Проводове: УР-1, Промінь, Культура

Автор vital-fm, Липень 20, 2015, 16:36:34

Попередня тема - Наступна тема

Sanio

Цитата: SO від Липень 21, 2015, 19:33:00
Маленька поправка по УР-1, ОДТРК самі беруть сигнал з супутника і врізають свої передачі і далі подають на Укртелеком. УР-2 і УР-3 йдуть з Києва на головну станцію Укртелекома і далі по радіовузлах роздаються мережами Укртелекома.
У Львові не так. Для УКХ і FM-мовлення сигнал зі супутника приймає ЛФ КРРТ, подає його в радіомовну апаратну ОДТРК, там ОДТРК формує врізки і повертає сигнал назад на ЛФ КРРТ (на передавачі).
Щодо проводового мовлення, то у нас воно окремо комутується. Сигнал УР-1 приймає "Укртелеком" по кабелю з Києва, подає його на ОДТРК, там формується врізка і повертається УР-1+ОДТРК на головну станцію "Укртелекому". У разі виникнення неполадок на ОДТРК "Укртелеком" подає в ефір чисту програму УР-1 без врізок ОДТРК.
У Львові так склалося історично, бо ОДТРК мала різні відрізки мовлення на проводовій мережі і УКХ, - тому комутація була розведена. Ну і складні стосунки між "Укртелекомом", КРРТ і ОДТРК. Тому "Укртелеком" категорично проти, щоб ОДТРК брала сигнал УР-1 зі супутника і подавала на "Укртелеком" - має бути тільки їхній власний сигнал з вірзкою ОДТРК. Тому тарнсляція на проводовій мережі і на УКХ не синхронізовані за часом.
  •  

RomHol

За моїми спостереженнями, станом на початок 2014 року Харківським ОРТПЦ сигнал УР-1, УР-2, УР-3 приймався саме радіорелейними лініями, бо за сигналами точного часу видача його у ефір УКХ-передавачами була без затримок, тобто сигнали часу на кожному з радіоканалів точно відповідали сигналам передавача DCF77 з Німеччини. Протягом 2014-2015 року сталися зміни (можливо, після травня 2014 року йде затримка УР-2 та УР-3 у Києві при роздачі на радіорелейні лінії), а саме - затримка трансляції на УКХ-передавачах у порівнянні з УР-1 : близько +1 секунди для УР-2, близько +0,5 секунди для УР-3.  Зараз УР-1, як і раніше, на УКХ транслюється також без затримок - перевірено за сигналами DCF77. Такі малі часи затримки не можуть бути при прийомі програм УР зі супутника, і тому, на мою думку, канали, як і раніше, з Києва приймаються ХОРТПЦ за допомогою РРЛ.

Щодо засобів роздачі на проводове мовлення і комутацію я не знаю, але пригадую, що близько 10 років тому ефірне і проводове мовлення УР-1 та ОДТРК у Харкові та області співпадало, затримок між ефірним та проводовим мовленням не було:  можна було слухати передачу, увімкнувши одночасно як проводовий, так і ефірний приймач. Потім Укртелеком замінив обладнання у Харкові, і у Харків відтоді і дотепер є затримка проводового мовлення УР-1 та ОДТРК на декілька секунд (а, здається, для УР-2 та УР-3 також була затримка), якість звучання стала гірше. На область же сигнал транслювався без погіршення якості, і проводовий сигнал співпадав з ефірним, тобто був без затримок. Така ситуація з проводовим мовленням у області була і на початку 2014 року, теперішній стан не знаю.
  •  

RomHol

Тимчасово відновлюється трансляція УР-2 та УР-3 на проводовій мережі, як повідомляється на сайті НРКУ.

НРКУ та «Укртелеком» дійшли згоди щодо відновлення мовлення програм Українського радіо в проводовій мережі

21-07-2015 19:52

Сьогодні під час обговорення питання трансляції радіопрограм УР-2 (Промінь) та УР-3 (Культура) у проводовій мережі представники Національної радіокомпанії України та ПАТ «Укртелеком» дійшли згоди щодо поновлення їх трансляції. Таке рішення сторін є тимчасовим і ухвалене, зважаючи на великий суспільний резонанс, спричинений вимкненням трансляції УР-2 та УР–3 у проводовій мережі Укртелекому.
Обговорюючи питання трансляції, НРКУ та Укртелеком погодились, що умови чинного державного контракту на 2015 рік можуть тлумачитись сторонами по-різному та не передбачають в явній формі вимоги до ПАТ «Укртелеком» транслювати програми УР-2 та УР-3, а НРКУ – сплачувати за такі трансляції.

