Вимкнення аналогу від 1 серпня 2018 року

Автор kram2000, Липень 31, 2018, 21:57:27

Попередня тема - Наступна тема

vo14uk


admin

https://www.nrada.gov.ua/suspilnyj-movnyk-vidnovyv-analogove-movlennya-v-sumskij-chernigivskij-oblastyah/
вот это поворот, или бабла подкинули
Трансляцію програм суспільного мовника в аналоговому стандарті відновлено 1 квітня у Сумській та Чернігівській областях, території яких межують із Російською Федерацією і де є проблеми із цифровим покриттям.

Як відомо, постановою Кабінету Міністрів України використання аналогового телевізійного мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією і тимчасово окупованими територіями, буде продовжено на період до відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Так, «UA:СУМИ» відновило аналогове телевізійне мовлення на 41 ТВК у місті Тростянці, потужність передавача – 0,1 кВт (трансляція була призупинена у травні 2019 року).

Також відновлена трансляція програм «UA:ПЕРШИЙ» на 5 ТВК у м. Білопіллі, потужність передавача 25 кВт, та на 11 ТВК у м. Тростянці, потужність передавача – 5 кВт.

У Чернігівській області Концерн РРТ  відновив мовлення «UA:ПЕРШИЙ»  на 6 ТВК у місті Чернігові, потужність передавача – 5 кВт, а також «UA:ЧЕРНІГІВ»  на 53 ТВК у місті Корюківці, на 26 ТВК у  місті Новгород-Сіверському  та на 31 ТВК у смт Холмах, потужність передавачів  0,1 кВт.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

DVB

Цитата: admin від Квітень 02, 2021, 16:52:05
https://www.nrada.gov.ua/suspilnyj-movnyk-vidnovyv-analogove-movlennya-v-sumskij-chernigivskij-oblastyah/
вот это поворот, или бабла подкинули
Ну, нове керівництво Концерну, ще в кінці минулого року, заявляло, що відновлять аналогове мовлення.
Сподіваюсь, уряд виділив гроші на це, а не просто наказав Концерну включити, а потім дамо гроші.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Ilya

А смысл этого? Или это очередное отмывание бабла?
  •  
    Подякували за цей пост: corazon, EricX

krasaffcheg

Теж не розумію. Зберігати аналогове мовлення у районах, що межують з ОРДЛО, є сенс. Бо там воно ще працює. Але ж на Росії і у Криму аналогове мовлення вже вимкнули. І нащо тоді у прикордонних з РФ регіонах Суспільному самотужки в аналозі гріти повітря.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Ilya

И в том дело, что лучше запустит цифру. Но у нас думают как больше отмыть бабла к сожалению(((
  •  
    Подякували за цей пост: corazon, EricX

admin

#246
Я не думаю что тут разговор об отмывки бабла.
Тут вопрос в желании подорваться и пробить нужное решение через инстанции.
Ну вот в той же Корюковке или Соснице  (если мне память не изменяет) передатчик DVB-T2 ready, там TXTU...нужно пробить временное разрешение и запустить  цифру с Первым, ОДТРК, Радой, радиостанциями....но это надо выбивать + организовать мультиплексирование.
  •  

admin

Цитата: admin від Квітень 03, 2021, 21:56:39
Ну вот в той же Корюковке или Соснице (если мне память не изменяет)




Всё таки память подводит: Бахмач и Корюковка. TXTU которые могут и аналог и цифру. Это то что известно точно.
  •  

kotenko.

Не знав, куди написати, але було у вас таке, що на одному ТВК за всю побачену вами аналогову історію можна було зловити 5 каналів?
#наташанемішай
  •  

ass1995

#249
Если я правльно понял, то имеется ввиду один ТВК, на котором было вещание сразу с 5 напрвлений, верно?. Если да - то как я понял, тебе удавалось словить сразу 5 каналов на одном ТВК? Если да - тогда вопрос: это был 64 ТВК?

Я в своё время максимум 3 канала ловил на одном ТВК. Это был какраз 64 ТВК: Бершадь (66-67 км) - "Украина", Первомайск (52-53 км) - "НТН", Умань (42-43 км) - "НТН". Но вышки находились на достаточно большом азимуте друг от друга: Бершадь-Умань - 80 градусов, Бершадь-Первомайск - 145 градусов, Умань-Первомайск - 135 градусов.
  •  

kotenko.

