DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

TV-Ukr

Можна ж уникнути рассінхронізвції, якщо налаштувати напрямлену антену на певну РТПС. Бо в такому положенні для неї другої РТПС і не існує, поки не розвернути антену туди.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  

admin

#256
це не вихід у зонах де пересікаються потужні сигнали і особливо коли ці сигнали на близьких напрямках
  •  
    Подякували за цей пост: TV-Ukr

Ігор

Цитата: TV-Ukr від Січень 22, 2022, 21:37:15
Можна ж уникнути рассінхронізвції, якщо налаштувати напрямлену антену на певну РТПС. Бо в такому положенні для неї другої РТПС і не існує, поки не розвернути антену туди.
я у себе і так мучуся з установками. Наприклад МХ-3 співпадає у мене на 57 ТВК, там мовлення ведеться з БЦ і Кагарлика, я живу якраз по середині між ними, до обох міст по 30 км.
  •  
    Подякували за цей пост: TV-Ukr

Radiostyle

Всім вітання
Цікаво,яка зараз ситуація з dab у Києві,чи наявне мовлення,і яких станцій
Якщо хто може запишіть будь ласка коротенький відеоогляд
  •  

Radioraptor


Radiostyle

Дякую
Але вже майже півроку пройшло,чи актуально
З 8 просканованих 6 мовлять
Слабувато якось,більше половини мх порожній
Можливо було б туди ту саму радіоточку включити...
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Lupus68

Поки був Костинський (вже забув його точне ФІО),- в Нацраді просувався би стандарт DAB+. Можливо, з ним в Нацраді дотепер вже були б конкурси по областях на DAB+. Але не так сталося, як гадалося... Плюс війна...
P.S. Саме Костинський просунув DAB+ в Києві та області з перспективою поширення по всій Україні. Начебто, там і дотепер є статус "технічне мовлення", нажаль.
І ще. Сучасне становище з DAB+ мені нагадує FM 88-108 МГц при Нацраді  Януковоща, коли держрадіоканалам не давали цей FM-діапазон.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

AlexM14

Цитата: Lupus68 від Вересень 09, 2023, 20:09:52Нацраді  Януковоща, коли держрадіоканалам не давали цей FM-діапазон
А при Ющенко давали?
  •  

ProRadio

#263
Цитата: Lupus68 від Вересень 09, 2023, 20:09:52Поки був Костинський (вже забув його точне ФІО),- в Нацраді просувався би стандарт DAB+. Можливо, з ним в Нацраді дотепер вже були б конкурси по областях на DAB+. Але не так сталося, як гадалося... Плюс війна...
P.S. Саме Костинський просунув DAB+ в Києві та області з перспективою поширення по всій Україні. Начебто, там і дотепер є статус "технічне мовлення", нажаль.
І ще. Сучасне становище з DAB+ мені нагадує FM 88-108 МГц при Нацраді  Януковоща, коли держрадіоканалам не давали цей FM-діапазон.

Костинського звати Сергій. Він зараз на фронті, до речі.
А щодо DAB+, то його почав активно просувати ще Владислав Севрюков. Він навіть конференцію у Києві на цю тему організував - під крилом НАМ. Але потім Севрюков зайшов у Верховну Раду за списком (коли там когось кудись призначили, і списки просунулися) - разом зі Шверком. А на місце Севрюкова в Нацраду призначили Костинського - за квотою Президента. Ну і він, власне, продовжив справу Севрюкова. Хоча, він більше просував більш нагальні питання - як от розбудова мереж Суспільного, розвиток мовлення на прикордонні і біля лінії фронту, мовлення на Крим, мовлення громад тощо. Цифра - то, здається, більше на ентузіазмі Севрюкова робилося,тому воно й трохи загальмувалося.
Але, зрештою, Ви праві - у часи Нацради "епохи Порошенка" був певний чіткий рух на унормування і структурування системи радіомовлення в Україні. Підчищався весь той "бардак", який накосячили від початку 90-х. Власне, цифру тому й розвивали повільно, бо, як казав Севрюков, не можна припускати помилок 90-х і 2000-х, коли частоти роздавали без чіткої логіки, тому спочатку треба розробити чіткий план, принципи, правила тощо - а потім вже запускати "всерйоз і надовго".
Ну а після 2019-го - знову все, схоже, покотилося потрохи назад, до старих схем...


Вересень 09, 2023, 23:08:24
Цитата: AlexM14 від Вересень 09, 2023, 22:47:37А при Ющенко давали?