Найближчим часом НРКУ та Укртелеком звернуться до державних органів зі спільною заявою щодо розгляду питання забезпечення на державному рівні трансляції  програм Українського радіо у проводовій мережі. НРКУ та Укртелеком також домовились протягом трьох місяців (до 30 жовтня 2015 р.) врегулювати договірні відносини щодо трансляції програм УР-2 та УР- 3 у проводовій мережі Укртелеком.
Повідомлення знаходиться як за посиланням http://www.nrcu.gov.ua/ua/1034/602182/, так і http://www.nrcu.gov.ua/ua/1034/602183/
  •  

vital-fm

Цитата: Sanio від Липень 21, 2015, 15:13:18
Зараз вже все це немає змісту - передача відрізків 4 год. для ОДТРК, бо до кінця року всі ОДТРК будуть ліквідовані як юридичні особи та їхні ліцезії і відрізки часу будуть анульовані, точніше обєднані в єдину ліцензію Суспільного мовника. Спочатку правонаступниками ліцезій ОДТРК стануть НРКУ і НТКУ, а потім вже новостворена нова юридична особа. Наразі достеменно невідомо скільки ефірного часу матимуть місцеві філії в рамках УР-1, але буде нова сітка мовлення. Своїх ліцензій філії не матимуть, бо вони не матимуть статусу юридичної особи.
А з точки зору НР це як поженуть НРКУ на новий конкурс, чи вже щось прийняли по типу об'єднання ліцензій, адже і ці видадуть двом компаніям, тож як тут врегульовувати будуть.
Оскільки ще не було загального переможця на частоти, то я так розумію рішення цієї проблеми ще немає.
  •  

Sanio

#34
Цитата: vital-fm від Липень 21, 2015, 22:01:08
А з точки зору НР це як поженуть НРКУ на новий конкурс, чи вже щось прийняли по типу об'єднання ліцензій, адже і ці видадуть двом компаніям, тож як тут врегульовувати будуть.
Оскільки ще не було загального переможця на частоти, то я так розумію рішення цієї проблеми ще немає.
У даному випадку проводити повторний конкурс не потрібно, бо юридично це буде ліквідація ОДТРК шляхом приєднання до НРКУ і НТКУ. Оскільки НРКУ і НТКУ будуть правонаступниками ОДТРК, у тому числі й щодо ліцензій, то вони будуть переоформлені Національною радою на правонаступників. Реорганізація шляхом виділу або ліквідація шляхом приєднання до іншої ТРО за законом не призводить до втрати ліцензії. Наприклад, шляхом виділу були свого часу переоформлені ліцензії на радіомовлення ТРК "НБМ" на ТРК "НБМ-Радіо", також були переоформлення ліцензій на дочірні підприємства, із львівських - свого часу "Радіо Люкс" виокремило частоту у Києву з мережі на іншу юридичну особу, "Західна Столиця" переоформила ліцензію на ФМ-частоту у Львові на іншу юридичну особу, де зараз транслюється "ФМ Галичина". Таких прикладів можна навести багато. Юридично не можна віддати частину ефірного часу іншій ТРО без конкурсу, а от виокремити частину ТРО із певною ліцензією можна на інше підприємство-правонаступник. Тому не буде ніяких юридичних перешкод ОДТРК передати свої радійні ліцензії НРКУ, а телевізійні - НТКУ. А потім всі разом - Суспільному мовнику.
  •  

vital-fm

Якщо 3-охпрограмних радіоприймачів так мало, а УР1 вже й так йде на фм, то, може й справді запустити другий УКВ передавач замість УР 1 для тих, що лишились, на діючих ліцензіях, а проводи таким чином прибрати, адже й справді це буде непомітним, а УКВ передавач дістати легше на ринку, ніж 3-охпрограмний, а на тому що залишиться на проводах, пустити місцеве мовлення, поки народ не відмовиться від проводів.
П.С. Брав сьогодні участь в програмі радіопрес, що на "Промені", SO, може порадьте журналістам наш форум, хай би інформацію і звідси брали.
Адже окрім того, що то приймачів мало, то уряд і т.д. блокує нічого не почерпнув.
Треба підлаштовуватись під реалії, і шукати варіанти з наявного, а не намагатись звучати з кожної праски. Ну і звичайно слухати, а не розводити безкінечні розмови, що ось держава все блокує.
  •  

vital-fm

#36
Ситуація з проводами після грози, якщо домовились, то навряд чи вимикали б.
Мій район - тільки промінь, УР1 ледве шепоче на повній гучності, бам - тільки УР1, а Ви кажете в разі погодніх умов незамінне.
В ауті видно до понеділка.
І ніби шуму нема, що не працює, тож можна з 16-го вимикати - ніхто й не помітить.
  •  

