Пожежа на Українському Радіо 9 березня 1996 року

Автор STALKER RADIOAMATOR, Серпень 09, 2016, 00:28:36

Попередня тема - Наступна тема

STALKER RADIOAMATOR

Не знаю чи тут є така інфа-десь в 1994-1995 році сталася пожежа в радіостудії Українського радіо на Хрещатику 26. Ше пригадую що на УКХ неможливо було приймати чи то УР-1 чи то Промінь, і треба було переходити чи то на СХ чи на ДХ. Хто що про таке памятає, хто знає поділіться будьласка інфою. Заздалегідь дякую.
  •  

vital-fm

Ага, було таке, я тоді малим якраз починав радіо слухати - вмикав на СХ.
  •  

RomHol

Це було 9 березня 1996 року. Я надавав посилання на розповідь про цю сумну подію до її 30 роковин у блозі на сайті BBC Україна у повідомленні. Наскільки я пам'ятаю, до відновлення подачі передач УР-1 з Києва (здається, це сталося зі студії Київського обласного радіо – не впевнений, бо точно не пам'ятаю репортажі про це) на Харківщині по проводовій мережі (на УКХ також, мабуть) на 1 програмі декілька годин поспіль зранку транслювалися програми обласного радіо. Тому, думаю, що на СХ та ДХ також зранку не було трансляції передач УР-1. Що було з трансляцією УР-2 і УР-3 у день пожежі - не знаю.
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Велике дякую за цінну інфу. Якщо десь є в когось репортаж з телебачення  з 1996 року було би цікаво глянути.
  •  

admin

  •  

ass1995

#5
Цитата: RomHol від Серпень 09, 2016, 08:46:27
Це було 9 березня 1996 року. Я надавав посилання на розповідь про цю сумну подію до її 30 роковин у блозі на сайті BBC Україна у повідомленні.
Цитата: RomHol від Березень 10, 2016, 08:21:11
Хочу зазначити ще один дріб'язок: здається, у 1996 році ефір Українського радіо щодня починався не о 5:30 ранку, як зазначено у цьому блозі, а о 5:57, бо з 01:00 ночі до 5:57 ранку була перерва у мовленні, тобто ніякі передачі з апаратної не транслювалися.
А разве не до 00:00 тогда вещало Украинское радио? Ведь сейчас оно вещает по проводам и УКВ до 00:00, а тогда время вещание вряд ли было больше, чем сейчас.

И что в тот день было с телевидением? Вышли ли телевизионные передачи в эфир и в какое время? И как скоро после пожара вещание украинского радио и телевидения вернулось в обычное русло?
  •  

ass1995

В связи с тем, что точная дата пожара (9 марта 1996 года) установлена, название темы подправлено соответствующим образом.
  •  

RomHol

Цитата: ass1995 від Серпень 09, 2016, 21:10:26
А разве не до 00:00 тогда вещало Украинское радио? Ведь сейчас оно вещает по проводам и УКВ до 00:00, а тогда время вещание вряд ли было больше, чем сейчас.
Якщо я не помиляюся, у 1996 році усі УКХ передавачі Українського радіо усих трьох програм працювали до 01:00 щодня, і о 00:50 на УР-1 тому був випуск новин десь до 2010-2011 року. Причому ніяких скорочень часу мовлення або кількості радіоканалів не відбувалося (тобто транслювалися три канали УР-1, УР-2, УР-3 на більшості радіопередавальних пунктів), не дивлячись на фінансовий стан тих часів. По проводовій мережі передачі транслювалися також, як і зараз, щодня до 00:00, проте трансляція починалася щодня о 5:57 (зараз - о 5:27 у будні, о 5:57 - у вихідні). Перерва була у будні також з 14 до 15 години.
Цитата: ass1995 від Серпень 09, 2016, 21:10:26
И что в тот день было с телевидением? Вышли ли телевизионные передачи в эфир и в какое время? И как скоро после пожара вещание украинского радио и телевидения вернулось в обычное русло?
Начебто тоді студії телебачення знаходилися вже на Мельникова, 42, і тому, думаю, пожежа не вплинула на трансляцію телепередач. Що таке звичайне русло - сказати складно, оскільки було завдано шкоди архіву (лише пам'ятаю, що це стосувалося частини джазових передач Олексія Когана, які він вів на "Промені"). А взагалі за декілька годин після того, як пожежу загасили, УР-1 вже видавав програми у ефір, хоча і, здається, у зміненій сітці.
  •  