Ні, не відразу, а відколи пам'ятаєш аналогове мовлення.
В мене на 34 ТВК таке було: Перший з Прилук само собою, якщо антену не на Прилуки ставити, то більш-менш регулярно тропоперешкоди з Дибинців (1+1) , Лтава з Кременчука (20 вересня 2015 зняв відео), ICTV ще приймав 4 лютого 2008го (виявилось, то частота Гранту з Київщини), а в листопаді 2005го приймав перешкоду від Нового каналу (все на Прилуки було повернуто)... з Радехова (лише сьогодні з'ясував, 550 км приблизно).
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

kotenko.

Згадав ще за 40 ТВК. Тут приймав і київський М1, і Рось з Канева, рідко 1+1 з Бахмача, 24.01.2011, 06.08.2011, 10.05 і 28.05.2012 приймав М1 з Кременчука, в червні 2011 та в липні-серпні 2012 - Інтер з Кам'янки. Додати можна і TVR2 (26.10.09) та М1 молдовське (раз прийняв 2018).
Всього 7 каналів, з них - 5 наших.
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

#252
Станом на кінець 2022 року в Україні аналогове телевізійне мовлення здійснюється з використанням 161 телевізійного каналу. З них 26 каналів використовуються на прикордонних територіях Сумської, Харківської, Чернігівської областей, 31 канал – місцевими телерадіоорганізаціями, що не мають ліцензії на цифрове мовлення, 80 каналів на території Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні станом на 24.02.2022. Крім того, чинні ліцензії, видані Національною радою, містять 129 каналів аналогового телевізійного мовлення в АР Крим та 60 каналів аналогового 46 телевізійного мовлення на окупованих з 2014 року територіях Донецької і Луганської областей.

У зв'язку з повномасштабним вторгненням рф та окупацією частини території України тимчасово припинено використання 37 каналів аналогового телевізійного мовлення у Запорізькій, Херсонській, Луганській, Донецькій областях. Окрім мовлення за ліцензією, на територіях із особливим режимом мовлення у Донецькій, Луганській областях та півдні Херсонської області було задіяно 32 канали аналогового телевізійного мовлення на підставі виданих дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення. Залежно від території розповсюдження програм у сфері телевізійного мовлення діють: 9 загальнонаціональних (Додаток № 7 «Перелік телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на загальнонаціональне телевізійне мовлення»), 16 регіональних (Додаток № 8 «Перелік телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на регіональне телевізійне мовлення») та 83 місцевих аналогових телеканалів (телекомпаній), що використовують 161 частотне присвоєння (без тимчасово окупованих з 2014 року територій АР Крим та м. Севастополя, Луганської та Донецької областей). 2022 року припинено використання 45 каналів аналогового телевізійного мовлення, відповідні ліцензії анульовано. З них 11 каналів – у зв'язку з тим, що телерадіоорганізації отримали ліцензію на цифрове телевізійне мовлення, 34 каналів – у зв'язку з припиненням діяльності компаній.

Можливістю перейти на цифровий стандарт мовлення через переоформлення ліцензій скористалися ПрАТ «Кам'янець-Подільська ТРК», м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, ТОВ «ГРАВІС», м. Київ, ТОВ ТРК «ЛАЙК ТВ», м. Шепетівка Хмельницької області, ТОВ «ТРК «TБ Стимул», м. Київ, ТОВ «ТРК 3-Студія», м. Івано-Франківськ.
Завдяки переходу цих компаній на цифровий стандарт мовлення припинено використання технології аналогового телевізійного мовлення на 37 ТВК у м. Кам'янці-Подільському, 35 ТВК у м. Києві, 46 ТВК у м. Шепетівці, 31 ТВК у м. Кропивницькому, а на 30 ТВК у м. Івано-Франківську замість аналогового 48 мовлення здійснюється тепер багатоканальне цифрове мовлення. Городоцький районний телерадіопресцентр, м. Городок Хмельницької області, що здійснює мовлення з використанням 4 ТВК у м. Городку також наприкінці року подав заяву на переоформлення ліцензії на цифрове телевізійне мовлення.
На жаль, через воєнний стан в Україні деякі телекомпанії не можуть скористатися наданою можливістю, оскільки перебувають або в зоні бойових дій, або на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, це телекомпанії, які здійснювали аналогове телевізійне мовлення у Мелітополі Запорізької області, Бахмуті, Маріуполі, Краматорську Донецької області, Лисичанську Луганської області.