RomHol

Гарна новина з Харкова.
На проводовій радіомережі міста 30 липня відновлено мовлення 3 каналу НРКУ - "Культури", яке було відсутнє тут близько місяця.  :дякую:
2 канал НРКУ - "Промінь" - не мовить на проводовій мережі вже більше року, втім, його можна слухати з ефірного мовлення на УКХ.
  •  

vital-fm

А в мене так і відсутні перший та "Культура". Телефонував на проводи, так видно мені майстрів присилали - мене вдома не було, хоча я і казав, що не в приймачі справа. Так що поки що ось так.
  •  

admin

1.   Про результати планової перевірки ТОВ «Радіо Три», м. Запоріжжя (НР № 2556 від 29.05.2006).
Проводове
Позивні: «Радіо Три»
Результати перевірки
Товариство з обмеженою відповідальністю «Радіо Три»
Зайченко Станіслав Борисович
УР-1: м. Запоріжжя, м. Пологи, м. Василівка, м. Мелітополь,  м. Токмак, м. Кам'янка-Дніпровська
УР-2, УР-3: м. Запоріжжя, м. Пологи, м. Василівка, м. Мелітополь, м. Токмак
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЧЛЕН НАЦРАДИ   КОСТИНСЬКИЙ С.А.
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК АПАРАТУ   КІФЛЮК Р.М.
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
Суть питання: на виконання наказу голови Національної ради № 5в/590 від 02.11.2015 представник Національної ради у Запорізькій області Кучугурний В.Ю. та головний спеціаліст секретаріату представника  Різенко Я.О. здійснили планову перевірку ТОВ «Радіо Три», м. Запоріжжя, Акт № 481 (ІІ)/Зп/ПС/09-15 від 20.11.2015, моніторинг від 19.10.2015 - 25.10.2015 на каналі проводового мовлення УР - 1, вид мовлення – проводове, позивні: «Радіо Три».


Плановою перевіркою встановлено:
На першому каналі проводового мовлення УР-1:
Порядок та трансляція вихідних даних (позивні: «Радіо Три») відповідають ліцензійним умовам та вимогам статті 46 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Обсяг культурологічних та просвітницьких передач, категорії «Інше» відповідають умовам ліцензії.
Частка музичних творів українських авторів чи виконавців – 97,4%.
Зафіксовано порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення»:
•   ч. 5 статті 12 (...статутні документи суб'єкта господарювання, який має ліцензію на мовлення, мають передбачати створення у складі органів його управління спеціального наглядового органу (редакційної ради тощо), оскільки редакційний статут та редакційна рада відсутні;
•   ч. 7 ст. 27 (ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії) і
ч. 8 ст. 28 (ліцензіат зобов'язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення) та пункту а) частини першої статті 59 (телерадіоорганізація зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії), оскільки фактичні показники мовлення на першому каналі проводового мовлення УР-1 не відповідають зазначеним у ліцензії, а саме:
зменшено загальний обсяг мовлення (за ліцензією – 11 год. 37 хв./тиждень, фактично – 11 год. 09 хв./тиждень) та відсутні дитячі передачі (за ліцензією – 1 хв./тиждень);
На другому каналі проводового мовлення УР-2 мовлення відсутнє (за ліц. – 24 год. 07 хв./тижд.);
На третьому каналі проводового мовлення УР-3 мовлення відсутнє (за ліц. – 38 год. 04 хв./тижд.).
•   ч. 4 ст. 35 (у разі виникнення підстави для переоформлення ліцензії на мовлення у зв'язку із зміною організаційно-правової форми, умов діяльності ліцензіата чи зміною його засновника (співзасновників) та/або власника (співвласників) ліцензіат зобов'язаний протягом 10 робочих днів подати Національній раді заяву про переоформлення ліцензії), оскільки ліцензіат не подав до Національної ради протягом 10 робочих днів заяву про переоформлення ліцензії на мовлення у зв'язку зі змінами, що відбулися в серпні 2012 року:
   юридичної адреси (за ліц. - вул. Перемоги, 81-а, факт. - вул. Маяковського, 11);
   власників (за ліц. - Зайченко С.Б., Зайченко О.М, Шандрагулін С.В, факт. - ТОВ «Міжнародна Правова Група Україна»).

  •  

admin

В області продовжує скорочуватися кількість точок проводового радіомовлення.  За даними  Волинської філії ПАТ «Укртелеком» станом на 01.12.2015  в  області  залишилось17550   радіоточок.
  •  

admin

    Зберігається тенденція до поступового зникнення проводового радіо як виду мовлення. За даними Львівської філії «Укртелеком», щороку зменшується загальна кількість діючих радіоточок: станом на 1 жовтня 2015 року в області ще  діє близько 78 тисяч  радіоточок, у 2014 діяло 90 тисяч. У зв'язку зі зменшенням кількості радіоточок 10 радіоредакцій проводового мовлення розміщують власні передачі на сайтах у мережі Інтернет.
  •  

admin

Черкаська
У 2015 році продовжується скорочення кількості радіоточок. На сьогодні їх близько 53 тисячі, що майже на 5 тисяч менше, ніж 2014 року. Об'єктивними причинами цього процесу є, насамперед, зношеність матеріально-технічної бази.
  •  

vital-fm

А після запуску УР1 їх буде ще меньше.
  •  

admin

технология устаревшая, трудо и энергоёмкая
  •