Радіо Ера на УР-1 і Промені.

Автор STALKER RADIOAMATOR, Вересень 07, 2023, 19:06:38

Попередня тема - Наступна тема

STALKER RADIOAMATOR

Раніше десь на форумі ту  тему згадував-тепер створив окрему. Все таки цікава сторінка історії Українського Радіо. Інфи майже нема. Оце нарив в ВІКІ:
Вперше позивні «Радіо Ера» прозвучали в українському ефірі навесні 1999 року — 1 березня на УР-1 зазвучали позивні проекту «Радіо Ера на Першому каналі Національного радіо». Через два роки «Радіо Ера» розширило свою присутність в ефірі НРКУ, розпочавши з 1 червня 2001 року мовлення на Другому каналі — «Радіо Промінь». Тут компанія представила інформаційно-розмовний проект «Ера на Промені».

При формуванні сітки мовлення та концепції ефіру на каналах НРКУ, «Радіо Ера» завжди прагнула об'єднати усталені традиції Національного радіо та сучасні підходи до подачі матеріалу. Однак, для повноцінного інформаційно-розмовного мовлення і завоювання найбільш активної слухацької аудиторії потрібен був окремий канал в FM-діапазоні.


Я особисто памятаю отакі передачі-
1) Радіо Ера-Промінь Новин-відповідно Новини.
2) Програма привітань-назви не пригадую-виходила в прямому ефірі.
3) Овертайм-це передача про футбол.

Хто що ще памятає? Скільки часу вони мовили в день на УР-1, на Промені? Які ще були передачі? Чому вони перейшли на Промінь в 2001 році?(однозначно більшість репродукторів дротового мовлення були одноканальні де якраз і було то УР-1 тільки, Променя на одноканальному не було чути, трьохканальні репродуктори тоді певно троха круто було, бо навіть зі своєї памяті пригадую, що в усіх людей в кого було дротове радіо то репродуктори одноканальні були-тільки регулятор гучності на ньому був. Веду до того, що на УР-1 було майже 100% покриття як і по радіохвилях так і по дротах-тобто частоти УР-1 трохи перспективніші були як на мою думку, щоб слухачі їх слухали). Де могла бути їхня студія? На Хрещатику чи там де потім була студія Ера ФМ, коли вона вже в верхній ФМ на повноцінне мовлення перейшла?

Давайте згадувати.
  •  

ProRadio

Цитата: STALKER RADIOAMATOR від Вересень 07, 2023, 19:06:38Раніше десь на форумі ту  тему згадував-тепер створив окрему. Все таки цікава сторінка історії Українського Радіо. Інфи майже нема. Оце нарив в ВІКІ:
Вперше позивні «Радіо Ера» прозвучали в українському ефірі навесні 1999 року — 1 березня на УР-1 зазвучали позивні проекту «Радіо Ера на Першому каналі Національного радіо». Через два роки «Радіо Ера» розширило свою присутність в ефірі НРКУ, розпочавши з 1 червня 2001 року мовлення на Другому каналі — «Радіо Промінь». Тут компанія представила інформаційно-розмовний проект «Ера на Промені».

При формуванні сітки мовлення та концепції ефіру на каналах НРКУ, «Радіо Ера» завжди прагнула об'єднати усталені традиції Національного радіо та сучасні підходи до подачі матеріалу. Однак, для повноцінного інформаційно-розмовного мовлення і завоювання найбільш активної слухацької аудиторії потрібен був окремий канал в FM-діапазоні.


Я особисто памятаю отакі передачі-
1) Радіо Ера-Промінь Новин-відповідно Новини.
2) Програма привітань-назви не пригадую-виходила в прямому ефірі.
3) Овертайм-це передача про футбол.

Хто що ще памятає? Скільки часу вони мовили в день на УР-1, на Промені? Які ще були передачі? Чому вони перейшли на Промінь в 2001 році?(однозначно більшість репродукторів дротового мовлення були одноканальні де якраз і було то УР-1 тільки, Променя на одноканальному не було чути, трьохканальні репродуктори тоді певно троха круто було, бо навіть зі своєї памяті пригадую, що в усіх людей в кого було дротове радіо то репродуктори одноканальні були-тільки регулятор гучності на ньому був. Веду до того, що на УР-1 було майже 100% покриття як і по радіохвилях так і по дротах-тобто частоти УР-1 трохи перспективніші були як на мою думку, щоб слухачі їх слухали). Де могла бути їхня студія? На Хрещатику чи там де потім була студія Ера ФМ, коли вона вже в верхній ФМ на повноцінне мовлення перейшла?

