Нічого Вам ініціативи партії "Слуга народу" не нагадують???
https://novynarnia.com/2019/06/12/ze-const/?fbclid=IwAR3wTmoqBePxYRRkkQX5MzXqdmV7VK0CFlA7eejCop-momZE38A-HRLfAzwЗе-команда планує велику зміну Конституції, двопалатну Раду і "народне вето"Команда презедента Зеленського планує масштабні зміни Конституції України після здобуття одноосібної більшості у Верховній Раді. Так, зокрема, розглядається запровадження двопалатного парламенту, скорочення чисельності Ради (на підставі результатів всенародного референдуму 2000 року), проведення нових референдумів, а також запровадження механізму "народного вето" – через онлайн-голосування – на ухвалені ВР закони до того, як їх розглядатиме президент.
Як передає "Новинарня", про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив представник президента Зеленського у Верховній Раді, другий номер виборчого списку партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук.
"Це наша мета в наступному парламенті – монопольна більшість "Слуги народу", – підтвердив він, відповідаючи на запитання журналіста. – Колективна відповідальність тотожна колективній безвідповідальності".
"Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала. (...) Цю проблему можна було вирішити шляхом запровадження двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримане на референдумі 2000 року", – заявив Стефанчук.
"Це (двопалатний парламент) – один із можливих варіантів, який ми будемо розглядати", – зауважив Руслан Стефанчук.
"Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році. Тоді [на референдумі] було чотири питання, в тому числі про дві палати і скорочення кількості депутатів", – нагадав він.
"Будь-які питання, пов'язані з представництвом народу у владі, повинні виходити з кількості виборців. Коли у нас на момент здобуття незалежності в країні було 52 мільйони людей, тоді 450 депутатів могли бути виправдані. Тому ми піднімаємо питання про необхідність перепису населення. Ми хочемо зрозуміти людський ресурс в Україні, і звідси на підставі європейських норм представництва обчислити оптимальну кількість депутатів", – заявив політик.
"Ми розуміємо, що той референдум проходив в інших політичних і соціальних умовах, при іншій редакції Конституції і т. д. Але ми і не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував (введення двопалатного парламенту в 2000 році підтримали 82,9% виборців – "Н"). Тому в якості політико-правового підґрунтя ми будемо враховувати і той референдум", – наголосив Стефанчук.
Він не згадав про те, що референдум 2000 року з ініціативи президента Кучми, обраного на другий термін, був маніпулятивним і відбувся з численними порушеннями.
Верхня палата – мажоритарна, нижня – пропорційна? "Цілком можливо, це один з варіантів. Коли ми зводимо на одному майданчику депутатів-мажоритарників і депутатів-списочників, то втрачається єдність інтересів. Ми не отримуємо ні політичної структурованості, ні регіонального представництва. Змішана модель і перетворила український парламент найбільший політичний "мегамаркет", – заявив представник президента у ВР.
За словами Стефанчука, "Слуга народу" планує запровадити "механізм recalls, механізм відкликання".
"У нас він взагалі не працює, не працює імпічмент, не працює відкликання народного депутата. Треба запровадити механізм народного вето" – сказав Стефанчук.
Він стверджує, що "вся ця система у нас (у проектах команди Зеленського – "Н") вже прописана".
"Ми максимально включаємо ІТ-технології. Якщо Верховна Рада приймає рішення, яке не має серйозної підтримки народу, то перед передачею на підпис президенту дається певний період, щоб воно пройшло процедуру народного вето. Якщо він набирає певний відсоток голосів проти, він повинен бути заветований".
"Якби така система у нас працювала під час, наприклад, прийняття законів 16 січня, то можна було б уникнути багатьох людських жертв", – пояснив представник президента.
Відповідаючи на закид про те, що "у сучасному світі референдум з механізму вирішення проблем перетворився у механізм створення проблем", чому приклад – Brexit, Стефанчук сказав: "Скрипка – це річ, на якій можна зіграти красиву мелодію, а нею можна і вбити. Референдум – це річ, яка може призвести до Brexit, а може стати річчю, яка створює державу Україна".
"І наше завдання, вивчивши весь світовий досвід, запропонувати українцям такий механізм, який дасть можливість використовувати цю велику силу на благо України. Наше завдання – навчити українців нести відповідальність за свій вибір", – додав юрист, якого називають головним ідеологом команди Зеленського.
За його словами, відповіді на багато питань дасть зокрема великий перепис населення, запланований на 2020 рік.
Також Стефанчук визнав, що повноваження президента насправді обмежені, особливо з нинішнім складом ВР.
"А українській політиці президент нагадує шахового короля – фігура дуже важлива, але ходить тільки на одну клітинку", – сказав Руслан Стефанчук.