vital-fm

Неправда ваша на рахунок 3-ох програм до 2010-го, після 2005 - 2006-го промінь на УКХ в моєму регіоні почало ковбасити, "Культуру" вимкнули ще раніше. А ці ротації в 2009-му...
Так, УКХ передавачі працювали до 01-ої, у Вінницькій області навіть є ряд таких самих, чому НР не виставляє вільний нічний відрізок - невідомо.
Пам'ятаю, який був радий, коли на вежі забували на ніч вимкнути передавач променя, в Тернополі в ті часи, район початку 2000-их, на одній вежі з "УР" працювала київська "Довіра", дуже прикро було, коли вони також о 01-ій вимикались, тому в селі виловлював рівне, у яких з 02-ої і до 06-ої був місцевий ефір.
  •  

RomHol

Цитата: vital-fm від Серпень 11, 2016, 03:39:10
Неправда ваша на рахунок 3-ох програм до 2010-го, після 2005 - 2006-го промінь на УКХ в моєму регіоні почало ковбасити, "Культуру" вимкнули ще раніше. А ці ротації в 2009-му...
Так, УКХ передавачі працювали до 01-ої, у Вінницькій області навіть є ряд таких самих, чому НР не виставляє вільний нічний відрізок - невідомо.
Цитата: RomHol від Серпень 10, 2016, 16:19:05
Якщо я не помиляюся, у 1996 році усі УКХ передавачі Українського радіо усіх трьох програм працювали до 01:00 щодня, і о 00:50 на УР-1 тому був випуск новин десь до 2010-2011 року.
Я мав на увазі лише випуск новин о 00:50 на УР-1 (у сітці мовлення на веб-сайті Українського радіо він був), а не роботу передавачів трьох програм Українського радіо. Тобто такий випуск був до десь 2010-2011 року, потім зник. Звісно, я можу трохи помилятись з роками. Його зникнення, можливо, пов'язано зі зміною передач з приходом нового керівника на радіо та з поширенням розповсюдження Українського радіо на FM. Коли передавачі УР-1 на УКХ стали працювати лише до 00:00, на жаль, сказати не можу.
Цитата: RomHol від Серпень 10, 2016, 16:19:05
Причому ніяких скорочень часу мовлення або кількості радіоканалів не відбувалося (тобто транслювалися три канали УР-1, УР-2, УР-3 на більшості радіопередавальних пунктів), не дивлячись на фінансовий стан тих часів.
Тема про 1996 рік, тому я мав на увазі роботу передавачів у 90-ті роки. А от у 2000-х роках розповсюдження програм Українського радіо на УКХ, як Ви і пишете, суттєво змінилося у гірший бік.

Так, мені також завжди цікаво, коли забувають вимикати передавачі УКХ на ніч, або рано їх вмикають. Так, цікава була нічна передача з Олегом Буреніном на "Довірі". Гадаю, на нічне мовлення на УКХ з 00:00 до 06:00 зараз знайдеться мало бажаючих, та і складно, мабуть, завести туди сигнал цього нічного мовника так, щоб у разі потреби було перемикання на сигнал Українського радіо, обласного або іншого мовника для інформування про якусь надзвичайну подію, наприклад.
  •  

vital-fm

Не думаю, що важко буде, ось "Емануїл" та "Марію" і "Громадське" разом з ними ж запускають на цілодобове, обмеження лише по ліцензіях, регулятор не ставить вільні відрізки, якщо "УР 1" переходить в фм - то й не дуже треба, а виставити рештки під "Промінь/Культуру" цілком було б можна, тим більше у Львові ж ніби цілодобово транслюють.
Новини так - був випуск і о 00.50, напевно десь вимикати опівночі стали в одну із чергових хвиль повернення другого "УКХ" передавача.
  •  

