Подякували за цей пост: admin

admin

як раз к первому мая)
Але, як на мене, було б краще Лихачове.
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019