Національна рада у співпраці з Фондом «Партнерство за сильну Україну» розпочала масштабний проєкт, спрямований на підтримку українських мовників та захист інформаційного простору на прикордонних і прифронтових територіях. Ініціатива охоплює 16 частот у семи стратегічно важливих областях: Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській.
Проєкт виник як відповідь на серйозні виклики, спричинені повномасштабним вторгненням росії. Українські медіа зазнали значних втрат та руйнувань, а національний інформаційний простір щодня потерпає від атак російської пропаганди та інформаційно-психологічних операцій. Попри те, що Національна рада запровадила спрощену процедуру отримання тимчасових дозволів на мовлення, фінансове навантаження на мовників залишалося суттєвим, особливо в комерційно непривабливих, але стратегічно важливих регіонах.
До проєкту залучено шість провідних радіостанцій:
АТ «НСТУ» (Суспільне мовлення);
ПГО ТРК «Громадське радіо»;
ТОВ «Іксон медіа» («ІКС ОН»);
ТОВ «ТРВК «Комра» («Best FM»);
ТОВ «ТРК «Матрікс+» («NovaLine»);
Телерадіокомпанія «Можливість» («Радіо М»).23 липня вже розпочалось мовлення на частотах у п'яти областях. «Best FM» і «Радіо М» запустились на Донеччині, «Best FM» на Запоріжжі, «Громадське радіо» і «NovaLine» на Сумщині, «Громадське радіо» на Одещині та «NovaLine» на Харківщині. Найближчим часом очікується старт мовлення «ІКС ОН» на Херсонщині.
Фонд «Партнерство за сильну Україну» взяв на себе важливе зобов'язання компенсувати вартість послуг Концерну РРТ із трансляції програм протягом року. Загальна сума підтримки складе майже 4 мільйони гривень. ФПСУ − це потужна донорська програма, що фінансується урядами восьми країн: Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, США, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Фонд реалізує проєкти, спрямовані на посилення стійкості України в умовах російської агресії, зосереджуючись передусім на деокупованих і прифронтових територіях.
При виборі учасників проєкту враховувався ряд критичних факторів. Серед них:
незалежність медіа. Здійснення суспільного мовлення, надання суспільству правдивої та збалансованої інформації про Україну і світ.
підтримка стандартів якісної журналістики, прав людини та демократії.
здійснення місцевого мовлення, виготовлення новин місцевого спрямування, співпраця з обласними державними адміністраціями, залученість до системи оповіщення населення про надзвичайні ситуації.
релокація медіа внаслідок повномасштабного вторгнення та відновлення діяльності на підконтрольній Україні території.
мовлення на деокупованих або прифронтових територіях.
Завдяки реалізації цього проєкту, українці на прикордонних та прифронтових територіях отримають безперешкодний доступ до якісного українського контенту, що є критично важливим в умовах безперервної інформаційної війни.
https://webportal.nrada.gov.ua/vidbudova-ukrayinskogo-movlennya-ta-protydiya-vorozhomu-movlennyu-natsionalna-rada-rozpochynaye-spilnyj-proyekt-razom-z-fondom-partnerstvo-za-sylnu-ukrayinu/