Sanio

У день пожежі приблизно до 10 год. ранку на проводовій мережі на УР-1 траснлювалося "Мюзік-радіо" з Києва, потім відновило мовлення Перша програма. "Промінь" почав працювати з 13 год. Мовлення здійснювалося не з Хрещатика, а зі студій у Будинку звукозапису на вул. Первомайського УР-1 і УР-2, а УР-3 ("Радіо-Муз") на той час взагалі було на Ярославів Вал.
Мовлення Першої програми з 5.27 у будні здійснювалося з травня 1995 року, на проводовій мережі - до 0.00, а на хвилях - до 1.00 ночі.
  •  

RomHol

Дякую за Ваше цінні доповнення до історії з пожежею та до історії Українського радіо щодо УР-3. Було б цікаво дізнатися, звідки у ті часи мовило Київське обласне радіо, оскільки мені запам'яталося з якогось радіорепортажу, що якимось чином працівники обласного радіо допомогли відновити роботу Українського радіо (проте це мова про допомогу у той день, чи взагалі допомога протягом тижнів – не згадаю).
Дякую за цінну дату щодо травня 1995 року (мені чомусь до Вашого повідомлення здавалося, що початок мовлення УР-1 о 05:27 був на декілька років пізніше). А ще було б цікаво дізнатися, коли Українське радіо перейшло на цілодобове мовлення (за часів Тараса Аврахова як керівника НРКУ чи раніше), і коли зменшили мовлення на УКХ на 1 годину (почали вимикати передавачі не о 1 годині ночі, а опівночі).
  •  

Sanio

До кінця 1995 року існувала Головна редакція мовлення на Київ і Київську область у складі Українського радіо (Укрдержтелерадіокомпанії), а з 1996 року влна увійшла у склад створеної у грудні 1995 року Київської ДРТРК. Якщо не помиляюсь, то радіо було на Трьохсвятительській, а телебачення КДРТРК на Хрещатику, 26. От та велика студія, яка згоріла під час пожежі, уже фактично належала КДРТРК, але так і не була відновлена після пожежі через брак коштів. У той час у час місцевого мовлення НРКУ транслювало програми Головної редакції мовлення на Київ і Київську область, а згодом деякий час і Київської ДРТРК по всій мережі Першої програми - їх можна було слухати на ДХ і СХ на передавачах, де не було врізок ОДТРК. Памятаю тогочасні позивні "Голос Києва" (мелодія І.Шамо про Київ) і програми "День Києва" (15.40), "Вечірня інформаційна програма" (18.10) для киян на СХ/ДХ. На телебаченні у той час виходила програма "Київська панорама" на УТ-2, яка перетворилася у "За київським часом" на УТ-3 після створення Київської ДРТРК.
Щодо УР-1, то з 18 травня 1995 року НРКУ перейшла на нову сітку мовлення на Першій програмі (вперше від 1992 року) і мовлення розпочиналося звучання гімну України о 5.27, а далі почала виходити Ранкова інформаційно-музична програма з 5.30 до 6.30, яка у такому форматі проіснувала до 2016 року, а потім було відкинуто музичну складову і тепер це просто Ранкова інформаційна програма, яка стартує о 6.00. "Промінь", до речі, тоді теж починав мовлення на проводовій мережі о 5.27 (реально він цілодобовий), а на УР-3 з 5.27 до 6.00 дублювався ефір УР-1, а "Радіо-Муз" починало самостійне мовлення з 6.00.
Щодо цілодобового мовлення УР-1, то мені здається, що воно почалося ще раніше, коли В.Набруско отримав перші ФМ-частоти для УР-1 на Волині, десь у 2007-2008 рр. А от зменшення мовлення на УКХ до 0.00 було за Т.Аврахова - тоді була нова сітка і скасували випуск новин о 0.50.
  •  

vital-fm

За "УР 1" цілодобовий здається пізніше це було, 2008-2009, там якраз стовпами були Луцьк та севастополь.
Бо раніше у Вінницькій області були перерви на "УР 1".
  •