Глухів

Автор admin, Лютий 16, 2018, 10:32:57

Попередня тема - Наступна тема

admin


«ГОВОРИТЬ РАДІО «ГЛУХІВ»


Автор  Оксана Коваленко
Печать Эл. почта
Оцените материал1 2 3 4 5 (0 голосов)
«Говорить радіо «Глухів»
Дротове радіо планує перейти на формат мовлення в FM-форматі


  Така альтернатива з'явилась у всіх районних редакцій місцевого радіо, які традиційно доносять інформацію до слухачів через дроти. Їм пропонується створити так зване радіо громад, тобто перейти на FM-формат.
  Директор КП «Глухівська студія місцевого мовлення «Радіо Глухів» Сергій Письмак першим в області подав документи на прорахунок радіо-частоти. За словами коллеги, ця процедура інколи займає до півроку, але Глухову оперативно прорахували можливу хвилю.
  – Ми залишаємось у власності громади міста, зміниться лише формат мовлення. Якщо все ви­йде, то наші передачі у Глухові і навіть у найближчих селах можна слухати через приймач, ловити новини в машині, слухати через телефон. Зараз ми виходимо в ефір три рази на тиждень по 15 хвилин, а буде можливість випускати власний інформаційний продукт до 4 годин щодня, – говорить Сергій Письмак.
  Як один із першопроходців, він поділився власним досвідом з оформлення документів на прорахунок частот на недавньому семінарі в Сумах, де розглядались питання ліцензування, матеріально-технічного забезпечення, створення локальних мереж та співпраці з суспільним мовником. Представник Національної ради України у Сумській області Лариса Якубенко розповіла присутнім принципи утворення Радіо громад і його завдання щодо створення локального контенту у межах територіальної громади та інформування населення про надзвичайні ситуації. Також звернула увагу на невеликі фінансові витрати для реалізації проекту.
  У бюджеті Глухова закладено 50 тисяч гривень на придбання передавача, який, скоріше за все, буде встановлено на водонапірній вежі. Але поки що ніякої апаратури не купувалось, вирішуються лише «паперові» питання.
  Якщо так зване Радіо громад запрацює, то Глухів отримає шанс, нарешті, слухати новини, коментарі, авторські передачі у зручному і доступному форматі. Дротове радіо, на жаль, в Україні відживає своє. Якщо 30 років назад це було одним із улюблених, оперативних і доступних джерел отримання інформації, то сьогодні кількість радіоточок катастрофічно зменшилась, у багатьох селах дротового радіо вже нема взагалі, на всю Сумщину до нинішнього року дожило 5-6 радіостудій із більше двох десятків. Ремонтують пориви навіть у місті вкрай повільно, люди відмовляються платити щомісяця абонплату – проблем вистачає.
  – Подібні малопотужні радіостанції може для себе створити будь-яка територіальна громада, адже покриття може бути у радіусі до 10 кілометрів. Справа лише за тим, хто і як буде готовий фінансувати проект, – говорить С. Письмак.
https://nedelya.info/news/item/6235-govorit-radio-glukhiv
  •  

admin

https://nachasi.com/2018/01/17/pershyj-muzej-radio-telezv-yazku/
В Україні з'явиться перший Музей радіо- і телезв'язку

У місті Глухові, що на Сумщині, всередині вежі водогону планують відкрити перший в Україні Музей радіо- й телезв'язку. Про це написав міський голова Глухова Мішель Терещенко на своїй сторінці в Facebook
Людмила Кліщук  17.01.2018,16:05  музеї, радіо, телебачення  0 Pixabay

У заклад знесуть багато цікавих експонатів, зокрема, з колекції народного артиста України Юрія Васильківського. Музей радіо- і телезв'язку стане перший таким в Україні.

Як працюють над облаштуванням закладу
На вершині водогінної вежі найближчим часом буде встановлено антену й усе необхідне обладнання. Там хочуть запустити регіональну радіостанцію «Радіо-Глухів» на частоті 104.40 FM. Міська влада знайшла достатньо матеріалу, щоб перетворити аварійну водонапірну вежу на «музей радіо- й телезв'язку». Там покажуть історію радіо- та телезв'язку, що почалася приблизно в той же час, коли була побудована водогінна вежа. Йдеться про 1927 рік.

Нагадаємо, Центр науки об'єднав ІТ-музей та міні-лабораторію. Наукова установа займає площу майже 620 м². У планах – зробити сучасні лабораторії, дати можливість поєднувати теорію з практикою. На реалізацію проекту витратили 1 млн грн. Ці кошти було використано на основу проекту.
  •  


admin

Засновники Комунального підприємства «Радіо Глухів» почали процедуру ліквідації студії
Рішення про припинення діяльності КП «Глухівська студія місцевого мовлення «Радіо Глухів» було ухвалено засновниками: 28 липня - Глухівською районною радою; 5 серпня - Глухівською міською радою.

Ліквідаційну комісію очолила бухгалтер цього комунального підприємства. Відтепер у кредиторів є два місяці на пред'явлення можливих претензій або вимог.

Секретар міської ради Юрій Бурлака під час сесії прокоментував, що «утримувати далі це комунальне підприємство не було можливості з огляду на те, що у місті залишилося 300-400 радіоточок проводового мовлення, в селах району – жодної; ФМ-мовлення теж не змогло працювати, люди звільнилися».

Нагадаю, що КП «Глухівська студія місцевого мовлення «РАДІО ГЛУХІВ» у 2018 році отримало ліцензію на ФМ-мовлення в рамках реалізації проєкту «Радіо громад». Радіокомпанія ВЧАСНО розпочала 24-годинне мовлення відповідно до законодавства України. Проте моніторинги, здійснені в травні-липні цього року, зафіксували відсутність мовлення.

Як виявилося, причиною припинення мовлення стало обмеження доступу радіостудії до передавального обладнання та серверу з боку власника передавального обладнання, яким користувалося весь цей час Глухівська студія місцевого мовлення.

Тривалий конфлікт між міськім головою м. Глухова Мішелем Терещенко та більшістю депутатського корпусу Глухівської міської ради (одним із засновником радіо) призвів до того, що у місцевому бюджеті взагалі не були передбачені кошти на фінансування радіо, зокрема, на придбання обладнання.

У 2019 році М. Терещенко шляхом особистих домовленостей з однією з приватних загальнонаціональних радіокомпаній вирішив питання щодо надання у безкоштовну оренду передавального обладнання. Але після складання їм повноважень міського голови власники обладнання негайно припинили правовідносини з радіоредакцією, що і призвело до зупинки мовлення.

Велика сума заборгованості по заробітній платі працівникам КП «Глухівська студія місцевого мовлення «РАДІО ГЛУХІВ» (70 тис. грн) стала причиною звільнення керівника радіостанції А.Коваленко (квітень 2020 року) та т.в.о. Д. Руденка (липень 2020 року).

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011039712254&epa=SEARCH_BOX


  •  

kram2000

"Мовлення громад" у Глухові не вдалося втілити
ЦитатаПро анулювання ліцензії на мовлення КП «ГЛУХІВСЬКА СТУДІЯ МІСЦЕВОГО МОВЛЕННЯ «РАДІО ГЛУХІВ», м. Глухів Сумської обл. (НР № 01303-м від 14.03.2018) (позивні: «Говорить Глухів»).

Можете заносити у рубрику "Згадати про..."
  •