Таким чином, станом на кінець 2022 року фактично залишається 29 місцевих телекомпаній, які мають ліцензію на аналогове мовлення з використанням 31 каналу (частот) та не мають ліцензії на цифрове мовлення. Із зазначеної кількості телекомпаній 3 повідомили Національну раду листами ще в 2019 - 2020 рр., що не планують перехід на цифрове мовлення, 8 телекомпаній не зверталися до Національної ради щодо створення місцевих цифрових каналів, 2 компанії не відреагували на пропозицію перейти на цифровий стандарт мовлення шляхом переоформлення чинної ліцензії, 2 компанії могли б перейти на цифровий стандарт мовлення через переоформлення чи конкурс, проте не подавали заяви на продовження строку дії ліцензії на аналогове мовлення, який завершився в грудні 2022 та січні 2023 року, 1 телекомпанія фактично не веде діяльність та втратила оригінал ліцензії на аналогове мовлення. Ще 1 місцева телекомпанія з м. Чорноморська Одеської області могла б перейти на цифровий стандарт мовлення, взявши участь у конкурсі на місцевому цифровому каналі у м. Одесі, проте телекомпанія не виявила такого бажання. Таким чином, можна зробити висновок, що 17 з 29 телекомпаній не планують перехід на цифровий стандарт мовлення.

З решти 12 телекомпаній:
  • 5 – зможуть розглянути можливість переходу на цифровий стандарт мовлення після деокупації територій Запорізької, Донецької та Луганської областей (ТОВ «ТРК «Заказ», м. Бахмут («Заказ»), КП «ТРК «Бахмут», м. Бахмут («АТВ»), ТОВ «Компанія інформації радіо-телекомунікації «ТОР», м. Київ («2+2 ТОР»), ТОВ «ТРК «МТВ – плюс», м. Мелітополь («МТВ плюс»), ТОВ «ТРК «Акцент», м. Лисичанськ («А»);
  • 3 – зацікавлені в переході та шукають інвестицій (ПрАТ «АРТК «Глас», м. Одеса («ГЛАС»), ТРК «Одеса Плюс» у вигляді ТОВ, м. Одеса («PLUS»), ПрАТ «Шосткинська телекомпанія «Телеком-Сервіс», м. Шостка («ТКС»);
  • 4 – зможуть перейти на цифрове мовлення у м. Києві через ліцензування місцевих цифрових каналів із використанням 41/43 ТВК (ТОВ «ТРК «Академія» («ПРАВДА ТУТ Київ»), ТРК «Сатурн» у формі ТОВ («Погляд Київщина»), ТОВ «ТРК «Купол» («ТИПОВИЙ КИЇВ»), ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «ЕКТА – Бровари» («ЕКТА»)).
  •  

admin

Управлінню фінансової та бухгалтерської служби нарахувати АТ «НСТУ», м. Київ, плату за внесення змін до Реєстру за зміни, які не впливають на розмір ліцензійного збору (зміна технічних характеристик в частині вилучення 22 ТВК у м. Краматорську Донецької обл., 32 ТВК у м. Добропіллі Донецької обл., 7 ТВК у м. Костянтинівці Донецької обл., 11 ТВК у м. Тростянці Сумської обл., 38 ТВК у м. Шостці Сумської обл., 9 ТВК у м. Харкові, 28 ТВК у смт Великому Бурлуці Харківської обл., 7 ТВК у м. Куп'янську Харківської обл., 33 ТВК у смт Холмах Чернігівської обл.) у розмірі реєстраційного збору 2684 гривні
  •  

TV-Ukr

У Шостці 38 ТВК вже вимкнули, через що на ньому можна прийняти кацапів.