DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

vital-fm

ProRadio
Могли б заради розвитку точки пожертвувати "Променем" чи "Культурою" в цифрі, це так, щоб без конкурсів. ПРактика замін частот, і т.д. в НСТУ вже напрацьована.
Стосовно 101,1 малась на увазі київська експерименталка.
"Марія" розуміє безперспективність нижнього УКХ, а в верхній піти не дають, тому і зацікавлена мати якусь альтернативу в ефірі.
"Голос надії" вже "оптимізувався".
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Lupus68

#271
Цитата: ProRadio від Вересень 11, 2023, 00:28:16Вересень 11, 2023, 00:34:29
 В зоні поширення сигналу його можуть приймати хоч 10 мільйонів одночасно.
З цих можливих 10 мільйонів який процент матиме /має DAB+?
Його маємо ми з Вами, "гіки"- тобто ті хто сидить на цій гілці форуму або на аналогічних гілках відповідних форумів. Плюс ще якийсь відсоток молоді...
Якби ж вже за замовчуванням в смарти ставили модулі приймачів DAB+, хоча б у преміальні версії, тоді б ми з вами говорили інакше.
P.S. Я взагалі вважаю, що DAB+ та особливо діапазон АМ (DX, CX, KX) є ідеальним для розмовного радіо. Але всілякі наші "болталки" на кшталт Радіо NV та релігійних так не думають. Хоча в США до DAB/DAB+ та АМ саме таке ставлення.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

optimist

#272
Щоб 4G не вилітало в 3G можна поставити LTE only. + зараз вже два мобільні оператори впроваджують VoLTE - Київстар та Lifecell.
Чи підтртмує телефон VoLTE можна подивитися у характеристиках. Інша справа вже за оператором. Бо є смартфони які підтримують вольту як кажуть, а користуватися абоненти нею не можуть, бо оператор ще не підключив.
Скільки % людей слухає радіо в FM чи онлайн треба дивитися по статистиці. І зрозуміло, що частка слухачів в FM буде більша.


Вересень 11, 2023, 12:29:55
Цитата: Lupus68 від Вересень 11, 2023, 07:40:33З цих можливих 10 мільйонів який процент матиме /має DAB+?
Його маємо ми з Вами, "гіки"- тобто ті хто сидить на цій гілці форуму або на аналогічних гілках відповідних форумів. Плюс ще якийсь відсоток молоді...
Якби ж вже за замовчуванням в смарти ставили модулі приймачів DAB+, хоча б у преміальні версії, тоді б ми з вами говорили інакше.
P.S. Я взагалі вважаю, що DAB+ та особливо діапазон АМ (DX, CX, KX) є ідеальним для розмовного радіо. Але всілякі наші "болталки" на кшталт Радіо NV та релігійних так не думають. Хоча в США до DAB/DAB+ та АМ саме таке ставлення.
Мабуть дорого ставити DAB+ на смартфони.
Та й виробники роблять ставку на стрімінг, якщо вже FM прибирають із смартфонів на базі Android.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

AlexM14

#273
Цитата: Lupus68 від Вересень 11, 2023, 07:40:33З цих можливих 10 мільйонів який процент матиме /має DAB+?
Його маємо ми з Вами, "гіки"- тобто ті хто сидить на цій гілці форуму або на аналогічних гілках відповідних форумів. Плюс ще якийсь відсоток молоді...
DAB+ є в усіх сучасних автомобілях.



ЦитатаХоча в США до DAB/DAB+ та АМ саме таке ставлення.
В США інша система цифрового радіо - HD Radio.

admin

Поворотники теж є у кожній машині😀

ProRadio

#275
Цитата: vital-fm від Вересень 11, 2023, 06:32:07ProRadio
Могли б заради розвитку точки пожертвувати "Променем" чи "Культурою" в цифрі, це так, щоб без конкурсів. ПРактика замін частот, і т.д. в НСТУ вже напрацьована.

Ну, напрацьована... Але ж, повторююсь: їм перш за все треба УР, Промінь і Культуру в ефірі мати, і жертвувати жодним із них заради Точки вони навряд чи наважаться.


Цитата: vital-fm від Вересень 11, 2023, 06:32:07Стосовно 101,1 малась на увазі київська експерименталка.

Ви маєте на увазі HD Radio? Так той експеримент був виключно на ентузіазмі Андрія Карпія. Офіційно цього експерименту в Україні ніби й не було - жодне рішення з цього приводу не схвалювалося, оскільки HD Radio в Україні (як і у цілому в Європі) не було сертифіковане взагалі. Просто стандарт такий, що в гібридному режимі ніби нічого і не порушував напряму - частота то діюча, ліцензію на неї було вже видано. Були ще якісь польові випробування в Одеській області, але я вже не пам'ятаю, на якій технічній базі. Але там під дахом УНІІРТ проводилося - їм теж ніби можна. А із питанням сертифікації пан Карпій вперся в непробивну стіну. Хоча, в нього були плани розширити експеримент - наскільки я пригадую, він хотів на 549 кГц запустити HD Radio на синхромережі тоді Променя, і навіть Укрзалізницю ніби намагався підключити (ну типа "і люди зможуть по всій країні слухати в дорозі Промінь у цифровій якості на середніх хвилях"), і ще там щось, але - ніяк. А потім ще й Янукович прийшов, і взагалі частоту відібрали.