Давайте згадувати.

Студія була на Хрещатику, 26, наскільки я пам'ятаю. На Промінь вони не "переходили" - вони просто туди теж "влізли", так би мовити. Взагалі, по факту, просто частина програм УР і Променя виходили під "брендом" Радіо Ера. І ведучі працювали ті самі - і там, і там. Наскільки я пригадую, саме так було. Власне, якби про "Промінь" Ви б тут не нагадали - я б і не згадав сам, вилетіло з голови зовсім, що вони і там побувати встигли. Здається, якщо я не помиляюсь, з Променя їх прибрали раніше, ніж з УР. Я зараз навіть не згадаю, в якому році.
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Цитата: ProRadio від Вересень 07, 2023, 20:47:28Студія була на Хрещатику, 26, наскільки я пам'ятаю. На Промінь вони не "переходили" - вони просто туди теж "влізли", так би мовити. Взагалі, по факту, просто частина програм УР і Променя виходили під "брендом" Радіо Ера. І ведучі працювали ті самі - і там, і там. Наскільки я пригадую, саме так було. Власне, якби про "Промінь" Ви б тут не нагадали - я б і не згадав сам, вилетіло з голови зовсім, що вони і там побувати встигли. Здається, якщо я не помиляюсь, з Променя їх прибрали раніше, ніж з УР. Я зараз навіть не згадаю, в якому році.

Ясно-значить ведучі туди-сюди кочували від АСБ до АСБ-ну впринципі логічно-вся апаратура готова, прямо тепленька-бери і працюй. Так між іншим у нас у Львові ЕРА ФМ зявилася в 2004 році. Перша частота в ФМ я так розумію в них в Києві зявилася? Так типу що вони перестали ,,паразитувати,,))) на НРКУ?
  •  

ProRadio

Цитата: STALKER RADIOAMATOR від Вересень 07, 2023, 21:03:56Ясно-значить ведучі туди-сюди кочували від АСБ до АСБ-ну впринципі логічно-вся апаратура готова, прямо тепленька-бери і працюй.

Припускаю, вони нікуди й не кочували. Хіба лише коли зарплатню отримували - від однієї бухгалтерії до іншої :) Хоча... Може, під "ерівські" програми були окремі студії обладнані таки - цих тонкощів я не знаю.

Цитата: STALKER RADIOAMATOR від Вересень 07, 2023, 21:03:56Так між іншим у нас у Львові ЕРА ФМ зявилася в 2004 році. Перша частота в ФМ я так розумію в них в Києві зявилася? Так типу що вони перестали ,,паразитувати,,))) на НРКУ?

Ера FM вже мовила, а на УР і Промені вони лишалися. Це були типу окремі проєкти. До речі, окрему частоту вони давно хотіли - я навіть не знаю, від коли. Я навесні чи влітку 2000-го вперше почув про те, що їм чи то дали частоту (тоді Нацрада не працювала, були тимчасові дозволи від Мінзв'язку), чи то "мають ось-ось дати". Але тоді вже і Нацраду "розморозили", і всі ті тимчасові дозволи "підвисли" (хто не встиг запуститися). Де саме вони хронологічно першу частоту вже від Нацради отримали - не пригадаю. Але це було вже влітку 2001. У Києві вони частоту отримали точно влітку 2001, але не запускалися до літа 2002, до липня. Хтось казав, що з якихось причин чекали до "після виборів". А вже восени 2002 вони почали запускати регіони, спочатку їх було небагато (4 чи 5) - Дніпро, Запоріжжя, Донецьк, Одеса і ще щось. До речі, в Одесі в них потім анулювали першу частоту, а згодом дали нову.
  •  

vital-fm

#4
У них на промені були блоки: 06.30-09, 12-14 та 18.30-20, ще десь в 2003-му був вечірній 22-00, але чи це тільки на вихідні чи як не пам'ятаю.
Перейшли, бо ПРомінь ще підтримував свою мережу в нижньому УКХ, хоча з тим сутужно було, пам'ятаю був графік, то передачі транслювалися у нас з 06 до 09 та з 18.30 до 00, легко вирахувати скільки лишилось чистого променевого часу в ефірі.