Виберіть стиль:

Автор Тема: DVB-T2 у Грузії  (Прочитано 2151 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Відсутній admin

 • Адміністратор
 • Профі
 • *****
 • Подяки
 • -Надані: 6644
 • -Отримані: 5465
 • Повідомлень: 25041
 • Репутація: +5931/-165
 • Розташування: Brescia (BS), Italy
  • укртвр
DVB-T2 у Грузії
« : Липень 04, 2015, 20:59:40 »

Грузія почала вимкнення аналогового телебачення


avantel.ru
 
03 липня 2015
Media Sapiens 1009 версія для друку
1 липня Грузія почала поетапне вимкнення аналогового телебачення, яке триватиме до 25 серпня. Першим регіоном відключення стала столиця – Тбілісі – та прилеглі райони.
Про це інформує Національна комісія з комунікацій Грузії.


Як розповів у коментарі «Телекритиці» юрист Інституту розвитку свободи інформації (Institute for development of freedom of information) Уча Сетурі, загалом перехід на цифрове телебачення відбувається на досить високому рівні, проте після вимкнення аналогового сигналу в першому регіоні частина глядачів на кілька днів залишилася без телебачення.


«Грузія перенесла початок вимкнення аналогового мовлення із 17 червня на два тижні через нещодавню повінь у Тбілісі. Загалом кілька років проводилася інформаційно-роз'яснювальна робота, людям пояснювали, коли і яким чином відбуватиметься перехід на цифрове мовлення. Двічі в кожний дім розносили флаєри з інформацією. Реклама транслювалася по телебаченню і радіо. Але все одно залишилася частина людей, які не переключились. Вони продовжували кілька днів отримувати на метрові антени місцеві канали, а центральних не бачили», - розповів він.


За словами пана Сетурі, в Грузії уряд роздав малозабезпеченим верствам населення 220 тисяч сеп-топ-боксів, 30 тисяч із яких було доставлено прямо додому людям з особливими потребами. Решта населення купували ці пристрої самі (всього в країні близько 1 млн 300 тис. домогосподарств). Оскільки ринок був відкритий, то в асортименті було 12 найменувань пристроїв стандарту DVB-T2, середня ціна яких становила 22 долари. Крім того, 60-70% телевізорів продаються вже з вбудованими тюнерами DVB-T2.


Грузинський національний регулятор провів конкурс на кілька мультиплексів. Державний оператор має один мультиплекс, у якому мовлять три канали суспільного мовлення (ще один - у запасі для суспільного мовника), на решту місць у мультиплексі має бути проведений конкурс. Операторами ще п’яти мультиплексів є приватні провайдери.


«Вартість послуг операторів за 1 мегабіт становить 4 тис. доларів. Тобто максимально найбільші канали платять до 8 тис. доларів. Для порівняння, в Європі за це платять 14 тис. євро»,- каже Уча Сетурі.


Для переходу на цифрове ТБ в Грузії була створена спеціальна Агенція оцифрування в межах Міністерства економіки. Але ліцензії, як і раніше, надавала Національна комісія з комунікацій.


http://osvita.mediasapiens.ua/tv_radio/1411981046/gruziya_vidklyuchila_analogove_movlennya_chastina_glyadachiv_zalishilas_beztb/
https://fornex.com/code/EQmczIiZEyuo/
реферал на знижки на нашому хостингу