був певний рух... У Криму побудували мережу передавачів УР, здається, саме за часів Ющенка. На Волині тоді якісь частоти дали, наскільки пригадую, ще десь. Взагалі, до речі, тоді в НРКУ намагалися у першу чергу Культуру просувати, не зовсім вірна стратегія... Та й часи Ющенка - така сама "олігархічна республіка", як у часи Януковича, якщо дивитися на внутрішню політику та розподіл активів, за які відповідали уряди, якими керували поперемінно Тимошенко та Янукович
  •  
    Подякували за цей пост: Lupus68

Lupus68

#264
Цитата: ProRadio від Вересень 09, 2023, 22:56:37Взагалі, до речі, тоді в НРКУ намагалися у першу чергу Культуру просувати, не зовсім вірна стратегія...
Ой, Ви мені прямо нагадали черговий скандал Юща з Йулею, де він зобов'язав прем'єрку увімкнути передавачі СХ-синхромережі "Променя", які вже тоді мовчали місяцями (у моєму випадку це були 1242 кГц у Доку.чаївську Донецької області). І в перші дні Нового року вони запрацювали з "Культурою".
  •  

Ігор

Цитата: Radiostyle від Вересень 09, 2023, 17:22:09Дякую
Але вже майже півроку пройшло,чи актуально
З 8 просканованих 6 мовлять
Слабувато якось,більше половини мх порожній
Можливо було б туди ту саму радіоточку включити...
для Точки потрібно провести конкурс, а для комерційного мовлення навіть не знаю чи сенс... Думаю, що слухачів там дуже мало, і більше любителів.

ProRadio

#266
Цитата: Lupus68 від Вересень 10, 2023, 02:35:47Ой, Ви мені прямо нагадали черговий скандал Юща з Йулею, де він зобов'язав прем'єрку увімкнути передавачі СХ-синхромережі "Променя", які вже тоді мовчали місяцями (у моєму випадку це були 1242 кГц у Доку.чаївську Донецької області). І в перші дні Нового року вони запрацювали з "Культурою".

Я пам'ятаю, що восени 2008 року, після російсько-грузинської війни, повмикали багато передавачів - і на середніх хвилях, і на УКХ, і навіть один короткохвильовий в Броварах - трансляцією УР...

Вересень 10, 2023, 04:19:13
Цитата: Ігор від Вересень 10, 2023, 04:06:48для Точки потрібно провести конкурс, а для комерційного мовлення навіть не знаю чи сенс... Думаю, що слухачів там дуже мало, і більше любителів.

Для Точки DAB+ - не зовсім підходящий варіант... Це мало сенс хіба тоді, коли Нацрада видавала тимчасові дозволи на всю країну, можна було б отримати місце в цифрі, а потім під цю ліцензію "пробивати" дозволи. Хоча, тоді конкурси не проводилися. Теоретично можна було б супутникову ліцензію взяти тоді (вони без конкурсів ж видаються)... Або ще можна було б проробити такий "фінт вухами", як виділення в окрему ліцензію якоїсь з вже непотрібних "нижніх" частот - під позивний "Радіоточка", ну і надалі пробивати дозволи... Але скидається на те, що Радіоточку свідомо "гальмують", тому в НСТУ і не рипаються.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

vital-fm

Змінити позивний цифрової ліцензії, як запустили новини та спорт на ТБ.
Тим паче за умовами конкурсу: забороняється поширення однакових програм і т.д.
У нас,чомусь, цифра розвивається не за віянням часу, а від безвиході.
101,1 - не дали частоту для розвитку інших мереж, DAB - щоб мати альтернативу нижньому УКХ, бо на конкурсах мовників звідти футболили.
Єдині, хто в ньому були зацікавлені - OFR, але і то недовго.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

optimist

DAB+ зараз вже не актуальне. Хто хоче слухати радіо в цифрі,той буде слухати радіо онлайн через додатки.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

ProRadio

#269
Цитата: vital-fm від Вересень 10, 2023, 06:19:55Змінити позивний цифрової ліцензії, як запустили новини та спорт на ТБ.

А в НСТУ немає у цифрі нічого "зайвого" - не було чого переоформлювати під інший позивний.

Цитата: vital-fm від Вересень 10, 2023, 06:19:55101,1 - не дали частоту для розвитку інших мереж.

не зрозумів

Цитата: vital-fm від Вересень 10, 2023, 06:19:55Єдині, хто в ньому були зацікавлені - OFR, але і то недовго.

Радіо Марія цікавиться - вони якось на засіданні Нацради піднімали це питання - про прорахунок частот під цифрові мультиплекси в регіонах.

Вересень 11, 2023, 00:34:29
Цитата: optimist від Вересень 10, 2023, 20:52:23DAB+ зараз вже не актуальне. Хто хоче слухати радіо в цифрі,той буде слухати радіо онлайн через додатки.

Це не зовсім так... От, наприклад, під час повітряних тривог я спускаюся у підземний перехід - і в мене постійно 4G вилітає на 3G, особливо, якщо у переході людей збирається багато, і кожен втикає у телефон чи планшет. Звісно - підземний перехід це не показник, але це - як модель. В окремих випадках стільник може бути перевантажений і на "поверхні", якщо людей багато збирається і таке інше. Та й інтернет-сервер має свої ліміти каналу. DAB+ таких лімітів не має. В зоні поширення сигналу його можуть приймати хоч 10 мільйонів одночасно.
  •