Цитата: vital-fm від Вересень 11, 2023, 06:32:07"Марія" розуміє безперспективність нижнього УКХ, а в верхній піти не дають, тому і зацікавлена мати якусь альтернативу в ефірі.
"Голос надії" вже "оптимізувався".

"Голос надії" взагалі загальмував розвиток в Україні. Я не знаю, з чим це пов'язано. Є певна думка, але я її на ФБ якось висловив, так одразу ж повилазили "лайномети" з хамськими наїздами, тому мовчатиму...

Вересень 11, 2023, 15:13:13
Цитата: Lupus68 від Вересень 11, 2023, 07:40:33З цих можливих 10 мільйонів який процент матиме /має DAB+?
Його маємо ми з Вами, "гіки"- тобто ті хто сидить на цій гілці форуму або на аналогічних гілках відповідних форумів. Плюс ще якийсь відсоток молоді...

А це "курка і яйце". Приймачі не завозять, бо на них нема чого ловити. А нема чого ловити, бо немає приймачів.

Цитата: Lupus68 від Вересень 11, 2023, 07:40:33Якби ж вже за замовчуванням в смарти ставили модулі приймачів DAB+, хоча б у преміальні версії, тоді б ми з вами говорили інакше.

Воно надто швидко розряджатиме батарею :)
  •  
    Подякували за цей пост: optimist

fediv

Цитата: AlexM14 від Вересень 11, 2023, 13:36:25DAB+ є в усіх сучасних автомобілях.
Дивно. Щось я хлопець не сучасний, хоча машина нормальна. А до того, чому радіо треба слухати лише в машині ?
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

AlexM14

Цитата: fediv від Вересень 11, 2023, 17:15:21Дивно. Щось я хлопець не сучасний, хоча машина нормальна. А до того, чому радіо треба слухати лише в машині ?
На увазі малась більшість моделей останніх ~10 років. В Європі в 2021 році 95% проданих нових авто були з DAB+ (в Італії 100%). https://www.worlddab.org/system/news/documents/000/012/376/original/WorldDAB_JATO_release_Feb_2022_FINAL.pdf?1645037630

Багато хто слухає радіо тільки в машині :)
  •  
    Подякували за цей пост: optimist

admin

Мало віриться про Італію але лінькі шукати. Але навіть якщо правда, то 99,9 італійських водіїв усе одно його не слухають.
  •  
    Подякували за цей пост: optimist

ProRadio

Цитата: admin від Вересень 11, 2023, 17:41:41Мало віриться про Італію але лінькі шукати. Але навіть якщо правда, то 99,9 італійських водіїв усе одно його не слухають.

Це - директива керівних органів ЄС. Приймач в автівці має бути в базовій комплектації. А от чи слухають його в Італії - то вже інше питання, змусити ніхто не може. Але ж ідея полягає у тому, аби пересічний італієць, заїхавши у Швейцарію (наприклад), яка взяла курс на згортання аналогового радіо, міг у своїй автівці увімкнути цифру, а не залишитися без радіо взагалі.   
  •  

admin

Євробюрократи вони такі. Смішно якщо Швейцарія власними рішеннями нагибає ЄС до нього не входячи. А десятки мільонів автомобілістів ЄС переплачують.
  •  

optimist

Я зараз радіо слухаю виключно онлайн через RadioPlayer
  •  

admin

  •  
    Подякували за цей пост: optimist

ProRadio

Цитата: admin від Вересень 11, 2023, 18:27:11Євробюрократи вони такі. Смішно якщо Швейцарія власними рішеннями нагибає ЄС до нього не входячи. А десятки мільонів автомобілістів ЄС переплачують.

Швейцарія - просто як приклад :) Я б міг ще Норвегію в якості прикладу навести, але вірогідність того, що якийсь італієць "махне" на вихідні в Норвегію на власній автівці, чи просто заїде туди на годинку "за пивом" чи на дискотеку - пошукати дівчину - значно менша :) А так - питання безпеки, доступу до інформації, до екстрених повідомлень і бла-бла-бла - для європейців ж, так би мовити, понад усе. Ось і випустили директиву. До того ж, я так розумію, треба "просувати" європейський стандарт, в розвиток якого вкладено гроші.
До речі, Швейцарія у цьому плані мене певною мірою здивувала. Раніше зустрічав твердження про те, що T-DAB у першу чергу матиме стрімкий розвиток "в маленьких компактних, здебільшого рівнинних країнах" (власне, тоді про Італію казали як про країну, де навряд чи варто чекати популярності стандарту - "бо там гори, бо там не дуже багатий південь" тощо. Тому я думав, що "першими ластівками" стануть такі країни, як Естонія, Данія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург. А виявилося - Норвегія і Швейцарія... Але ж у Швейцарії - теж гори.  Та й Норвегія - доволі специфічна з точки зору географії країна...
  •  

AlexM14

#284
Норвегія і Швейцарія - невдалі приклади, бо обидві не входять до ЄС, а ЄС не має хвилюватися, що хтось з його громадян поїде за його межі, кудись де згортають FM на користь цифри...
  •  
    Подякували за цей пост: admin