Зараз багато хто почав «перевзуватися на ходу» і приймати сторону Трампа. І якщо у випадку політиків це зрозуміло, то «пересічні громадяни» ведуть себе як банальна більшість, тобто «коливаються разом з лінією партії». Мене Трамп-президент тривожить по причині того, що він виїхав на популізмі і продемонстрував тривожне невігластво в питанні міжнародної політики. Якщо Юрій пам'ятає наші суперечки поза форумом, я часто акцентував на цій проблемі. От виглядає Трамп як бовдур, і якщо ти не ставишся до нього як закоханий підліток, то викликати захоплення такі риси навряд чи можуть. З іншого боку, Юра правий. Він доволі успішний бізнесмен і вміє заробляти гроші (зокрема своїм іміджем). Тільки професіоналізм (перемінний, до речі) в бізнесі, основу якого складає будівництво, не гарантує професіоналізму в політиці. Там людина має бути не лише хорошим менеджером, але і вправним дипломатом. Дипломатичний талант Трампа шокував весь світ і для цього у нас (решти планети) є серйозні підстави. Клінтон на цьому фоні виглядала більш передбачуваною та професійною. Тепер у нас є два варіанти:
- Трамп ввільється в систему і через механізм стримувань і противаг стане її частиною. Тоді більшість з того, що він понаобіцював залишиться лише тупими обіцянками. Багато хто розчарується, що Америка не стала великою знову.
- Трамп спробує поламати систему і демонтувати світовий порядок, встановлений після Другої Світової війни. Тут в аналогію напрошується інший політик — Ніколас Мадуро, який робить Венесуелу великою, аж гай гуде. Тільки Венесуела не США і глобального впливу на планету немає, а в Мадуро нема ядерної валізки. Що робитимуть в такому випадку з Трампом сказати важко, але ходять різні конспірологічні версії про можливості системи стримувань і противаг. Побачимо.
В будь-якому випадку прихильникам Трампа розчарування уникнути буде важко. Та все ж його перші обережні заяви дають мізерну надію на позитивний сценарій. Ну а загалом — так, світ збожеволів. Це не тільки Штати.