«ГОВОРИТЬ РАДІО «ГЛУХІВ»
Автор Оксана Коваленко
Печать Эл. почта
Оцените материал1 2 3 4 5 (0 голосов)
«Говорить радіо «Глухів»
Дротове радіо планує перейти на формат мовлення в FM-форматі
Така альтернатива з'явилась у всіх районних редакцій місцевого радіо, які традиційно доносять інформацію до слухачів через дроти. Їм пропонується створити так зване радіо громад, тобто перейти на FM-формат.
Директор КП «Глухівська студія місцевого мовлення «Радіо Глухів» Сергій Письмак першим в області подав документи на прорахунок радіо-частоти. За словами коллеги, ця процедура інколи займає до півроку, але Глухову оперативно прорахували можливу хвилю.
– Ми залишаємось у власності громади міста, зміниться лише формат мовлення. Якщо все вийде, то наші передачі у Глухові і навіть у найближчих селах можна слухати через приймач, ловити новини в машині, слухати через телефон. Зараз ми виходимо в ефір три рази на тиждень по 15 хвилин, а буде можливість випускати власний інформаційний продукт до 4 годин щодня, – говорить Сергій Письмак.
Як один із першопроходців, він поділився власним досвідом з оформлення документів на прорахунок частот на недавньому семінарі в Сумах, де розглядались питання ліцензування, матеріально-технічного забезпечення, створення локальних мереж та співпраці з суспільним мовником. Представник Національної ради України у Сумській області Лариса Якубенко розповіла присутнім принципи утворення Радіо громад і його завдання щодо створення локального контенту у межах територіальної громади та інформування населення про надзвичайні ситуації. Також звернула увагу на невеликі фінансові витрати для реалізації проекту.
У бюджеті Глухова закладено 50 тисяч гривень на придбання передавача, який, скоріше за все, буде встановлено на водонапірній вежі. Але поки що ніякої апаратури не купувалось, вирішуються лише «паперові» питання.
Якщо так зване Радіо громад запрацює, то Глухів отримає шанс, нарешті, слухати новини, коментарі, авторські передачі у зручному і доступному форматі. Дротове радіо, на жаль, в Україні відживає своє. Якщо 30 років назад це було одним із улюблених, оперативних і доступних джерел отримання інформації, то сьогодні кількість радіоточок катастрофічно зменшилась, у багатьох селах дротового радіо вже нема взагалі, на всю Сумщину до нинішнього року дожило 5-6 радіостудій із більше двох десятків. Ремонтують пориви навіть у місті вкрай повільно, люди відмовляються платити щомісяця абонплату – проблем вистачає.
– Подібні малопотужні радіостанції може для себе створити будь-яка територіальна громада, адже покриття може бути у радіусі до 10 кілометрів. Справа лише за тим, хто і як буде готовий фінансувати проект, – говорить С. Письмак.
https://nedelya.info/news/item/6235-govorit-radio-glukhiv