DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

#45
2кВт цифри вистачить на 100 км? Думаю, чи буде сенс брати приймач?
  •  

admin

Тобі коротка відповідь чи довга?
  •  

RomHol

А я не можу здогадатися, чому вони з двох веж на одній частоті хочуть мовити. Для цифри також потрібна у такому випадку синхронізація передавачів? Мабуть, не може бути такого, щоб частина радіостанцій у цифровому пакеті на тій же частоті транслювалася з однієї вежі, а частина з іншої?
  •  

admin

  •  

Ігор

Цитата: admin від Липень 31, 2017, 18:01:21
Тобі коротка відповідь чи довга?
можна довшу, бо я думаю, як цифровий сигнал веде себе за 90-100 км?!
  •  

admin

Усе залежить від висоти підпису антени, її підсилення, втрат у фідері, та заваь на ТВК.

Не думаю що усе складеться так добре.
  •  

Ігор

Я от і думаю, чи буде сенс витрачати 30$ на приймач?! Щоб він не валявся у шкафу.
  •  

DVB

#52
Ігор, все буде так як і в випадку з цифровим ТВ. Де є впевнений сигнал аналога, там буде й цифровий прийом. Додасться лише невеликі ділянки, де аналог йде з шумом, а в цифрі він буде йти якісно. Ну і завдяки двом передавачам, буде менше "білих плям", тобто покриття буде більш щільніше.
У вашому випадку, з такою відстанню, можливо прийдеться ставити зовнішню антену.
До речі, враховуючи частоту 222 мГц, антену можна буде поставити більш ефективнішу. З більшим підсиленням.

А взагалі, не відомо чим закінчиться цей експеримент. Якщо мовників і державу, це не зацікавить, то через рік, про цифрове радіо вже й забудуть. А якщо все піде добре, то цілком можливо, що перша синхромережа пройде по трасі Київ-Одеса. (Київ, Біла Церква, Жашків, Умань, Благовіщенське, Криве Озеро, Жовтень, Одеса).
  •  

RomHol

Нацрада хоче провести експеримент із цифровим радіо та замовила в УДЦР прорахунок частоти
Детектор медіа, 2 серпня 2017 року
Нацрада планує реалізувати в Києві експеримент із запуском цифрового радіо, розповів у коментарі «Детектору медіа» член Нацради Олег Черниш.
  •  

RomHol

"Цифровому радио в Украине быть. Пока – на уровне эксперимента"
Публікація Бориса Скуратівского на mediasat.info 15 вересня 2017 року з враженнями від панельної дискусії «Нова цифрова реформа для України. Перспективи впровадження цифрового радіо» на форумі «Цифрове мовлення в Україні»
http://mediasat.info/2017/09/15/digital-or-analog-radio-in-ukraine/
  •  

krasivn

21 грудня – брифінг членів Національної ради за результатами оголошення конкурсу на цифрове радіо в Києві
https://www.nrada.gov.ua/21-grudnya-bryfing-chleniv-natsionalnoyi-rady-za-rezultatamy-ogoloshennya-konkursu-na-tsyfrove-radio-v-kyyevi/
  •  

krasaffcheg

Ну что ж, НацРада объявила конкурс на DAB+.
Канал 7D. Вещание с двух точек в Киеве (на Дорогожицкой 2 кВт и на Лысой горе 1 кВт). Оператор сети - концерн РРТ. В мультиплексе 14 радиостанций.

Стоимость лицензий - от 110 до 210 тыс. грн. Стоимость вещания (концерну РРТ за обслуживание и за электричество) - около 20 тыс. грн в месяц. Лицензия на 7 лет.

В течение 3 месяцев будут принимать заявки на конкурс. В марте будет конкурс. Во второй половине следующего года планируют начать вещание.
  •  

pavlo_r

Якась дуже песимістична оцінка покриття, при таких висотах і потужностях передавачів
  •  

admin

Ти скажи мені що означають ці кольори, тоді порозмовляємо.
  •  

pavlo_r

#59
Якби я це малював — то може і зміг би прикрутити до цього якусь легенду. А так — без сто грам УДЦР і Нацради не розібратись. Ще мене цікавить на що вони в Броварах збираються антену повісити? Там наче РТПС «Бровари» розпиляли на металобрухт
  •